Energia hydrauliczna: wybierz małą turbinę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

Energia hydrauliczna: wybierz małą turbinę




przez Sankt Esteben » 13/03/09, 17:54

Witam, czy jest wśród Was ktoś, kto mógłby mi doradzić w sprawie doboru turbiny uwzględniając następujące elementy: wydajność: 150 l/s, wysokość spadku: 4?. W tej chwili mam turbinę Negri, wyprodukowaną w Wogezach, około lat 1930. XX wieku, która jest za duża dla mojego przepływu; zużywa 250 l/s, podczas gdy mój przepływ to tylko 150 l/s. Dziękuję za oświecenie mnie w tym temacie!!
0 x
Ziemia jest niska
Pierre17800
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 07/03/09, 11:47
Lokalizacja: Charente Maritime




przez Pierre17800 » 13/03/09, 18:42

Dobry wieczór,
Mam turbinę, która działa od 150 l/s. Ale przy tym przepływie należy wiedzieć, że wydajność jest niższa.
Jest to turbina Francisa o poziomej osi z mnożnikiem i generatorem o mocy 36 KW. (nigdy nie montowany)
Jaki jest typ turbiny i jaka jest użyteczna średnica obracającej się części?
Z poważaniem.
Peter.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 13/03/09, 21:18

witam,

W tej okolicy raczej Banki Mitchell (tzw. Cross Flow).

Mały Kaplan z pionową osią również mógłby załatwić sprawę.
0 x
Obraz
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

Energia wodna




przez Sankt Esteben » 14/03/09, 06:18

Witam,

Widzę, że są znawcy!! Poprosiłem tylko o wycenę na bank (ossberger), co do reszty to zrobię zdjęcie i przedstawię Ci w poniedziałek. DOBRY WEEKEND.
0 x
Ziemia jest niska
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet




przez Sankt Esteben » 16/03/09, 16:35

Pierre17800 napisał:Dobry wieczór,
Mam turbinę, która działa od 150 l/s. Ale przy tym przepływie należy wiedzieć, że wydajność jest niższa.
Jest to turbina Francisa o poziomej osi z mnożnikiem i generatorem o mocy 36 KW. (nigdy nie montowany)
Jaki jest typ turbiny i jaka jest użyteczna średnica obracającej się części?
Z poważaniem.
Peter.

Witam, jest to turbina Negri, oś pionowa, średnica użytkowa części obrotowej: 390 mm.
Z poważaniem.
jee michel.
0 x
Ziemia jest niska
Pierre17800
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 07/03/09, 11:47
Lokalizacja: Charente Maritime




przez Pierre17800 » 17/03/09, 12:31

Mój wydaje się mieć taką samą moc jak twój: więc nie jest dobry. W każdym razie przy 150 l/s wydajność wynosi -50%.
Z poważaniem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Energia hydrauliczna




przez Christophe » 17/03/09, 12:37

Saint Esteben napisał:Witam, czy jest wśród Was ktoś, kto mógłby mi doradzić w sprawie doboru turbiny uwzględniając następujące elementy: wydajność: 150 l/s, wysokość spadku: 4?. W tej chwili mam turbinę Negri, wyprodukowaną w Wogezach, około lat 1930. XX wieku, która jest za duża dla mojego przepływu; zużywa 250 l/s, podczas gdy mój przepływ to tylko 150 l/s. Dziękuję za oświecenie mnie w tym temacie!!


Bezpłatna reklama: maguysama.com/ELECTRICITE-SUR-VOTRE-RIVIERE_a18.html
ou
calcadis.com/Articles-Calcadis/Pico+.html

Myślę, że cena drugiego jest bardzo poprawna! Ale nie rozumiem, jak regulowane jest 2 Hz (może wewnętrzny falownik?)

Szkoda, że ​​mam tylko 50 cm spadku...
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 10 / 09, 17: 42, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
-Stefan-
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 15/03/09, 17:34




przez -Stefan- » 17/03/09, 19:27

Witaj Christophe, Pierre 17800, Saint Esteben i Remundo!

