Hydrogenerator

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dziewczyny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/12/06, 11:25

Hydrogenerator




przez dziewczyny » 13/12/06, 11:33

bonjour,

Poszukuję jak najwięcej informacji, których mój znajomy Google stara się mi dostarczyć, na temat wodoru.
Szczegółowo badam zasady działania, budowę śmigieł, sprawność przekładni redukcyjnych, działanie generatorów...

Celem jest umieszczenie go na żaglówce, dlatego szukam systemu, którego nie można zoptymalizować pod względem momentu obrotowego, jak w przypadku klasycznych hydrogeneratorów lub turbin wiatrowych, ale można go zoptymalizować pod względem stosunku momentu obrotowego do oporu, aby spowolnić łódź do minimum dla danej produkcji.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i na właściwy temat.
Merci de votre aide
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 13/12/06, 15:10

powitanie

Zobacz Leroy Sommer w Vitre, wyposażają żaglówki w silnik/hydrogenerator.

ale nie marz, będzie cię to „kosztować” co najmniej 1 węzeł.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
dziewczyny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/12/06, 11:25




przez dziewczyny » 13/12/06, 15:19

dziękuję za tę odpowiedź.
Zasadą jest, że chcę opracować konkretny układ ze śmigłem dedykowanym do hydroeratora i zoptymalizowanym pod kątem produkcji energii.
Utrata prędkości nie jest problemem, ale zawsze pozostaję przy tej samej perspektywie optymalizacji straty.
Co więcej, system ten musi działać z prędkością od 3 do 30 węzłów, ale taka sytuacja nie istnieje na rynku, dlatego szukam informacji na temat konstrukcji samego systemu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 13/12/06, 15:40

gyls napisała:Ponadto system ten musi działać z prędkością od 3 do 30 węzłów


Jeśli potrzebujesz systemu, który działa z prędkością 30 węzłów, jest on niezbędny do wyposażenia wyścigowej łodzi na pedały.

dlatego łódź z lekkim pobieraniem próbek.

nie marz o prędkości 10/12 węzłów, wysiłki są takie, że nic się nie oprze, będziesz potrzebował systemu rozłączania lub blokowania śmigła.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
dziewczyny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/12/06, 11:25




przez dziewczyny » 13/12/06, 15:45

moja wyścigowa łódź pedałowa to otwarta łódź o długości 60 stóp i odpowiednim rozmiarze, aby pomieścić...
Praca z prędkością większą niż 20 węzłów jest konieczna, ponieważ często poruszamy się z tą prędkością, ale większość dostępnych na rynku stoi z prędkością większą niż 10 węzłów, dlatego myślę…

Mam nadzieję, że nikogo nie przestraszyłem... bo odkąd napisałem ten post, nie ma ani jednej odpowiedzi... naprawdę nie macie żadnych informacji...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163