Co sądzisz o takim źródle energii przyszłości?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27

Co sądzisz o takim źródle energii przyszłości?




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 00:38

Witam,

Nowości nt forum i bardzo zainteresowany nowymi źródłami energii odnawialnej, co sądzisz o możliwym zasobie opisanym tutaj:
https://peerj.com/preprints/66/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 05/12/13, 01:34

Nadal łatwiej jest uprawiać sałatkę
lub buraki cukrowe.
Jeśli chodzi o produkcję cukru, równie dobrze możesz uprawiać takie rośliny
radzą sobie już bardzo dobrze.

Ale trzeba być dobrej myśli, w czasach kryzysu wszystko warto zachować
jego praca. Jeśli są tacy, którzy są skłonni zapłacić za wyszukiwanie innych
wymyślić na nowo ciepłą wodę. Po co się tego pozbawiać?
8)
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 03:07

Królik napisał:Nadal łatwiej jest uprawiać sałatkę
lub buraki cukrowe.
Jeśli chodzi o produkcję cukru, równie dobrze możesz uprawiać takie rośliny
radzą sobie już bardzo dobrze.

Ale trzeba być dobrej myśli, w czasach kryzysu wszystko warto zachować
jego praca. Jeśli są tacy, którzy są skłonni zapłacić za wyszukiwanie innych
wymyślić na nowo ciepłą wodę. Po co się tego pozbawiać?
8)


Tyle że uprawa roślin na energię kosztuje zdecydowanie za dużo! Zwłaszcza, że ​​jest nam to potrzebne do jedzenia, a wody do nawadniania jest coraz mniej!
Będziemy wówczas potrzebować rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić wodę i rośliny do celów bardziej istotnych niż organiczny olej napędowy!
Natomiast cukier syntetyczny z CO2 nie kosztowałby tyle!
Być może w powyższym linku nie było tego widać, ale pod poniższym linkiem jest więcej szczegółów z rysunkiem, żeby lepiej zobaczyć pomysł:
https://peerj.com/preprints/66.pdf
Jest niestety w języku angielskim, ale pomysł jest prosty i zrozumiały na podstawie rysunku na dole strony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez Gaston » 05/12/13, 11:31

Sustainergy napisała:co sądzisz o możliwym źródle opisanym tutaj:
Myślę, że to bardzo „możliwe” : Mrgreen:

To tylko pomysł, a nie nawet eksperyment laboratoryjny.

Dokument wydaje się sprowadzać do następującej treści: „Należy zastosować sztuczną fotosyntezę do produkcji cukrów, które można poddać fermentacji w celu wytworzenia etanolu”.

Żadnego wyjaśnienia sztucznej fotosyntezy.
Brak wyjaśnienia metody ekstrakcji cukru (naturalna fotosynteza wytwarza wiele innych rzeczy)

Dla mnie to poziom kawy komercyjnej.
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 12:03

Gaston napisał:
Sustainergy napisała:co sądzisz o możliwym źródle opisanym tutaj:
Myślę, że to bardzo „możliwe” : Mrgreen:

To tylko pomysł, a nie nawet eksperyment laboratoryjny.

Dokument wydaje się sprowadzać do następującej treści: „Należy zastosować sztuczną fotosyntezę do produkcji cukrów, które można poddać fermentacji w celu wytworzenia etanolu”.

Żadnego wyjaśnienia sztucznej fotosyntezy.
Brak wyjaśnienia metody ekstrakcji cukru (naturalna fotosynteza wytwarza wiele innych rzeczy)

Dla mnie to poziom kawy komercyjnej.

To jednak trochę przesada, bo każdy wielki wynalazek zaczyna się od pomysłu, prawda?
Jak wygląda pomysł kradzieży telefonu itp.? rozpoczął się? Najpierw potrzebujesz pomysłu, zanim zaczniesz go urzeczywistniać. Nie sprzedawajmy się bez pomysłów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/12/13, 12:19

Tak, może...
Ale po co jest etanol? :?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/12/13, 13:33

Ale po co jest etanol?


Uruchamianie v12 z 15% sprawnością w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 13:39

Raymon napisał:
Ale po co jest etanol?


