mała turbina wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Ramain
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 30/10/08, 09:12
Lokalizacja: Święty Paweł trzy zamki

mała turbina wiatrowa




przez Ramain » 30/10/08, 13:44

Witam wszystkich, jestem nowy na tej stronie i przepraszam jeśli ten temat był już poruszany.
moje pytanie jest następujące: czy w wietrznym miejscu można bez problemu naładować 2 akumulatory po 250 Ah każdy za pomocą turbiny wiatrowej o mocy 1 W znajdującej się 400 m. aby się mniej martwić. Dziękuję bardzo.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Mała turbina wiatrowa




przez lejustemilieu » 30/10/08, 14:45

ramina napisała:Witam wszystkich, jestem nowy na tej stronie i przepraszam jeśli ten temat był już poruszany.
moje pytanie jest następujące: czy w wietrznym miejscu można bez problemu naładować 2 akumulatory po 250 Ah każdy za pomocą turbiny wiatrowej o mocy 1 W znajdującej się 400 m. aby się mniej martwić. Dziękuję bardzo.

Witam Ramina i witam.
Nie ma głupich pytań, :D
Trochę więcej informacji pozwoliłoby „oświeconym” odpowiedzieć
Dlaczego mówisz o dwóch akumulatorach 250 a/h? (problem budżetowy?)
Dlaczego mówisz o turbinie wiatrowej o mocy 400 W? Czy myślisz o konkretnej turbinie wiatrowej?
Dlaczego chcesz pracować przy napięciu 24 V?
I na koniec, jaki jest Twój ostateczny cel? pełna autonomia? czy ekstra? lub użycie w stylu przyczepy kempingowej?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/10/08, 22:37

dobry wieczór

Rzeczywiście, nie ma ustalonej odpowiedzi.
Konieczne jest poznanie potencjału wiatrowego miejsca: średni wiatr, jego regularność, ponieważ wysokość nie zawsze jest wystarczająca.
Następnie, jeśli chodzi o autonomię, jaką mogą reprezentować 2 akumulatory o pojemności 250 Ah, zależy to głównie od zużycia i najdłuższego okresu bez wiatru, jaki możesz napotkać.
Jeśli maksymalna moc turbiny wiatrowej to 400 W, to średnia produkcja będzie niewątpliwie znacznie niższa.
Zaletą napięcia 24 V jest ograniczenie natężenia prądu w przewodach.

A+
0 x
eol77
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 03/06/08, 03:15




przez eol77 » 03/11/08, 20:43

powitanie
Właśnie przeczytałem odpowiedzi, które otrzymałeś.

Myślę, że nie odpowiadają one rodzajowi odpowiedzi, jakiej oczekujesz, to normalne, zawsze tak się dzieje na stronie forums ...........Wiem co mam na myśli!

Twoja turbina wiatrowa, jeśli wytwarza napięcie 12 lub 24 V, może z łatwością naładować akumulatory niezależnie od długości posiadanego kabla.

jasne jest, że wiatr, który nigdy nie wieje stale, nie będzie w stanie ładować akumulatorów przez cały czas.
przełączysz się na tryb rozładowania, gdy tylko wiatr będzie niższy niż minimalny wiatr rozruchowy Twojej turbiny wiatrowej, dzięki Twojemu PMG (generatorowi magnetycznemu trwałemu). Jest to magnes rozruchowy alternatora Twojej turbiny wiatrowej....... .. .Dam ci lekcję, jeśli chcesz.


Moim zdaniem tego rodzaju turbina wiatrowa jest bezużyteczna, ponieważ jest niczym więcej niż źródłem zasilania ładowarki akumulatorów.

pewne jest, że za pomocą tego typu turbiny wiatrowej nie można sobie wyobrazić zaopatrzenia domu nawet bardzo oszczędnego w energię elektryczną.

