Wiatr i sprężone powietrze

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
mały b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/01/11, 10:58

Wiatr i sprężone powietrze




przez mały b » 10/01/11, 12:09

czy nie jest możliwe wykorzystanie energii wiatru do sprężania powietrza w zbiorniku pod napięciem (turbina wiatrowa musi być przewymiarowana?). I uwolnij to powietrze w piaskowcu potrzeb energetycznych, obracając turbinę który wytwarza użyteczną energię elektryczną. Podoba mi się ten system, który zamyka wiele zanieczyszczeń (fotowoltaika, akumulatory) Ten system, który dąży do autarkii energetycznej, uzupełnia silnik, który będzie chodził z olejem i który przejmie, jeśli wiatr nie trafi, dziękuję za odpowiedź
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 10/01/11, 12:29

Jeśli jest to całkiem możliwe, istnieją systemy (nie mam go pod ręką).

Ale ogólny rekord będzie dość zły (wiele strat energii podczas kompresji i relaksacji) w porównaniu do akumulatorów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 10/01/11, 12:35

Nie wspominając o niebezpieczeństwie, jakie stanowi ...
Mała sprężarka 100 litruje pręty 7, gdy się wkurzy, wystarczy zabić człowieka (lub więcej)
Tyle że zajmie to więcej niż litry 100 i więcej niż paski 7
Regularna kontrola czołgu (ów) jest niezastąpiona, aby nie mieć w domu bomby energetycznej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 10/01/11, 12:45

Tak, duża objętość i wysokie ciśnienie. Musielibyśmy oszacować objętość / bar, która może przechowywać 1 kWh. Zmotywowany?

Sprężone powietrze nie jest dobrym wektorem energii ... ale może być bardzo przydatne w niektórych przypadkach, takich jak regeneracja regeneracji pojazdu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 10/01/11, 13:21

Podobny system to, jak sądzę, użycie na wyspie kanarków,
wcześniej koncepcja została przetestowana w Pirenejach ponad 30 lat temu.
Mechanizm polega na pompowaniu wody do przeglądu w naturalnych zbiornikach +/-, a następnie woda zasila standardowe turbiny hydrauliczne.
Rezerwa wody służy jako akumulator buforowy korygujący losową wietrzność.
Wyspa jest niezależna energetycznie.
Zobacz temat tutaj, i inne szczegóły tam
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
mały b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/01/11, 10:58




przez mały b » 10/01/11, 13:27

ale w przypadku domu bioklimatycznego (bilans energetyczny jest niski) nie można pominąć strat spowodowanych tym sposobem przechowywania, jeśli potrzeby energetyczne są niskie, wówczas produkcja energii (w tym strata) przekracza Potrzeby siedliska są wyraźniejsze: prawdą jest, że kiedy zbieram wodę rękami, tracę dużo, ale mam już dość do picia. czy to nie dotyczy mojego domu? Ponadto jest pewne, że konieczne jest utrzymanie zbiorników nawet w miejscowym zakopanym. Przykro mi z powodu mojej naiwności, ale jestem tylko małym stolarzem, który chce być wolny od uzależnień od energii SPRZEDAŻ
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/01/11, 14:14

Christophe napisał:Tak, duża objętość i wysokie ciśnienie. Musielibyśmy oszacować objętość / bar, która może przechowywać 1 kWh. Zmotywowany?
Energia odzyskana w wyniku izotermicznego rozszerzenia objętości V2 pod ciśnieniem P2 do objętości V1 pod ciśnieniem P1 wynosi:

E = ln (P2 / P1) * P * V

Dla gazu doskonałego P * V jest stały, można zatem użyć P2 * V2 (tj. Ciśnienie przechowywania * objętość zbiornika).

Jeśli weźmiemy słupki P1 = 3 (= 300000 N / m2) i P2 = słupki 10 (= 1000000 N / m2), otrzymamy E = 1.2 10 ^ 6 * V2.

Aby przechowywać 1 kWh = 3600000 J, potrzebujesz zbiornika 3 m3.

Stąd znaczenie stosowania znacznie wyższych ciśnień przechowywania ... z wynikającymi z tego problemami.

PS
Dzięki relaksacji adiabatycznej (bardziej użytecznej w praktyce) odzyskujemy mniej energii ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/01/11, 14:52

relaksacja izotermiczna

bardzo trudne do zrobienia, z wyjątkiem bardzo powolnego relaksu, więc odzyskujemy mniej i dużo zimna, który zamraża wszystko.
Dzięki wodzie zgromadzonej na wysokości, jeszcze większej objętości (basen na szczycie wzgórza), odzysk z turbiną jest łatwiejszy i lepszy !!

W przeciwnym razie zapominamy o systematycznym hurtowym silniku sprężynowym, który jest porównywalny i prosty!

Mierzymy lepiej niż olej jest kompaktową energią i nie jest drogi !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 10/01/11, 15:01

Opuszczając niebezpieczne rozwiązania do przechowywania, dlaczego nie magazynować w postaci wodoru? : Chichot:
0 x
mały b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/01/11, 10:58

dziękuję




przez mały b » 10/01/11, 16:18

dziękuję za wszystkie te szczegóły, więc jeśli podsumuję, lepiej rozprowadzić sprężone powietrze
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130