Eliminacja gazów powstających w wyniku płynnej fermentacji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Saritaa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/06/14, 20:06

Eliminacja gazów powstających w wyniku płynnej fermentacji




przez Saritaa » 29/06/14, 20:16

Witam:
Proszę potrzebuję twojej pomocy.
W rzeczywistości jest to suszarnia śliwek, której niecka, która zbiera ścieki (w samej instalacji) zaczyna wydzielać nieprzyjemne zapachy, pomyśleliśmy o przykryciu jej i zainstalowaniu komina dużej wysokości w celu uwolnienia zapachów bez szkody dla mieszkańców, ale jest to niepraktyczne, ponieważ grozi wybuchem z powodu wysokiej temperatury wody usuwanej w basenie (40-50 ° C) i gazów, które mogą być wydany podczas kampanii śliwkowej i wysokiej produkcji.
wtedy myśleliśmy o wyeliminowaniu tego gazu przez spalenie go (pochodnia), to w trakcie nie wiem jak przystąpić do wymiarowania rurek i pochodni? i czego będę potrzebować jako dane? ilość błota w misce, która da mi ilość uwolnionego gazu (jakie jest równanie?), lepkość? przepływ? i co jeszcze, ?
dziękuję, że zgodziłeś się mi pomóc
moje pozdrowienia.
0 x
Saritaa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/06/14, 20:06




przez Saritaa » 30/06/14, 00:14

peroooone :płakać:
0 x
chevesne51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 26/10/05, 19:19
x 1




przez chevesne51 » 30/06/14, 10:06

Witam,

Nie wiem nic o „racach”, ale spokojnie mogę ci to powiedzieć forumwielu poprowadzi cię inną ścieżką. : Mrgreen:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Torchage_et_rejet_de_gaz_naturel#Impacts_environnementaux
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12300
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 30/06/14, 11:28

Byłoby dobrym pomysłem, aby najpierw dowiedzieć się od handlowców, którzy mają tego rodzaju problem.
Więc nie zdziw się, jeśli nie otrzymasz (szybkiej!) Odpowiedzi od forum lekarz ogólny ...

Kilka ścieżek, z kadzią: natlenianie (przez bąbelkowanie lub w inny sposób) załadowanej wody ograniczyłoby fermentację beztlenową, a tym samym nieprzyjemne zapachy; komin może również stanowić rozwiązanie, a pobór powietrza u podstawy osłabiłby zapach i temperaturę ...

Dobrze byłoby przedstawić nam krótki raport na temat wybranej metody i jej wyników ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/06/14, 12:07

Nie da się napisać czegoś sensownego bez znajomości „ładunku” (co jest w tych wodach).

Mianowicie, że niewątpliwie strona "mdłości" to tylko wierzchołek góry lodowej.

Bez wątpienia wysyłasz do atmosfery znaczne ilości gazów cieplarnianych, w tym CH4 (metan). Bezwonny. Ale 25 razy bardziej „efekt cieplarniany” niż CO² ...

Należałoby wiedzieć, czy występuje H²S, który jest gazem toksycznym (jest to zwykły składnik „biometanu”, w różnych dawkach w zależności od zawartości EN S w fermentującej biomasie). A zanim stanie się toksyczny, może być irytujący.

Krótko mówiąc, gdybyśmy coś powiedzieli, to byłaby bzdura!

Rozwiązanie: czysta metanizacja z odzyskiem energii (energii elektrycznej i ciepła). Ale do tego należałoby znać ilości, moce metanogenne itp.
0 x
Saritaa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/06/14, 20:06




przez Saritaa » 30/06/14, 12:31

Dziękuję za odpowiedzi :)
A jeśli chodzi o wymiarowanie rur i pochodni, czy masz dokument, aby wiedzieć, który materiał wybrać (beton lub metal) i średnicę ... wyglądałem grubo nic nie znalazłem :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/06/14, 15:07

aby pochodnia działała, gaz musi być palny

jeśli jest to basen na świeżym powietrzu, prawdopodobieństwo, że metanu jest wystarczająco dużo, aby było palne, jest naprawdę niewielkie

wystarczy bardzo mało H2S, aby pachnieć bardzo źle, ale nigdy nie jest wystarczająco dużo, aby był palny

Dlatego bezcelowe jest mówienie o materiałach do wykonania pochodni, nie wiedząc, co to jest gaz

lepszym sposobem byłaby całkowita kontrola składowania tych odpadów

muszą być umieszczone w całkowicie szczelnym zbiorniku z dala od powietrza, aby uzyskać prawdziwą metanizację i produkcję gazu, który będzie naprawdę palny, i tam zacznie się mówić o pochodni

oczywiście, kto mówi, że metanizacja mówi o gazie palnym ... dlatego przepisy bezpieczeństwa ... absurd obecnych przepisów zmusza do nie robienia niczego: pozostaw wszystko otwarte, aby uniknąć niebezpieczeństwa i zanieczyszczenia

metanizacja w szczelnym zbiorniku nie oznacza niebezpieczeństwa: niebezpieczeństwo może wystąpić tylko wtedy, gdy mieszanina gazu i powietrza jest przechowywana: jeśli zbiornik jest zamknięty plandeką o minimalnej objętości między cieczą a plandeką, nie nie ma niebezpieczeństwa

musisz również zobaczyć pozostałe instalacje na stronie

jeśli są kominki, na przykład do ogrzewania i destylacji czegoś, można wtryskiwać do powietrza spalania tych kominków gaz o nieprzyjemnym zapachu: nawet jeśli ten gaz nie jest wystarczająco bogaty, aby był palny w pochodni będzie się palić dzięki głównemu paliwowi kominka: H2S ulegnie zniszczeniu i wytworzy trochę darmowego ciepła
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/07/14, 10:05

A jeśli jest H²S, nie zapominaj, że oprócz tego, że był niebezpieczny (przypominam sobie konia, który zdechł w Bretanii w fermentujących zielonkach; była też śmierć pracownika na kompostowanie; koniec z dyskomfortem ...), ten gaz jest nadmiernie korozyjny, w tym w stosunku do stali nierdzewnej!
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191