Generator trójfazowy dla turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
alfaseb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/01/16, 23:27

Generator trójfazowy dla turbiny wiatrowej




przez alfaseb » 03/01/16, 23:43

Witam, chcę zrobić generator połączony z turbiną wiatrową.
Czy możesz mi powiedzieć, który sprzęt powinien być podłączony z wyjścia generatora w trzech fazach, aby bezpośrednio uzupełnić moje zużycie w mojej sieci, a zatem bez baterii.
Z poważaniem. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Re: Trójfazowy generator turbiny wiatrowej




przez f6gia_88 » 07/02/16, 17:18

Halo
Turbina wiatrowa może dawać tylko moc, którą może zapewnić, a to zależy z jednej strony od jej właściwości, az drugiej strony od jej lokalizacji. W przypadku tego pytania odpowiedź lub kilka może zależeć tylko od dostarczonych informacji, nie możemy odgadnąć zasadniczych rzeczy. Zamieść charakterystykę turbiny wiatrowej i co chcesz produkować za pomocą alternatora.
przyjaźnie
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Trójfazowy generator turbiny wiatrowej




przez chatelot16 » 07/02/16, 17:43

falownik jest potrzebny do wtrysku do sieci: ta sama zasada, co falowniki do fotowoltaiki, ale z inną regulacją

falownik do fotowoltaiki nie jest odpowiedni, ponieważ ma zoptymalizowany MPPpt do fotowoltaiki, który w ogóle nie jest odpowiedni dla turbiny wiatrowej

w przypadku eolienu falownik nie może poszukiwać maksymalnej mocy, niemożliwej przy zmianie wiatru i bezwładności mechanicznej

Myślę o rozwiązaniu: zmierz wiatr za pomocą niezależnego anemometru, a falownik pobiera moc potrzebną do uruchomienia turbiny wiatrowej z optymalną prędkością odpowiadającą zmierzonemu wiatrowi

pytanie, gdzie znajdujemy tego rodzaju falownik?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 375