Szukaj pomocy ustawienia kotła okofen PE 15

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
logredudon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 08/11/08, 23:44

Szukaj pomocy ustawienia kotła okofen PE 15




przez logredudon » 08/11/08, 23:56

W zakupionym przeze mnie pawilonie (15m120 (piwnica, parter, poddasze)) zainstalowany jest kocioł okofen Pellmatic PE2. Zwróć uwagę, że został zbudowany z 37,5 cm cegieł monomur + 24 cm izolacji dachu z wełny szklanej.

Na parterze zainstalowano ogrzewanie podłogowe, na poddaszu grzejniki.


Moje pytanie dotyczy regulacji krzywej grzewczej 2 obiegów.

W przypadku ogrzewania podłogowego: krzywa grzewcza: 1 stopa ogrzewania: 23°C

dla grzejników: krzywa grzania: 1,2 stopy grzania: 35°C



Czy te ustawienia wydają Ci się prawidłowe?
czy 35°C jest wystarczającą temperaturą dla kaloryferów? Wydawało mi się, że potrzebuje co najmniej 50°C

Ponieważ stwierdzam, że mój kocioł często pozostaje aktywny w ciągu dnia, czy to normalne? A jednak nie jest jeszcze tak zimno...

Na koniec, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czemu odpowiada krzywa i stopa grzewcza?





Z góry dziękuję za wszelkie informacje, których możesz mi udzielić.
0 x
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2

reglage




przez marc91 » 09/11/08, 13:30

cześć
Jako inżynier ogrzewania spróbuję ci to wyjaśnić

krzywa odpowiada temperaturze wody przesyłanej do obiegu w porównaniu z temperaturą zewnętrzną (jeśli regulator ma czujnik zewnętrzny)

przez expl: dla 10° ext obwód wysyła wodę o temperaturze 25°
dla 0° obwód wysyła wodę pod kątem 45°

stopa krzywej wynosi zatem 25
nachylenie jest łagodniejsze na obwodzie podłogi
że dla obwodu grzejników najlepiej jest zrobić odczyty temperatury i wyregulować


PS: nie redukuj w nocy na ogrzewanych podłogach, biorąc pod uwagę bezwładność (od 4 do 8 godzin)

a + :D
0 x
zmęczony Gogo w zielonych
logredudon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 08/11/08, 23:44




przez logredudon » 09/11/08, 14:11

Dziękuję za te informacje!
Jeśli dobrze zrozumiałem, w teorii ogrzewacz do stóp nie zmienia się niezależnie od pory roku...

A co sądzicie o ustawieniach krzywej grzania moich 2 obiegów?

Dla ogrzewania podłogowego: krzywa grzewcza: 1
podstawa grzewcza: 25°C

dla grzejników: krzywa grzewcza: 1,2
podstawa grzewcza: 35°C

Czy należy je zmienić?

Ponadto stwierdzam, że mój kocioł często włącza się w ciągu dnia, czy to normalne? A jednak nie jest jeszcze tak zimno...
0 x
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2

ustawienia




przez marc91 » 10/11/08, 20:00

dobry wieczór

Problem polega na tym, jaką temperaturę masz w pokojach?

jeśli jest ci zimno, możesz równolegle zwiększyć krzywą
stopa i głowa krzywej w tych samych proporcjach!
jeśli zwiększysz tylko stopę krzywej, zwiększysz się tylko przy łagodnej pogodzie!
i odwrotnie, aby obniżyć

co do problemu z ponownym uruchomieniem to nie wiem czy Twoja regulacja pozwala na obniżenie temperatury, jeżeli tak jest w przypadku obiegu grzejników to nie ma problemu.

obniżenie o 2 lub 3 stopnie nie stanowi problemu

z drugiej strony na podłogę!
bezwładność oznacza, że ​​zacznie się ochładzać 4 godziny później i nagrzewać 4 godziny później.
:D
0 x
zmęczony Gogo w zielonych
logredudon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 08/11/08, 23:44




przez logredudon » 14/11/08, 20:01

Witam ponownie,

jeszcze jedna rzecz :

W tej chwili do ogrzewania podłogowego mam stopę krzywej 23°, spadek 0.7, kocioł ustawiony na 19° i mam 21-22 w salonie (nawet 2 termometry postawiłem dla pewności). Gdy sprawdzam kocioł przy 2°C na zewnątrz, mam wodę o temperaturze 30° na poziomie ogrzewania podłogowego, co odpowiada 23+0,7*(13-2).

Więc mówię sobie, że moja izolacja (cegła monomur 37.5 cm + izolacja dachu z wełny szklanej 24 cm) dobrze spełnia swoje zadanie.