Uruchamianie v12 z 15% sprawnością w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Źródło?
Co oznacza zwrot 15%?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez Gaston » 05/12/13, 14:32

Sustainergy napisała:To jednak trochę przesada, bo każdy wielki wynalazek zaczyna się od pomysłu, prawda?
Oczywiście, ale kiedy mamy pomysł, zazwyczaj zaczynamy od badań, aby dowiedzieć się, czy jest to wykonalne, a następnie testujemy i ogólnie stopniowo ulepszamy.
Rozpoczęcie od opublikowania pomysłu bez najmniejszego wyjaśnienia, „jak” to osiągnąć, oznacza postawienie wozu przed koniem. :zmarszczyć brwi:

Sustainergy napisała:Najpierw potrzebujesz pomysłu, zanim zaczniesz go urzeczywistniać. Nie sprzedawajmy się bez pomysłów!
Nie lekceważę, ale łatwo jest stworzyć atrakcyjne pomysły, które jedynie maskują te, które byłyby naprawdę wykonalne, nawet jeśli te ostatnie są czasami mniej marzycielskie.

Hej, mam pomysł: moglibyśmy stworzyć indywidualne teleporty i napiszę 2-stronicowy artykuł, w którym wyjaśnię, jak wspaniale byłoby, gdyby nie było już korków na drogach, że rozwiązalibyśmy problem problem przypadkowości, a wszystko to wraz ze schematem pokazującym sposób użycia teleportu.
Pewnie nikt mnie nie zapyta jak buduje się teleporter i jak on działa. : Mrgreen:

Dokładnie tak jest w przypadku sztucznej fotosyntezy. Zanim ocenimy, czy pomysł jest dobry, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jest on wykonalny? :? Jeśli tak to budujemy prototyp (nawet mały i o słabych parametrach) i potem o tym rozmawiamy...
0 x
zrównoważony rozwój
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/12/13, 00:27

Re: Co myślicie o takim źródle energii przyszłości?




przez zrównoważony rozwój » 05/12/13, 14:56

Gaston napisał:
Sustainergy napisała:To jednak trochę przesada, bo każdy wielki wynalazek zaczyna się od pomysłu, prawda?
Oczywiście, ale kiedy mamy pomysł, zazwyczaj zaczynamy od badań, aby dowiedzieć się, czy jest to wykonalne, a następnie testujemy i ogólnie stopniowo ulepszamy.
Rozpoczęcie od opublikowania pomysłu bez najmniejszego wyjaśnienia, „jak” to osiągnąć, oznacza postawienie wozu przed koniem. :zmarszczyć brwi:

Sustainergy napisała:Najpierw potrzebujesz pomysłu, zanim zaczniesz go urzeczywistniać. Nie sprzedawajmy się bez pomysłów!
Nie lekceważę, ale łatwo jest stworzyć atrakcyjne pomysły, które jedynie maskują te, które byłyby naprawdę wykonalne, nawet jeśli te ostatnie są czasami mniej marzycielskie.

Hej, mam pomysł: moglibyśmy stworzyć indywidualne teleporty i napiszę 2-stronicowy artykuł, w którym wyjaśnię, jak wspaniale byłoby, gdyby nie było już korków na drogach, że rozwiązalibyśmy problem problem przypadkowości, a wszystko to wraz ze schematem pokazującym sposób użycia teleportu.
Pewnie nikt mnie nie zapyta jak buduje się teleporter i jak on działa. : Mrgreen:

: Mrgreen:
Hej, Twój pomysł z teleportem już się sprawdza i za kilka lat stanie się rzeczywistością:
http://www.bfmtv.com/economie/amazon-ve ... 58428.html

http://www.bbc.co.uk/news/technology-25180906

Kto wie, czy można by to zastosować do podróży lotniczych dla ludzi?
W każdym razie nie ma sprzeczności między tym, co mówisz, a proponowaną koncepcją. Być może badacze już zaczęli się nad tym zastanawiać lub jest to już w drodze!
Wszystko jest możliwe w świecie tak szalonym jak nasz!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 392