Zasilać generator

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
florantin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/03/05, 20:34

Zasilać generator




przez florantin » 16/03/05, 20:50

dziwka,
Obecnie buduję biogazownie na odizolowanych obszarach wiejskich, aby pomóc populacjom. Mam pytanie, czy możliwe jest zasilenie generatora gazem metanowym zamiast paliwa lub oleju napędowego ?
Chodź, zrób to?
Czy coś jest nie tak z generatorem i środowiskiem
Czekając na pomoc
Cordialement
Florantine
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 23/02/06, 16:53

cześć florantine! o]

w przypadku gazu tak może być stosowany jako paliwo, ale do tego trzeba polegać albo na dużym, bardzo drogim silniku, albo przystosować silnik zgodnie z techniką bi-gaźnikową, np. samochody LPG, które zaczynają się na benzynie, aby silnik jest ciepły, a następnie po przełączeniu na gorący gaz.

prawdopodobnie musisz przefiltrować swój gaz, aby nie zatykał silnika? miły cierpi itp? ...

Nie wiem, czy wstrzyknięcie gazu zamiast mieszanki benzyny z powietrzem z gaźnika (który jest również gazem) lub na rurze ssącej, może działać?

w przeciwnym razie potrzebujesz adaptacji LPG: zbiornik (dobrze, butelki działają, ale nie jest to zalecane, patrz kampery) + regulator LPG (dobrze, możesz użyć regulatora butli, ale nie jest to zalecane (...) ), ale w przypadku wtryskiwaczy będziesz musiał pracować bez silnika benzynowego z wtryskiem elektronicznym i użyć karty elektronicznej wtryskiwaczy ...

to dlaczego? rzucić? ponieważ autonomia nie jest świetna, ze zbiornikiem gazu na pokładzie .... inaczej potrzebujesz sprężarki?

czy ma to robić prąd? ponieważ wydajność energii elektrycznej na osi jest bardzo niska, z silnikiem cieplnym ... wolę silnik Diesla wykorzystujący olej! : palmy olejowe dobrze rosną w twoim kącie! produkują 10 razy + na hektar niż rzepak / słonecznik z naszej starej dobrej Europy!

ale po co się poruszać?

wnioski do MAtt w Internecie forum surrealistyczny (www.surrealistyczne.org) bada modyfikację silników do kosiarek itp., aby uruchamiać je na biogaz (zestaw biogazowy dostępny w Kanadzie, Brigss i Stratton)! tam tak, możesz odzyskać siłę na osi, aby wytworzyć elektryczność! Alternator 12V lub odwrócony silnik asynchroniczny ...

ale hej, po co tworzyć elektryczność?

Czy wytwarzać ciepłą wodę za pomocą silnika? ...

Jo jo ... jo .. jo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/02/06, 19:59

Myślę, że musimy zacząć od kogeneracji:

Przygotuj ciepłą wodę użytkową za pomocą chłodzenia silnika (może to wymagać wielu modyfikacji). Cyrkulacja ciepłej wody będzie również musiała odbywać się za pomocą energii mechanicznej.

Jednocześnie energia elektryczna będzie musiała być wytwarzana przez uruchomienie generatora. Jednak produkcja energii elektrycznej będzie musiała być zarządzana zgodnie z zapotrzebowaniem. Może to pozwolić na uzupełnienie rezerwy biometanu.

Byłby najbardziej ekologiczny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 219