Mój syn Cri-cri spadł na ciebie forumi poprosił, żebym tam napisał.
Praca będzie trudna i wolę od razu wyłożyć karty na stół: po raz pierwszy interweniuję w sprawie forum (więc nie znam technik, zasad, zwyczajów, zwyczajów i zwyczajów: należę do pokolenia, w którym pierwiastki sześcienne wciąż wydobywano ręcznie… więc komputery, internet… hm! hm! Dlatego proszę o wyrozumiałość, uwagi, nawet krytykę lub napomnienie…); a ja jestem administratorem Calcadis, strony, do której link podał Christophe (więc będę musiał mówić o turbinie „pico+ family” bez reklam, co, przyznasz, nie jest łatwe! Masz pełne prawo – a nawet obowiązek – kwestionować mój obiektywizm i szczerość…).

Rodzina pico+ to maszyna zamrożona, bez żadnych środków regulacji i adaptacji: pracuje pod głowicą 1,50 m i pobiera 35 l/s. Point (maszyna maksymalnie ustandaryzowana, aby mieć bardzo niski koszt produkcji). Nadal działa poniżej 1,40 m i nadal poniżej 1,60 m, ale naprawdę nie wolno przekraczać tych wartości: poniżej wydajność i moc szybko spadają, a powyżej istnieje ryzyko przetężenia.
Wszystkie systemy regulacji (napięcie, intensywność, częstotliwość) znajdują się na karcie elektronicznej zintegrowanej z maszyną (w górnej głowicy). Wartości są ustawiane fabrycznie: trzeba więc wiedzieć, w jakich warunkach maszyny będą używane. Ustawienia te można dostosować (zawsze w fabryce) zgodnie z możliwą ewolucją witryny (na przykład: przejście z konsumpcji własnej do sprzedaży w sieci).
Maszyna została zaprojektowana w celu promowania maksymalnego bezpieczeństwa. Ponieważ nie ma systemu zaworów, alternator będzie wytwarzał swoje 300 W bez względu na wszystko. Karta elektroniczna stale analizuje zatem stan sieci, do której wprowadzana jest produkcja. Jeśli moc pobierana w sieci jest mniejsza niż 300W, nadwyżka jest przesyłana do rezystora (nad górną głowicą). W przypadku problemów z siecią (zwarcie, ciągłe zapotrzebowanie na moc większe niż 300W itp.) turbina odłącza się od sieci, wysyła swoje 300W do rezystora i po kilku sekundach próbuje ponownie się połączyć. Jeśli problem będzie się powtarzał (po 5 próbach w ciągu 10 minut - wartości ustawione domyślnie, ale konfigurowalne do woli w fabryce), rodzina pico+ poprosi o ręczną interwencję w celu wznowienia produkcji (usunięcie turbiny z jej komory wodnej lub zatrzymanie dopływu wody, zatrzymanie obrotów, a tym samym zresetowanie automatyki, a następnie umieszczenie jej z powrotem na miejscu, to wszystko).
Rodzina pico+ jest również zaprojektowana do pochłaniania przeciążeń podczas uruchamiania urządzeń elektrycznych: wszystko jest zaprojektowane tak, aby wytrzymać 1000 W.
Rodziny pico+ można łączyć ze sobą w nieskończoność. Tak więc na terenie Saint Esteben możemy ustawić równolegle 4 maszyny (4 x 35 l/s = 140 l/s: przepraszam, jest 10 l/s strat!...) i możemy ustawić 4 maszyny szeregowo, na wysokości upadku (2 x 1,50 m = 3 m: kolejny 1 m utracony! ...), czyli w sumie 8 maszyn, co odpowiada zainstalowanej mocy 8 x 300 W = 2,4 kW. Maszyny regulują się nawzajem: jeśli na przykład jedna zużyje 1,6 kW, każda wyprodukuje 200 W i prześle 100 W w swoim oporze.
Podłączenie elektryczne nie wymaga szczególnej wiedzy ("niebieski przewód na zielonym przycisku, czerwony przewód na białym przycisku", dla amatorów 7 Kompanii...) i nie wymaga żadnej szafy elektrycznej: wszystko jest w zestawie z turbiną.
Jeśli chodzi o system regulacji częstotliwości, zasada działania opiera się w rzeczywistości na inwerterze (alternator z magnesami trwałymi jest ustawiony na 1000 obr./min z własną częstotliwością, która jest niezależnie przetwarzana na wartość zadaną). Częstotliwość tę można ustawić bardzo precyzyjnie. Będzie to 50 Hz dla turbiny zainstalowanej w izolowanej sieci (60 Hz dla rodziny pico+ zainstalowanej w Ameryce) i 50,1 Hz dla maszyny podłączonej do tradycyjnej sieci dystrybucyjnej (60,1 Hz w Ameryce). Wartość ta, nieco wyższa od nominalnej wartości sieci, wymusza na turbinie stałe wtryskiwanie swoich 300W.
Rodzina pico+ jest instalowana bez ciężkiej inżynierii lądowej (i nieekonomiczna). Na Madagaskarze maszyny pracują (od początku 2006 r., bez incydentów) z wałami ziemnymi lub w starej metalowej beczce 210 l (też niezbyt ekonomiczne... ale tam system D ma pierwszeństwo!).
Podstawowa zasada prawidłowego funkcjonowania rodziny pico+ opiera się na systematycznym usuwaniu nieczystości niesionych przez wodę. Jeśli mętna woda nie ma wpływu na działanie, to nie jest tak samo z najmniejszymi gałązkami, liśćmi, detrytusem itp. co może poważnie uszkodzić śmigło, aw skrajnych przypadkach doprowadzić do całkowitego zatrzymania obrotów (przy 1000 obr./min nie jest dobrze...). Dlatego konieczne jest dość dokładne filtrowanie wody. W konwencjonalnej instalacji hydraulicznej uważa się, że rozstaw prętów kratek wlotu wody musi być co najwyżej równy jednej trzydziestej średnicy najmniejszej turbiny na miejscu. Rodzina pico+ ma średnicę 160mm, czyli zalecany rozstaw prętów to około 5mm. Ten mały rozstaw wymaga stałego czyszczenia kratek. Istnieją systemy statyczne (działające bez jakiejkolwiek ingerencji manualnej lub zewnętrznego źródła energii), które zużywają niewielką ilość wody i wysokość spadku (w przypadku Saint Esteben należałoby wykorzystać 10 l/s i stratę 1 m).
Rodzina pico+ jest również bardzo lekką maszyną: dlatego musi być chroniona przed zalaniem. Mogłaby też z łatwością „zdobyć trochę nóg”: prosta para nożyc do drutu może trwale oddzielić ją od jej miejsca…

