Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mi przy budowie!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mi przy budowie!




przez titiyador » 20/12/14, 10:12

Witam, dziękuję wszystkim, którzy byli w stanie pomóc mi w wykonaniu małej turbiny wiatrowej Piggott o średnicy 1200 mm i nominalnej 200w.

Dwa krótkie filmy przedstawiające maszynę i regulację elektryczną:

https://www.youtube.com/watch?v=JYNWqN9e8r8

https://www.youtube.com/watch?v=hfO1H21-L_k

Dzięki jeszcze raz! Tim.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 21/12/14, 11:14

Zauważyłem zabawną rzecz. A jak zacznę... : Chichot:

W rzeczywistości turbina wiatrowa czasami obraca się szybko i gwałtownie hamuje (prawie się zatrzymuje). Myślę, że to musi być regulator ładowania, który wykonuje swoją pracę (automatycznie zwiera fazy powyżej 15 V), ale nadal jest to dziwne. Czy nie byłby to raczej początek ładowania w kierunku akumulatorów? Ponieważ mój kabel jest wyjątkowo cienki (zamierzam go zmienić, muszę iść kupić) to znaczy 1.5 mm² od turbiny wiatrowej do regulatora (myślę też o włożeniu 6 mm² na odległość d' około 10m między turbiną wiatrową a regulatorem, czy to wydaje ci się dobre? (moc nominalna 200w (16A) przy 12v)) dziwne jest mieć tak wysokie napięcie przy tak cienkim przekroju kabla, prawda?

Drugą dziwną rzeczą jest to, że mam przetwornicę napięcia (w zasadzie do samochodu), a nie falownik (odkrywam różnicę między nimi), który jest podłączony do akumulatora i który zasila mały rezystor grzewczy. Przez chwilę działa dobrze, ale nagle zielona dioda zmienia kolor na czerwony, potem zielony, potem czerwony itd. Tutaj mierzę napięcie na zaciskach akumulatora: oscylacja między 9.9 a 10v... Jak to się dzieje- czy urządzenie pompuje tak duże napięcie? (u podstawy (czyli w stanie spoczynku, bez wpiętej przetwornicy) akumulator ma napięcie ok. 12.2v). Czy to możliwe, że bateria jest rozładowana i/lub nieodpowiednia (nie jest to bateria wiatrowa ani słoneczna)? albo że przetwornica nie nadaje się do instalacji (w przeciwieństwie do przetwornicy?)...

Z góry dziękuję za odpowiedzi, trochę się pogubiłem. W takim razie może też "czegoś" brakuje w instalacji...

No to dużo pytań!

Tim. :D
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/12/14, 08:57

Witam,
Brakuje wielu informacji:

- Moc wyjściowa w W przetwornicy 12V - 220V
- Charakterystyka pojemności akumulatora 12V (model samochodowy?) w Ah
- Moc w W używanego rezystora (a priori jest to model 220V podłączony do wyjścia przetwornicy)

Przetwornica napięcia logicznie musi przejść w stan bezpieczeństwa i odciąć się, gdy napięcie akumulatora stanie się zbyt niskie (u mnie odcina się w okolicach 10,5 V)

Kiedy napięcie w akumulatorze 12 V spada, oznacza to, że albo jest rozładowany, albo jest uszkodzony. Jeśli jest to akumulator z płynnym elektrolitem, jego poziom elektrolitu może być niewystarczający.Jeśli jest to akumulator z elektrolitem żelowym, nie należy dodawać wody.
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 22/12/14, 09:40

Witaj Citro,

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Faktycznie brakuje wielu informacji. Oto one:

- na konwerterze jest wskazane 200w
- bateria to bateria "alfaline" 88ah w 12v. Według sprzedawcy jest to bardziej akumulator morski niż samochód.
- rezystancja to grzałka zanurzeniowa o mocy 50 W
Tak, to właśnie robi konwerter, przerywa i włącza się ponownie (czerwona, potem zielona, ​​potem czerwona, potem zielona dioda itp.) Po pewnym czasie działania. Nadal byłem w stanie podgrzać wodę z oporem przez jakiś czas (1 do XNUMX godzin). Ale nie rozumiem, że turbina wiatrowa działała dobrze i powinna normalnie ładować akumulator w tym samym czasie, gdy przetwornica „pompowała” prąd.
Ale napięcie 12,4 V przed uruchomieniem rezystancja stopniowo spada, by po chwili osiągnąć 9,9 -10 V.

Czy to samo stanie się z inwerterem?

Baterię można zobaczyć pod poniższym linkiem: http://www.ebay.fr/itm/Alphaline-Batter ... 4897.l4275


Dzięki, Tim.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/12/14, 10:02

Cóż, teraz powinniśmy dokonać rzeczywistych pomiarów amperomierzem.

