Pomoc Prośba eolienne montażu silnika asynchronicznego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Habib
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 11/11/15, 10:11

Pomoc Prośba eolienne montażu silnika asynchronicznego




przez Habib » 12/11/15, 12:20

Witam,

proszę o informację, czy można zasilić silnik trójfazowy 380V, 4.5KW/h za pomocą 3 turbin wiatrowych (każda turbina wiatrowa daje 50V, 1.5Kw/h) bez użycia akumulatorów? Jeśli to możliwe proszę o schemat podłączenia.

innym pytaniem jest to, że nie będzie problemu lub aktualna moc wytwarzana przez turbiny wiatrowe jest mniejsza niż 4,5 kW/h
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 12/11/15, 14:32

1) Jednostka kW/h nie istnieje. Zakładam, że chodzi o kW...

2) Nie sądzę, że jest to możliwe z różnych powodów:
- Silnik elektryczny na ogół zużywa podczas rozruchu znacznie więcej niż jego moc znamionowa.
- Konieczne będzie „sprzężenie” 3 turbin wiatrowych, aby zgromadzić moc i osiągnąć napięcie robocze silnika. To sprzęganie będzie znacznie łatwiejsze przy magazynowaniu pośrednim (niekoniecznie o dużej pojemności).
- Produkcja turbiny wiatrowej zmienia się bardzo szybko i generalnie wymagane jest minimalne wygładzanie.

3) Musielibyśmy wiedzieć, co napędza ten silnik, aby wiedzieć, czy może pracować z mniejszą mocą (silnik o mocy 4,5 kW niekoniecznie zużywa 4,5 kW, jeśli to, co napędza, nie stawia oporu).
0 x
sycholote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/11/15, 11:00




przez sycholote » 24/11/15, 07:04

alternator samochodowy może wytworzyć silnik synchroniczny lub silnik krokowy, nie jest do tego stworzony, ale działa
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 236