2 baterie to bardzo mało jako źródło przechowywania...... minimalna ilość to co najmniej 10 i więcej.

wasze akumulatory są w stanie obciążyć 250 a/h, co oznacza, że ​​wasza pojemność magazynowania wynosi 6 kw ...... to jest bardzo, bardzo mało.

A może palisz przy świetle świec?


Twoja turbina wiatrowa według danych dotyczących średniej rocznej produkcji będzie teoretycznie w stanie wyprodukować 1200 kWh/rok przy średnim wietrze 5 m/s 12 godz./dzień

innymi słowy, kupiłeś go, aby naładować telefon komórkowy lub zasilić laptopa.

ten typ turbiny wiatrowej nie jest zbyt przydatny, przepraszam, że jestem z tobą tak szczery, ale musimy powiedzieć, jak jest!
utopią jest wierzyć, że tego rodzaju zabawka będzie w stanie zaopatrzyć Twój dom.

wykonaj obliczenia, aby dowiedzieć się, jak długo będziesz za to płacić....

Myślę, że będziesz zaskoczony..

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i mam nadzieję, że nie złamałem zbytnio Twoich nadziei związanych z tą maszyną.

jeśli chcesz zobaczyć sprzęt, który jest w stanie samodzielnie zasilić dom o powierzchni 300 m2, zajrzyj na mojego bloga.
wszystko jest tam wyjaśnione.

http://energie-eolienne.kazeo.com

dobry dzień
0 x
FD8-10000 w ogrodzie
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/11/08, 22:18

Halo

Miałem okazję rozmawiać przez telefon z Ramainem, aby jasno zrozumieć jego potrzeby i jak najlepiej mu pomóc.
Chodzi o zelektryzowanie mieszkania w odizolowanym miejscu (bez sieci) w celu wymiany generatora. Mieszkanie ma być użytkowane wyłącznie okazjonalnie, a jego głównym przeznaczeniem jest oświetlenie.

Nie sądzę, że rozwiązanie za 15000 XNUMX euro jest dostosowane do jego potrzeb ::

Odpowiedzi na A forum może nie jest idealny, ale nadal warto poprosić użytkownika o minimum informacji, nawet jeśli są to tylko szacunki.

Rzeczywiście długi okres bez wiatru może stwarzać pewne problemy z autonomią, dlatego sugeruję łączenie z panelami fotowoltaicznymi, które zagwarantują minimum produkcji i niewątpliwie umożliwią zmniejszenie zapasów akumulatorów (niezbyt ekologiczne, konieczne dobrze to powiedzieć)

Teraz, jeśli inni prelegenci mają świetne pomysły i/lub uwagi dostosowane do sytuacji, zapraszam ich do poinformowania nas o tym i z góry im dziękuję.

Cordialement

A+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/11/08, 00:10

Eol powiedział:
Myślę, że nie odpowiadają one rodzajowi odpowiedzi, jakiej oczekujesz, to normalne, zawsze tak się dzieje na stronie forums ...........Wiem, co mam na myśli
!
Wiedzcie, panie Eol, że otrzymałem prywatną odpowiedź od Ramaina i że przekazał mi szczegóły swojego projektu.
Poradziłem mu, żeby udzielił odpowiedzi na swoim poście.. Aby uczeni tacy jak Ty mogli odpowiedzieć konkretnie, a nie we mgle... :?
O co oskarżasz ludzi forums, sam to zrobiłeś... Tutaj nie powinieneś obrażać ludzi za darmo; proszę bardzo, dobra robota. Nie dotyczy!Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 04/11/08, 13:23

Halo

Nie możemy winić firmy eol za znalezienie NAJLEPSZEGO rozwiązania, ale niestety nie można go zastosować wszędzie.
W każdym razie czapki z głów przed jego projektem, jest w nim pasja i to w szczytnym celu.