Ta maszyna jest pierwszą z serii, która będzie wprowadzana stopniowo: model 300 W będzie ekstrapolowany na 600 W i 900 W (zwiększona wysokość upadku do 3 m), planowana jest maszyna 3 kW, a znacznie większa (10 do 35 kW, poniżej 1,50 m do 4 m upadku) jest w fazie rozwoju.

Poza tym mniej więcej widziałem projekt Christophe'a dotyczący koła łopatkowego. Dobre koło łopatkowe ma sprawność 20%. Nigdy wcześniej nie widziałem dobrego koła łopatkowego... Teraz, poniżej 50 cm spadku, jest to rzeczywiście jedyny obecnie znany proces, który może coś wytworzyć. Szkoda, bo przy zaledwie 70 cm istnieje proces oparty na wirach, który pozwala uzyskać wydajność na poziomie 70% w tej samej cenie co koło łopatkowe...

Pozostaję bez pretensji do Państwa dyspozycji w celu uzyskania dalszych informacji: miękkie, odnawialne i darmowe energie pozostają jedną z moich ulubionych pasji...

I myślę, że pierwszym zarzutem, jaki zostanie mi uczyniony za tę pierwszą interwencję, będzie długość mojej wypowiedzi...

Stéphan
0 x
Energia będzie darmowa... albo jej nie będzie!
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet




przez Sankt Esteben » 17/03/09, 21:22

Dobry wieczór, po pierwsze lepiej długo gadać i tłumaczyć jak jest!!!Gdybym wiedział że moja turbina jest za duża na mój przepływ nigdy bym jej nie zamontował ale nikt mnie nie poinformował mimo że 20 lat temu nikt się tym tematem nie interesował. Teraz, chcąc dobrze obliczyć swój skok, w moim wieku nie mamy już prawa często popełniać błędów, dobrze przestudiowałem problem i najważniejsze jest znalezienie turbiny, która dokładnie dostosuje się do konfiguracji mojego młyna. Znalazłem taką, głowica 4 metry, 140 l/s, ale bardzo droga. Po rozeznaniu w internecie znalazłem taką samą turbinę w Chinach, bo wszystkie stamtąd pochodzą!!Różnica w cenie!!!2850euro. Oczywiście jest transport, ale poprosiłem o kosztorys, żeby poznać koszt; We Francji zaliczkujemy ulgę podatkową, ale pomimo tej mniejszej ulgi, jestem zwycięzcą! Innymi słowy, we Francji korzystamy z ulgi podatkowej, aby przeładować chiński produkt, który znajdujemy w Londynie o 35 procent taniej!! Dlaczego chińska turbina jest lepsza? Po prostu turbina obraca się z tą samą prędkością co alternator, 1500 obrotów, co pozwala uniknąć przekładni pasowej, która wpływa na wydajność o 45 procent, powiedział mi inżynier EDF. Więc teraz ciężko walczę, aby znaleźć dostawcę, który da mi najlepszą cenę. Dla tych, którzy chcą zobaczyć turbiny wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: turbiny exmork, a znajdziesz turbinę swoich marzeń!!Dobranoc, a jeśli znacie dobrego francuskiego producenta to dajcie znać, z góry dziękuję.
0 x
Ziemia jest niska
Avatar de l'utilisateur
-Stefan-
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 15/03/09, 17:34




