Aerocube, turbina wiatrowa na dachu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Aerocube, turbina wiatrowa na dachu




przez gegyx » 04/05/10, 19:10

Aerosześcian, dachowa turbina wiatrowa

Obraz

Czytając mój ulubiony magazyn dla aktywistów, natknąłem się na artykuł o tej turbinie wiatrowej na dachu: theAerosześcian.
Ładnie wpasowuje się w dach.
Dzięki nachyleniu dachu, połączonemu z efektem Venturiego ze względu na ściany komina, zaczyna się przy najlżejszym wietrze.
Rotor nie boi się silnego wiatru.
Ograniczenie: tylko jeden preferowany kierunek wiatru.

http://www.aeolta.com/?lang=fr

Aeolta jest spółką ze Strasburga.

Zostawiam cię, to będzie czas aperosześcianu

:D
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 04/05/10, 19:52

Witam,

UWAGA !!!
Ta turbina wiatrowa jest całkiem ładna i estetycznie przyjemna dla oka.
Ale z technicznego punktu widzenia to prawdziwa katastrofa.
Odzyskana moc to „orzeszki ziemne” i nieproporcjonalna do ceny wywoławczej.
Powierzchnia wystawiona na działanie wiatru to około 1M², sprawność rotora to około 20%, co daje nam moc od 150 do 200 Watów.

Więc zrób poważne badania.....

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

turbina wiatrowa na dachu bez masztu




przez oli 80 » 04/05/10, 21:20

Witam, znalazłem inny temat na ten temat.
https://www.econologie.com/forums/une-eolien ... t9373.html

jak zostało powiedziane, jedyną wadą jest kierunek wiatru, ale hej, myślę, kto, jeśli został wynaleziony, został przetestowany w określonych warunkach
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/05/10, 21:35

Brak orientacji to rzeczywiście duży problem: jeśli faworyzujemy dominujące wiatry dla lokalizacji domu, ryzykujemy utratę klimatu… poza tym potencjał „ujemnej energii” tego ostatniego punktu jest znacznie większy niż to, co turbina wiatrowa nigdy nie będzie w stanie wyprodukować...

Możliwe rozwiązanie: dom regulowany : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 04/05/10, 22:09

Wydaje mi się, że oryginalność jest estetyczna.
Reszta…
Nie kupiłbym tego, ale spróbowałbym zrobić, gdybym chciał.
Dodałbym jeszcze plus: pionowa oś w środku.
Podnosząc wysuwany komin z kalenicy dachu i obracając go o pół obrotu, a następnie ponownie integrując go na kalenicy, znalazłby się twarzą do przeciwnego wiatru.
Moglibyśmy to również zrobić w czterech głównych punktach...

Tak, Christophe ! lepiej kręcić wiatrakiem niż domem.
(Przypominasz mi belgijską historię, gdzie do dojenia krowy potrzeba 5 osób, w tym 4, które podnoszą krowę trzymając ją za nogi)

Ach tak Oli, przepraszam, nie pamiętałem tego postu. A przynajmniej musiał przedostać się przez moje szare meandry...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/05/10, 23:32

Gegyx powiedział:

Dodałbym jeszcze plus: pionowa oś w środku
.

Cóż, tak, przypominasz mi wyciągi kominowe, w kształcie żebrowanych kulek z ogonem do ich orientacji. (Ma swoją nazwę, ale już nie wiem, która)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Francis 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/10/08, 20:01
Lokalizacja: Sausheim -68- Francja




przez Francis 68 » 23/08/12, 13:12

Witam,

poruszam ten temat.
Zainteresowany Aerocube skontaktowałem się w 2010 roku z firmą aeolta, potem kilka razy w 2011, która odpowiedziała, że ​​uwzględni moją prośbę i skontaktuje mnie z lokalnym dystrybutorem, gdy tylko powstanie sieć dystrybucji. .
Dziś się tego dowiaduję www.aeolta.com już nie istnieje i że nie ma możliwości skontaktowania się z firmą, która stworzyła produkt!

miałbyś jakieś informacje?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/08/12, 13:47

problem z wiatrem polega na tym, że nie ma go codziennie: jeśli dodatkowo ten system wykorzystuje tylko wiatr, który wieje we właściwym kierunku, jest jeszcze gorzej

każdy, kto pracował poważnie z turbinami wiatrowymi, wie, że wiatr jest silniejszy i bardziej regularny na szczycie masztu niż na wysokości dachu

chęć integracji z dachem to błąd: za drogie i za słabe

dla dobrej wydajności potrzebny jest maszt 2 razy wyższy niż wysokość przeszkód: przy domu o wysokości 6 m potrzebna jest turbina wiatrowa 12 m nad ziemią

gdy jest dom wysoki na 12 m, potrzebna jest turbina wiatrowa na wysokości 24 m… jeśli ograniczymy się do możliwych 12 m bez autoryzacji, to działa zbyt źle! to strata materiału
0 x
Francis 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/10/08, 20:01
Lokalizacja: Sausheim -68- Francja




przez Francis 68 » 23/08/12, 15:04

Dziękuję za te szczegóły

Nie jest to jednak odpowiedź na moje pytanie: co z tą firmą?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 23/08/12, 18:48

Słoń napisał:Gegyx powiedział:

Dodałbym jeszcze plus: pionowa oś w środku
.

Cóż, tak, przypominasz mi wyciągi kominowe, w kształcie żebrowanych kulek z ogonem do ich orientacji. (Ma swoją nazwę, ale już nie wiem, która)


Witam coś mi to przypomina jakby nie było wiatru codziennie to może dałoby się coś wyciągnąć z wyciągów kominowych które działają na zasadzie unoszącego się ciepła trochę jak karuzele zaczarowane świeczkami które kręcą śmigłem

więc moglibyśmy przeszkolić alternator z wyciągiem kominowym, który jest również używany do pieców na drewno, może to być interesujące w zimnych regionach, ale niezbyt opłacalne na południu
wciąż musimy sprawdzić, czy uda nam się uzyskać moc za pomocą tego systemu
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 290