[Początkujący] Skalowalna / modułowa samoocena

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
nacięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/10/17, 02:49
Lokalizacja: Numea

[Początkujący] Skalowalna / modułowa samoocena




przez nacięcie » 12/10/17, 04:46

Bonjour à tous,

Chciałbym móc wejść w konsumpcję elektryczną we własnym tempie ze względu na ograniczony budżet, a przede wszystkim zrozumieć, co robię :)
Chcę więc zacząć od małej instalacji wiatrowej, którą mogę później ulepszyć (większa turbina, panele słoneczne, baterie itp.).
Będę śledzić moją „konsumpcję własną” (a raczej moją niekonsumpcję) za pośrednictwem modułu Smappee, który już posiadam.

Pierwszym krokiem, który mam na myśli, jest instalacja, która podłącza się bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, dzięki czemu nie trzeba dotykać moich skrzynek elektrycznych:
Obraz

Jak widać mam skrzynkę główną zlokalizowaną w domu (zasilanie lodówki, zmywarki, pralki, piekarnika, klimatyzacji, telewizora itp.), a wtórną w garażu (zasilanie silnika basenu, basenu , oświetlenie zewnętrzne, lodówka itp.)

1) Czy jestem dobry?
2) A co z odległością między turbiną wiatrową (koniec pola lub na dachu ~15m) a falownikiem?

Drugim krokiem byłoby po prostu dodanie panelu słonecznego:
Obraz

Z góry dziękuję za opinie i rady.
Nicolas
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: [Początkujący] Skalowalna/modułowa instalacja na własny użytek




przez Gaston » 12/10/17, 10:46

Witam,

Pierwszy schemat jest dobry, chociaż osobiście wolałbym zacząć od panelu słonecznego niż od turbiny wiatrowej, którą znacznie trudniej zintegrować.
Na odległość 15m nie stanowi problemu pod warunkiem, że użyjesz odcinka kabla dostosowanego do amperażu.

W przypadku drugiego schematu nie jestem pewien, czy możemy podłączyć turbinę wiatrową i panele słoneczne do tego samego falownika, w każdym razie nie do tego samego wejścia (mogą istnieć konkretne falowniki z dwoma wejściami?).


Ponadto należy pamiętać, że wszelkie zastrzyki energii pozostają zabronione (we Francji) przez Enedis (dawny EFRR), jeśli instalacja nie zostanie zweryfikowana przez przejście Consuel : Twisted:
1 x
nacięcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/10/17, 02:49
Lokalizacja: Numea

Re: [Początkujący] Skalowalna/modułowa instalacja na własny użytek




przez nacięcie » 12/10/17, 12:31

Dziękuję Gaston,

Początkowo wybierałem energię wiatrową, aby spróbować zakryć moje „zegarki”, w tym w nocy, która była trochę wietrzna przez cały czas. Ale ostateczna decyzja z pewnością będzie dotyczyć stosunku ceny do wydajności, jak sądzę w przypadku pierwszego kroku.

Jeśli chodzi o inwerter, myślałem, że to rodzaj można wziąć oba, ale niekoniecznie czytać w tym samym czasie.
Rozwiązaniem, które mógłbym znaleźć, byłoby przejście „kroku baterii”, ale którego chciałbym uniknąć, lub regulator (?)…

należy mieć świadomość, że zastrzyk energii pozostaje zabroniony

Nawet jeśli pozostanie w mojej sieci, będąc prawie pewnym, że na początku zawsze zużyje więcej niż moja produkcja?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: [Początkujący] Skalowalna/modułowa instalacja na własny użytek




przez Gaston » 12/10/17, 14:43

Nick napisał:Rozwiązaniem, które mógłbym znaleźć, byłoby przejście „kroku baterii”, ale którego chciałbym uniknąć, lub regulator (?)…
Lepiej unikać baterii, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to niezbędne (na przykład w odosobnionym miejscu), ponieważ jej koszt i zużycie szybko zdominują budżet.

Do wyboru wolałbym raczej postawić dwa falowniki, jeden dla turbiny wiatrowej i jeden dla fotowoltaiki, ale tak naprawdę strona oferuje schemat z podłączeniem turbiny wiatrowej równolegle z panelem fotowoltaicznym za pośrednictwem kontrolera (zdolnego do wysyłania przeładowanie turbiny na obciążeniu).


Nick napisał:
należy mieć świadomość, że zastrzyk energii pozostaje zabroniony jeśli instalacja nie została zweryfikowana

Nawet jeśli pozostanie w mojej sieci, będąc prawie pewnym, że na początku zawsze zużyje więcej niż moja produkcja?
W pierwszym przybliżeniu tak.

Należy zawrzeć umowę o konsumpcję własną i przedstawić konsulat lub świadectwo zgodności z normą DIN VDE 0126-1-1/A1 wersja VFR 2014.
Zobacz tutaj et było.
1 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116