Nowa dotacja na energię

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Teepo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/02/10, 14:37

Nowa dotacja na energię




przez Teepo » 01/02/10, 14:55

Witam wszystkich. Kupiłem dom do remontu, który zamierzam wyremontować samodzielnie. Chciałem się dowiedzieć jakie dotacje można by uzyskać bez wzywania firm.

Chciałbym zamontować panele fotowoltaiczne i kocioł kondensacyjny!

Merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/02/10, 15:00

Jasna i jasna odpowiedź: we Francji nie przyznaje się dotacji na samodzielny montaż, z wyjątkiem premii za piec, jak sądzę...

Jaką wysokość wydatków pokrywa ulga podatkowa?

Ulga podatkowa obejmuje cenę sprzętu i materiałów, z wyłączeniem robocizny, z wyjątkiem szczególnego przypadku montażu materiałów izolacyjnych do ścian nieprzezroczystych. Instalacja musi zostać przeprowadzona przez firmę, a dla usług podatkowych musi zostać wystawiona faktura (lub zaświadczenie wydane przez sprzedawcę lub budowniczego nowego domu) zawierająca wymagane w zamówieniu cechy.
W przypadku dodatkowej pomocy publicznej na zakup sprzętu (samorząd regionalny, samorząd gminny, ANAH itp.) obliczenie ulgi podatkowej opiera się na wydatkach na zakup sprzętu, odliczeniach od pomocy publicznej, zgodnie z art. na zasadach określonych w instrukcji podatkowej.



Oto plik + linki dotyczące dotacji (a właściwie ulg podatkowych):

https://www.econologie.com/credits-d-imp ... -3598.html

Należy pamiętać, że obecnie się to zmienia.
0 x
Teepo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/02/10, 14:37




przez Teepo » 01/02/10, 15:07

Ugh... w każdym razie szybka odpowiedź, dziękuję, to miło

Więc to wszystko jest martwe...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/02/10, 20:02

No tak, ale tak właśnie jest...

I zgadnij, gdzie zazwyczaj trafia kwota odpowiadająca ulgi podatkowej lub pomocy?

W kieszeni instalatora...potem w jego podatkach/VAT do zwrotu...

Innymi słowy: nadużycie subsydiowania jedynie zawyża ceny publiczne (i w ten sposób utrzymuje je na wysokim poziomie)… Ale zdecydowanie nie należy tego mówić, politycznie jest to niepoprawne.

W rzeczywistości tworzy się błędne koło, w którym państwo nieuchronnie odzyskuje część tego, co „wydaje się dać”…

Można śmiało założyć, że za tym wszystkim stoją lobby naftowe i EdF… w przeciwnym razie nie rozumiem, dlaczego państwo nie miałoby dotować samodzielnych instalacji…

W niektórych, bardzo szczególnych przypadkach jest to możliwe, ale zdarza się to rzadko.
0 x
HeleneDescaves
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/02/10, 18:51
Lokalizacja: Paryż

Dotacja ANAH ADEME




przez HeleneDescaves » 06/02/10, 18:58

W rzeczywistości dostępnych jest wiele pomocy w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i wydajnych instalacji grzewczych. Czasami podlegają warunkom dotyczącym zasobów.

Na tej stronie wymieniono całą pomoc dostępną dla osób fizycznych: efficience-energetique.com/content/view/62/75

Ta strona powinna być szczególnie interesująca, aby odpowiedzieć na pytanie:
efficience-energetique.com/content/view/60/

Miłego wieczoru
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/02/10, 19:17

Arkusz ANAH mówi o „uczynkach”. Chodzi tu o „faktury od usługodawców” (a nie: „dostawca sprzętu”), więc zdziwiłbym się, gdyby to zadziałało, gdy zrobisz to sam. Ale nie jest to wyraźnie powiedziane. Więc musisz się dowiedzieć.

W przypadku ulg podatkowych jest pewne, że muszą tego dokonać przedsiębiorstwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38




przez Mikhail » 12/02/10, 21:38

Dotowanie produkcji było konieczne już od dawna z niewyczerpanego źródła w 100% czystej energii, ale dofinansowują projekty bez przyszłości.
0 x
SM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/02/10, 22:36

Łamiesz je dla nas Michaił...od 2005 roku!

Jeśli nadal nie znalazłeś gołębia, który mógłby zapłacić za jeden ze Twoich prototypów, może istnieć (dobry) powód...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38




przez Mikhail » 13/02/10, 05:34

Christophe napisał:Łamiesz je dla nas Michaił...od 2005 roku!

Jeśli nadal nie znalazłeś gołębia, który mógłby zapłacić za jeden ze Twoich prototypów, może istnieć (dobry) powód...

Nie potrzebuję prototypów i nie szukam gołębi. Gołębie płacą podatek węglowy i rachunki.
Jeśli chcesz zobaczyć któregoś z tych gołębi - spójrz w lustro.
0 x
SM
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/02/10, 09:04

Michaił napisał:Nie potrzebuję prototypów


Trudność Twojej pasji polega na tym, że musisz zachować zarówno ogólną wizję, jak i wizję szczegółów. Ale prototyp lub prawdziwe testy pozwalają sprawdzić, czy o niczym nie zapomniałeś: zdarza się to bardzo rzadko, aby o niczym nie zapomnieć...

A ponieważ nie wszyscy podzielają Twoją pasję, każda krytyka, którą wypowiadasz, wraca do Ciebie… wzmocniona. Nie możesz zmienić innych ludzi. Możesz im pomóc tylko wtedy, gdy o to poproszą.
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 317