Dynamo na turbinie wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Frederic24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/09/07, 20:58

Dynamo na turbinie wiatrowej




przez Frederic24 » 10/09/07, 21:24

Halo
W kontekście domowej turbiny wiatrowej napędzającej dynamo 22A szukam rozwiązania:
Co można łatwo zainstalować pomiędzy dynamem a akumulatorem, aby uniknąć rozładowania akumulatora?

Dziękuję za radę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 10/09/07, 21:55

Rozwiązaniem byłyby diody zapobiegające rozładowaniu. Ponieważ pozwalają na przepływ prądu tylko w kierunku ładowania i blokują go w drugim kierunku.

Pozwalam moim przyjaciołom elektronikom rozwijać się dzięki dużej ilości informacji i schematów...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Frederic24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/09/07, 20:58

Dynamo na turbinie wiatrowej




przez Frederic24 » 10/09/07, 22:02

Dziękuję za odpowiedź na pierwszym poziomie

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć więcej na ten temat?

i jaki produkt na tej podstawie technicznej mogę znaleźć na rynku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/10/07, 06:43

Cześć Frédéric24

Dynamo nie wystarczy do opisania generatora
22A już wydaje mi się ciekawym prądem w każdym razie nie jest to dynamo rowerowe
Albo używasz alternatora samochodowego, w tym przypadku potrzebujesz mostka diodowego, aby wyprostować prąd i wytworzyć prąd stały
Umożliwia to między innymi ładowanie akumulatora (12 V?) i brak „powrotu” prądu do alternatora w przypadku jego wyłączenia.
Albo zastosujesz generator (w pewnym sensie odwrócony silnik synchroniczny) i w tym przypadku musisz przynajmniej umieścić diodę na jednym z dwóch przewodów, aby akumulator nie zasilał wspomnianego generatora i nie przekształcał go w silnik

powodzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/10/07, 08:34

Do takich prądów potrzebny jest rodzaj bestii:

http://www.conrad.fr/webapp/wcs/stores/ ... y_rn=18973

to powiedziawszy: te prądy ładowania wydają mi się naprawdę bardzo wysokie:,
dlatego prawdopodobnie zapewniłbym bezpiecznik 40 A, aby chronić diodę i alternator.
Jaka jest charakterystyka Twojego alternatora i pojemność akumulatorów?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 366