W produkcji turbiny wiatrowej nadal oznacza to więcej niż 16 A, jeśli dostarcza ona 200 W przy 12 V...

Należałoby zatem dokonać pomiaru na przewodach turbiny wiatrowej przed regulatorem, następnie na wyjściu regulatora, następnie na wejściu przetwornicy iw końcu w prądzie przemiennym na wyjściu przetwornicy.

W idealnym przypadku potrzebne byłyby 2 urządzenia, aby móc za każdym razem porównać stosunek między prądem wejściowym (wysoce zmiennym) a prądami za prądem. : Idea:

Istnieją głównie 2 sposoby pomiaru:
- Pomiar szeregowy w obwodzie prądu stałego.
- Pomiar konwencjonalnymi cęgami prądowymi w prądzie przemiennym oraz cęgami z czujnikami Halla w prądzie stałym (droższy sprzęt).
Możliwy jest również pomiar na rezystorze bocznikowym.
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 22/12/14, 10:28

Wow! Wygląda dość gazowo...

Zrobiłem teraz mały film, abyś mógł zobaczyć instalację i powiedzieć mi, czy coś cię szokuje lub czy wszystko wydaje ci się normalne: https://www.youtube.com/watch?v=Fwo3qhJMUrE

Ani razu nie wziąłem pod uwagę przetwornicy, najpierw chciałbym się upewnić, że wiatrak dobrze ładuje akumulatory...
Poza pomiarem napięcia akumulatora jak na filmie nie bardzo wiem jak to zrobić (nie da się zmierzyć natężenia akumulatora)...

Tim.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 22/12/14, 19:23

Witam,

Jest możliwe, a nawet prawdopodobne, że bateria to HS.

Twój kabel jest oczywiście za cienki, gdyby przeszedł 16 amperów, spadek napięcia wynosiłby około 2 V na linię, a więc 4 V mniej na regulatorze niż na turbinie wiatrowej!

Prostym sposobem pomiaru natężenia jest dodanie trzeciego przewodu (ten sam koniec) równolegle do linii (-).
Zmostkowany z - na wyjściu turbiny wiatrowej, mierzysz napięcie między - wejściem regulatora a drugim końcem trzeciego przewodu.
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 22/12/14, 19:32

Cześć Dede

Tak, myślałem, że nić jest za cienka. Który dział byście polecili?

Czytałem kilka razy twoją sztuczkę do pomiaru natężenia prądu, nie rozumiem : Mrgreen:

Turbina wiatrowa wychodzi trójfazowo, którą podłączam bezpośrednio do regulatora (który ma wejście trójfazowe), który ma prostownik do konwersji na prąd stały…
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/12/14, 20:47

Nie można wykluczyć nadmiernego spadku napięcia w kablu zasilającym.
W samochodach regulatory ładowania ograniczają napięcie do 14.4 V.
Twoje wymiary są znacznie poniżej.
Powoduje to różnicę potencjałów, która jest zbyt niska, aby „zwrócić Ah do akumulatora”.

Byłoby interesujące wykonać te same pomiary w samochodzie, aby sprawdzić, czy woltomierz jest prawidłowo skalibrowany i czy napięcie wyjściowe alternatora wzrasta do ponad 14 V.

Wówczas należałoby podłączyć swoją instalację do samochodu, aby zastąpić dopływ turbiny wiatrowej alternatorem samochodu.
Dzięki temu będziesz mógł ocenić, czy to regulator wiatraka reguluje przy zbyt niskim napięciu i uniemożliwia ładowanie akumulatora.

Aby zilustrować mój punkt widzenia, wyobraź sobie, że jesteś obok cysterny o wysokości 2 metrów z wiadrem, jeśli chcesz dodać wodę do cysterny, musisz bezwzględnie podnieść wiadro o ponad 2 metry, aby opróżnić ją do cysterny. Nazywa się to DDP (różnica potencjałów).

Teraz w pracy.

PS: Jestem zdumiony, że robisz filmy i umieszczasz je w Internecie, oddychając. : Chichot:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 22/12/14, 21:18

Jeśli jest trójfazowy, możesz zmierzyć napięcie przemienne między każdą fazą na wejściu regulatora.

Więc to, co nazwałem trzecim przewodem, byłoby czwartym przewodem, aby zmierzyć spadek napięcia (w miliwoltach) linii i obliczyć prąd (jeśli jest zero amperów, będzie zero woltów).

Na twoim multimetrze czarny przewód powinien być na „com” (wspólny), a czerwony na V, a nie Amps.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 298