Turbina pływowa, elektrownia pływowa Rance

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Nicolas B.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/06, 16:33

Turbina pływowa, elektrownia pływowa Rance




przez Nicolas B. » 26/01/06, 17:10

Chciałbym uzyskać informacje do moich badań naukowych nad odnawialnymi źródłami energii, w szczególności dotyczyć zapór Rance (grup cebulek).
Wszystkie informacje w temacie:
-plan konstrukcyjny,
-kontakt,
- szczegółowy plan turbin,
- schematy blokowe i kontrola konstrukcji (zbyt często eksplodowanych lub niekompletnych),
- konsekwencje stosowania rozpuszczalnych anod na środowiska wodne...


Z góry dziękuję za odpowiedzi, pomocnicy.Nicolas
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 26/01/06, 18:38

Na Econologie jest artykuł o turbinach pływowych: https://www.econologie.com/les-hydrolien ... s-977.html a może gdzie indziej

Jeśli później będziesz miał więcej informacji lub nawet plik, byłoby dobrze, gdybyś nas o tym poinformował, abyśmy mogli to przedyskutować i uzupełnić witrynę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 27/01/06, 12:50

Nono, elektrownie pływowe (wykorzystywanie pływów) i turbiny pływowe (wykorzystywanie prądów, w tym pływów) to wcale nie to samo.

Nicolas, nie sądzę, abyś znalazł tak dokładne dane w sieci. Niektóre trzeba chronić (tajemnica zawodowa)... Poza tym nie rozumiem po co Ci aż tak dokładne dane... ale zawsze możesz zadzwonić do EdF i spróbować szczęścia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 27/01/06, 19:13

Cóż, jeśli nie interesują go turbiny pływowe, powinien w takim razie przejrzeć swój tytuł : Mrgreen:
0 x
Nicolas B.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/06, 16:33




przez Nicolas B. » 30/01/06, 15:59

Przeczytałem już Twój artykuł na ten temat, to dzięki niemu dokonałem Twojego odkrycia.Dziękuję za Twoją uwagę i życzę dobrej kontynuacji tej zasady, wysłucham Cię.
Pozdrawiam, udanej niedzieli.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/10/07, 23:31

Mikołaj B napisał:Przeczytałem już Twój artykuł na ten temat, to dzięki niemu dokonałem Twojego odkrycia.Dziękuję za Twoją uwagę i życzę dobrej kontynuacji tej zasady, wysłucham Cię.
Pozdrawiam, udanej niedzieli.


Znalezione w 30 sekund w google: http://membres.lycos.fr/chezalex/projet ... artie2.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/10/07, 09:24

Książkę mam w domu, już dość "vintage" (1956)
„wielkie odkrycia XX wieku” Larousse'a, reż. Louis Leprince-Ringuet
Co ciekawe, pochodzi on sprzed budowy fabryki Rance (której wyniki są najwyraźniej rozczarowujące)
podaj mi swój adres e-mail na pw to wyślę skan w pdf.
(jest pełen krzywych i obliczeń, lista możliwych lokalizacji we Francji)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/10/07, 09:58

Chcę to! :)

Rezultaty są zadowalające finansowo, jak sądzę w porównaniu z elektrownią jądrową... ale poza tym nie widzę, jak to będzie "gorsze" technologicznie niż "klasyczna" zapora...

Teraz jak już mówiłem: https://www.econologie.com/forums/et-l-energ ... t4151.html
Pewne jest, że potencjał takich fabryk jest bardzo ograniczony...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/09/11, 12:34

Witam,
Jakiś czas temu rozmawialiśmy o tym w telewizji.
Projekt rozwija się więc pomyślnie.
Ciąg dalszy nastąpi, ale gdzie?
Cztery podwodne turbiny napędzane przez pływy zasilą 3000 domów.

Przypomina wirnik gigantycznego silnika samolotu. Turbina o średnicy 16 metrów i wadze 700 ton opuściła w środę port w Brześciu, by w ciągu najbliższych dni zostać zatopiona na głębokość 35 metrów w pobliżu Paimpol i wyspy Bréhat (Côtes-d'Armour).

http://www.lefigaro.fr/societes/2011/08 ... etagne.php
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 328