Wróćmy do punktu wyjścia, czyli analizy lokalizacji pod instalację turbiny wiatrowej
Zobacz następującą mapę:

http://www.meteo-world.com/france/vents.php

Nasz przyjaciel Ramain nie jest źle położony : Lol:

A+
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 04/11/08, 14:24

Witam,
Zarządzam wyizolowanym obiektem (liczę dobrą godzinę 4x4) i już mogę powiedzieć, że nie jest to łatwe.
Obiekt ten zużywa 1 kWh dziennie i jest zasilany wyłącznie przez turbinę wiatrową i panele słoneczne.
Aby prawidłowo dobrać wielkość instalacji, konieczne jest dokładne poznanie potrzeb.
Rozwiązania są drogie i wymagają niewielkiej konserwacji.

Odpowiadając na jedno z zadawanych pytań: lepiej przełączyć się na przynajmniej 24 V, jeśli ma ono zasilać coś innego niż oświetlenie (lepiej dwa akumulatory połączone szeregowo niż dwa równolegle dla tej samej mocy).

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

mała turbina wiatrowa




przez bobono » 04/11/08, 19:04

Odpowiedź na eol77.A może M.Wiem wszystko.Nie zapominaj, że istnieją dwa rodzaje baterii, zobacz więcej.

Akumulatory samochodowe zaprojektowane tak, aby zawsze pozostawały naładowane (nie nadają się do zasilania energią wiatrową)

Akumulatory trakcyjne, solidniejsze, ale droższe, które można rozładować w 80% + akumulatory ołowiowe AGM najlepiej przystosowane do energetyki wiatrowej, ponieważ mogą pozostać naładowane bez utraty zbyt dużej ilości ładunku.

voila
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 04/11/08, 21:48

dobry wieczór

Przejdźmy do kroku obliczeń
Według danych dostarczonych przez Ramaina, zapotrzebowanie na oświetlenie + sprzęt AGD (np. telewizor) wynosi 300 W, jeśli wszystko jest włączone w tym samym czasie.
Moc chwilowa nie jest duża, ale w ciągu 6 godzin pracy wynosi 1.8 kWh.
Zachowajmy to założenie na wysokim poziomie i zapomnijmy o zwrotach.
W ciągu 1 tygodnia składającego się z 7 dni zużyliśmy łącznie 12.6 KWh
Załóżmy, że ta energia jest częściowo wytwarzana, gdy dom jest pusty (1 tydzień), a reszta jest wytwarzana, gdy jest zamieszkany (1 tydzień)
Jeżeli warunki zostaną spełnione idealnie, „zapas” energii mógłby stanowić 50% zapotrzebowania, czyli 6.3 kWh.
(tzn. 1 akumulator 525 Ah w 12 V)
Natomiast średnia dzienna produkcja powinna wynosić 0.9 KWh dziennie.
Zimą możemy spodziewać się nasłonecznienia wynoszącego 8 godzin i produkcji wiatru 12 godzin dziennie (dowolnie)
Latem będzie zupełnie odwrotnie.
Sam panel fotowoltaiczny o mocy 50 Wp mógłby zapewnić 0.4 kWh dziennie (teoretycznie, ponieważ nasłonecznienie nie jest regularne w ciągu dnia, a nawet mniejsze z dnia na dzień)
Pozostała do wytworzenia pozostałość 0.5 KWh odpowiada 1 godzinie pracy turbiny wiatrowej o mocy 500W lub 5 godzinom turbiny o mocy 100W!
Zatem w przypadku bardzo dobrze naświetlonego miejsca (średni wiatr > 6 m/s) odpowiednia może być każda turbina wiatrowa.
Ostatnią rzeczą jest to, że dom jest wyposażony w zbiornik na ciepłą wodę użytkową o pojemności 50 litrów
(pamiętaj, aby przy wyborze konwertera zwrócić uwagę na jego moc)
Można go równie dobrze wykorzystać do pochłaniania „nadmiaru” energii w przypadku, gdy akumulatory są w pełni naładowane. (zadanie regulatora ładowania wyposażonego w to urządzenie)

Qu'en pensez-vous?

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 355