Zautomatyzuj bramę.

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Zautomatyzuj bramę.




przez izentrop » 05/04/20, 14:52

Mój sąsiad musiał zmienić automatyzację bramy ze względu na kartę elektroniczną HS. Więc dał mi swój pieprzony sprzęt.

Fanatyk Arduino, nie miałem nic do stracenia, próbując dostosować mechanizm do moich starych drzwi powozu, które już spędziły ostatnią wojnę bez większych szkód. (na początku filmu widzimy dziury pozostawione przez odłamki).

Najpierw musiałem wprowadzić pewne zmiany:
Modyfikacja polegała na usunięciu blokady, dodaniu ogranicznika na ziemi dla lewych drzwi, zatrzymania na prawych drzwiach w superpozycji. Dlatego musi zostać zamknięty na końcu.
Górę blokuje zatrzask ze sprężyną powrotną, którą wykonałem, manipulowany przez silnik serwo.
Ziemia nie była wyrównana, musiałem dodać osłonę spustu do ziemi, aby serwo na dole nie miało dużego wyścigu do wykonania.

Lewe drzwi muszą się najpierw zamknąć. Aby wiatr nie wywierał zbyt dużego nacisku, prawe drzwi uruchamiają się 5 sekund później.
Drzwi zatrzymują się po wykryciu przetężenia. Dolny zamek zamyka się, gdy otwiera się styk wyłącznika krańcowego.

Materiał:
- Arduino nano
- Pilot zdalnego sterowania 12 V. rodzaj
- 4 moduł przekaźnikowy
- 2 moduły zasilające LM2596
- 1 moduł MP1584
- 1 mosfet N do sterowania diodami sygnalizacyjnymi
- akumulator 1 24 V 2 Ah (odzyskuje bezprzewodowe odkurzacze HS)
- 1 ładowarka 29 V 0,2 A.
- 1 system otwierania drzwi odzyskany z karty elektronicznej HS.

Część techniczna tutaj https://forum.arduino.cc/index.php?topi ... msg4545625
3 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez Grelinette » 05/04/20, 17:02

Witam i dziękuję za ten temat!

To daje mi pomysły na otwarcie kurnika rano. Mam 5 indyjskich kaczek spacerowych i wczesnym rankiem plotkują, by poprosić o wyjście do ogrodu.

Na marginesie zauważmy, że te indyjskie kaczki chodzące są groźnymi drapieżnikami ślimaków, ślimaków i innych pożeraczy roślin i warzyw.
(ponadto pędy są bardzo dobrymi kurami niosek, nawet jeśli jajo kaczki, bogate w lipidy, jest raczej mało stosowane w gotowaniu, ponieważ potencjalnie przenosi zarazki).

Indian walking ducks.jpg
Indian walking ducks.jpg (172.92 KiB) Oglądano 6169 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez sicetaitsimple » 05/04/20, 18:00

Grelinette napisał:Na marginesie zauważmy, że te indyjskie kaczki chodzące są groźnymi drapieżnikami ślimaków, ślimaków i innych pożeraczy roślin i warzyw.


Tylko wspomnienie wideo z farmy Bec Hellouin, na której nie będę opowiadać się po stronie, ponieważ nie ma osobistego doświadczenia!

Ale facet, który miał być „głównym ogrodnikiem targowym”, nie pamiętam imienia, powiedział:
-w pierwszym roku zjadły ślimaki
-w sekundę zjedli kapustę
- trzecia została zjedzona przez lisy.

Jest to więc w interesie ich „zamknięcia”, przynajmniej na noc!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez izentrop » 05/04/20, 19:15

Mam automatyczny właz, który działa samodzielnie od 2016 roku https://forum.arduino.cc/index.php?topic=379566.0. Musisz tylko odmłodzić program. Możemy to uprościć dzięki silnikowi serwo.

Kury wchodzą same, jak leci na kaczki?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez Grelinette » 12/04/20, 21:36

izentrop napisał:Mam automatyczny właz, który działa samodzielnie od 2016 roku https://forum.arduino.cc/index.php?topic=379566.0. Musisz tylko odmłodzić program. Możemy to uprościć dzięki silnikowi serwo.

Kury wchodzą same, jak leci na kaczki?

Kaczki są mniej zdyscyplinowane niż kury, ale siłą ostatecznie same wchodzą do kurnika. Z drugiej strony rano kaczki są głośniejsze niż kury, gdy chcą wyjść do ogrodu ... stąd znaczenie drzwi kurnika, które zamykają się wieczorem i otwierają wcześnie rano!
To powiedziawszy, kaczki też wstają dobrze: https://www.arte.tv/fr/videos/090589-00 ... s-canards/
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez izentrop » 20/04/20, 00:18

Młodzieniec wykonał prezentację automatycznych drzwi kurnika ze wszystkimi szczegółami, ma więcej ust niż moja prezentacja.
Na jego kanale są 2 filmy https://www.youtube.com/channel/UCLCqO4 ... n8IWiku9cg
oraz stronę ze szczegółami https://electrotoile.eu/fabrication-diy ... rduino.php

Najnowsze wideo:


W pracy Grelinette : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez Grelinette » 20/04/20, 15:06

izentrop napisał:W pracy Grelinette : Wink:

Pracuję nad tym, pracuję nad tym! : Mrgreen:
Ale po drodze mam tak wiele projektów, że się gubię ...

Poza tym, wciąż będąc w kontakcie z kurnikiem, staram się zrobić dystrybutora ziarna za pomocą ślimaka ... ale nie mogę sobie poradzić!

Tnę kilka krążków o średnicy około 10 cm w plastikowych pokrywkach 1 l pojemników z lodem, dzielę każdy krążek na poziomie promienia i próbuję je przyklejać jeden po drugim, od jednej krawędzi promienia dysku do krawędzi drugiego promienia innego dysku.
Zasada działa ... z wyjątkiem tego, że osłony nie są wykonane z tego samego plastiku: niektóre przyklejają się, a inne nie!

Czy ktoś ma pomysł na zrobienie prostej śruby ślimakowej o średnicy. 1 0 cm lub powiedz mi, gdzie mogę znaleźć cienką plastikową płytkę, która łatwo się przyczepia i w której mogę wyciąć dyski? ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zautomatyzuj drzwi karetki.




przez izentrop » 20/04/20, 21:49

Grelinette napisał:Poza tym, wciąż będąc w kontakcie z kurnikiem, staram się stworzyć dystrybutora zbóż z robakiem ... ale nie mogę sobie pozwolić!
Z tym też się dobrze bawiłem. Śruba wykonana z dużego drutu, w kształcie korkociągu, działa dobrze, ale w przypadku kurczaków podajnik jest najprostszy.
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 210