przez -Stefan- » 18/03/09, 00:58

Dobry wieczór Święty Estebenie!

Dzięki za odpust!

Znam dobrze chińskie turbiny... Nieufność!... Ostatnia, którą widziałem, przejeżdżała przez 8 miesięcy i nigdy nie zdołała uwolnić więcej niż 40% deklarowanej mocy, przepuszczając faktycznie ilość wody dla deklarowanej mocy...
Znam francuskiego producenta z siedzibą w Toul, który działa całkiem nieźle. Będzie dokładnie wiedział, jak dopasować odpowiednią turbinę (ja już wiem, że zaoferuje Kaplana z prostą regulacją średnicy 300mm - najmniejszej w swoim zakresie - obracającej się z prędkością 1133 obr./min, która „połknie” maksymalnie 340 l/s, która wystartuje z już dobrą wydajnością 100 l/s, a co najwyżej 10 kW). Ale moim zdaniem cała inwestycja (turbina + alternator + grupa hydrauliczna + zawór ochronny + kratki wlotu wody + szafka elektryczna + inżynieria lądowa itd.) będzie zbliżać się do końca wartości 5-cyfrowych, a nawet do początku wartości 6-cyfrowych. Zwłaszcza w euro, to niezła suma!
Przypadkowo do grupy Hydréo dołączył właśnie THEE (Techniques HydroElectriquEs).
THEE znajduje się rue Bois la Ville, ZI Croix de Metz, 54200 Toul (mają stronę internetową: http://thee.free.fr)
Hydréo znajduje się w Fallières Saint Nabord, 88200 Remiremont.
Istnieje również możliwość zamieszczenia ogłoszenia o znalezieniu używanej małej turbiny Francisa (wygląda trochę jak wirnik pompy odśrodkowej i jest umieszczona w „spiralnej osłonie”, rodzaju dużego ślimaka), w specjalistycznym magazynie dla niezależnych producentów energii wodnej. 4 m spadku, pozostaje w wielkich klasykach, 6 KM też. Ale uwaga, w przeciwieństwie do Kaplanów, które są znacznie bardziej elastyczne, Francis zaczyna się dopiero przy 50% swojej nominalnej mocy, z jeszcze mniejszą wydajnością niż Kaplan przy 30%. Zasadniczo, jeśli moduł cieku wynosi 150 l/s, nie należy kupować Franciszka, który przepływa więcej niż 200 l/s poniżej 4 m!
Jeśli proponowana turbina jest podana na wysokość inną niż 4 m, znam wzory, które pozwalają obliczyć, co może zrobić poniżej 4 m: wystarczy zapytać mnie.
Oto dane kontaktowe tego magazynu: HydroEnergie Revue, Editions de la Vallée, Vieux Moulin, 54260 Viviers-sur-Chiers (tel.: 03 82 89 76 12).

Prawdą jest, że alternator z „napędem bezpośrednim” jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie dlatego, że wyeliminowane są siły działające na wały i łożyska (lub łożyska): wszystko jest w jednej linii, a do przeniesienia jest tylko moment obrotowy (nie ma wysiłku, aby utrzymać napięcie paska i przenieść moment obrotowy stycznie na pojedynczą żyłę). Mnożnik z taśmą płaską zjada tylko 2% mocy wyjściowej. Mnożnik paska klinowego, 3% lub trochę więcej. Ale w żadnym przypadku 45%, nawet jeśli tak mówi inżynier EDF!

@ +!
0 x
Energia będzie darmowa... albo jej nie będzie!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230