Z drugiej strony kocioł nie grzeje przez krótki czas (około 20 min między wyłączeniem a ponownym rozpaleniem). Czy uważasz, że to normalne, że element grzejny tak szybko spada z 76° do 60°?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 14/11/08, 20:15

stopa krzywej i wartości nachylenia nie są być może jedynymi odpowiedzialnymi za te powtarzające się zatrzymania.
może kocioł jest przewymiarowany. lub to parametry kotła a nie parametry regulacji obiegu są źle ustawione.
Mam ten sam kocioł i dokonałem wielu regulacji przed długimi fazami pracy, które są znacznie lepsze dla tego rodzaju kotła, ponieważ jak zauważyłeś, długo się uruchamia i stygnie. to normalne.
wyglądać ce po że zrobiłem.
ten kocioł jest modulowany, co oznacza, że ​​stara się dostosować swoją moc do potrzeb. kiedy się uruchomi, jeśli włączysz lewy ekran, zobaczysz wszystkie słupki wykresu słupkowego, a gdy osiągnie około 69°C, zmniejsza swoją moc i normalnie powinien „zatrzymać się” w okolicach 70-74°C, jeśli jest dobrze zwymiarowany i dobrze dopasowany.
jeśli szybko osiągnie 75°C i wyłączy się, oznacza to, że jest albo za mocny, albo źle moduluje.
obserwuj, co dzieje się w ciągu kilku cykli na poziomie wykresu słupkowego i opublikuj odpowiedzi.
ciao

PS wartości krzywych są dość standardowe i wydają się poprawne a priori ale wszystko zależy od strat domu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
logredudon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 08/11/08, 23:44




przez logredudon » 15/11/08, 09:36

Więc to normalne, że działa prawie bez przerwy. Bałem się, że spowoduje to nadmierne zużycie pelletu...

Z drugiej strony wyświetlacz, o którym mówisz, zatrzymuje się na „kontroli pelletu”. Czy to problem z wyświetlaczem? Jak to rozwiązać?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/11/08, 11:48

logredudon napisał:Więc to normalne, że działa prawie bez przerwy. Bałem się, że spowoduje to nadmierne zużycie pelletu...


uwaga, jest ciągła i ciągła.
jeśli, jak zrozumiałem, idzie przez 10 minut i zatrzymuje się, aby zacząć ponownie 10 minut później: TO NIE JEST NORMALNE.

z drugiej strony, jeśli się uruchomi, a następnie ustabilizuje się w okolicach 70-72 ° C i działa tak przez 1 godzinę, a następnie zatrzymuje się na 20 do 30 minut, a następnie uruchamia się ponownie, jest OK

cykle muszą mieć czasy włączenia co najmniej 30 minut. inaczej nadmierne zużycie pelletu i energii elektrycznej

logredudon napisał:Z drugiej strony wyświetlacz, o którym mówisz, zatrzymuje się na „kontroli pelletu”. Czy to problem z wyświetlaczem? Jak to rozwiązać

ten wyświetlacz pozostaje na kontroli peletu i wyświetla wykres słupkowy mocy. to normalne.
to, co wskazałem w innym poście, to funkcja dodatku do odczytu innych parametrów
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: regulacja




przez Did67 » 15/11/08, 18:08

marc91 napisał:
PS: nie redukuj w nocy na ogrzewanych podłogach, biorąc pod uwagę bezwładność (od 4 do 8 godzin)

+ :D


W każdym razie robię taki, ograniczony do 1,5°C i grający dokładnie na bezwładności: przełącza się w tryb zredukowany o 18:22, co jest naprawdę odczuwalne dopiero około 23:6/210:210; rano wychodzę w trybie „dzień” o XNUMX rano, wiedząc, że kocioł Okofen ma system przewidywania do XNUMX minut. Ustawiłem XNUMX, ale jest to modulowane zgodnie z obserwowanymi temperaturami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/11/08, 18:13

logredudon napisał:Dziękuję za te informacje!
Jeśli dobrze zrozumiałem, w teorii ogrzewacz do stóp nie zmienia się niezależnie od pory roku...
...


Po „ustawieniu” parametrów krzywej nic się nie zmienia (poza ewentualnie pożądaną temperaturą, w zależności od nastroju, czynności itp.). Jeśli krzywa jest ustawiona, regulacja dostosowuje się do temperatury zewnętrznej. To jest właśnie cel!

Aby „zadzwonić”, potrzebujesz co najmniej dwóch punktów: jednego, gdy jest łagodny, drugiego, gdy jest bardzo zimno. Być może będziemy musieli wykonać kilka iteracji, zanim idealnie uzyskamy wywołanie ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 448