Zanieczyszczenia elektromagnetyczne - linie WN: potępienie EDF

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Zanieczyszczenia elektromagnetyczne - linie WN: potępienie EDF




przez Christophe » 08/12/08, 09:56

Pierwsza, która mogłaby stanowić precedens:

Linia bardzo wysokiego napięcia uważana za odpowiedzialną za choroby na farmie [17 - 11:08]

Sędzia wywłaszczeniowy z Tulle tribunal de grande instance nakazał RTE (spółka zależna EDF) w dniu 28 października zapłatę 390.648 XNUMX euro za „bezpośrednie, materialne i pewne” szkody poniesione przez gospodarstwo położone wzdłuż „linia bardzo wysokiego napięcia w Latronche (Corrèze).

Jest to pierwszy przypadek, kiedy wymiar sprawiedliwości ustalił związek przyczynowy między linią bardzo wysokiego napięcia a problemami zdrowotnymi zwierząt. RTE ogłosiło w piątek, że złoży apelację. W Latronche linia wysokiego napięcia stała się w 1990 roku linią bardzo wysokiego napięcia. Gospodarstwo rodziny Marcouyoux szybko zauważyło problemy zdrowotne dotykające stada, a technik stwierdził w 1998 r., Że zwierzęta były nadmiernie narażone na działanie pól elektromagnetycznych.

W orzeczeniu stwierdzono, że „macierzyństwo świń zostało wstrzymane z powodu nienormalnie niskiego wskaźnika urodzeń i wysokiej śmiertelności niemowląt”, że „obora obora mieści słabe jałówki, które częściowo cierpią na krwawienie lub „niewyjaśnione aborcje” i „utrata 10% mleka” z powodu chorób, na które cierpią krowy.


Źródło: http://www.lesechos.fr/patrimoine/famil ... levage.htm

Oto niektóre pomiary wykonane przez Padawana, członka forums: https://www.econologie.com/electricite-l ... -3885.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/12/08, 10:25

Położyłbym na stole 26 miliardów euro, aby znaleźć nowe rozwiązania ... dla transportu (patrz produkcja) energii.
Krótko mówiąc, nie glop
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 08/12/08, 10:27

Ach, ty też masz jaja :) :)

Czekaj, najgorzej jest, gdy czytasz takie rzeczy: https://www.econologie.com/forums/post107713.html#107713
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/12/08, 10:30

Tak, czytam, „oni” bronią swojego befsztyka, co jest zrozumiałe (nawet jeśli się nie zgodzimy): wystarczyłoby, żeby pan PDG EDF żył w takiej linii, a niektórzy politycy mieszkali na prowincji. na ciepłych przedmieściach ... (ale tam dryfuję)

Czekając na następny weekend na świeżym powietrzu, aby odebrać moje oliwki (patrz moja ikona po lewej stronie postu)
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 08/12/08, 10:37

Cóż, nawet nie sądzę, że jest facetem z EdF ... przynajmniej nie mam nadziei, ponieważ wciąż opowiada dużo bzdur ...
0 x
sebastien
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/04/09, 19:09




przez sebastien » 04/04/09, 19:32

Witam,
Nie wiem, czy jestem w odpowiedniej sekcji forum ale chciałbym zapytać o te linie HT. Chcę osiedlić się jako rolnik i interesuje mnie farma, ale znajduje się 400 metrów od „pylonu”. Jest to punkt, w którym zbiegają się wszystkie linie zaopatrujące 250-tysięczne miasto. Najwyższa linia miałaby 000 225 woltów. Chciałbym zmierzyć prąd elektromagnetyczny, który mógłby przepłynąć na poziomie gospodarstwa i mojego ewentualnego przyszłego domu. Czy znasz jakieś skojarzenia, które to mierzą, czy da się to zrobić samemu i jakim urządzeniem. Przed zakupem tej farmy chciałbym podjąć pewne środki ostrożności ...
dzięki za odpowiedzi
Sebastien
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/04/09, 21:19

W którym jesteś rogu?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
sebastien
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/04/09, 19:09




przez sebastien » 04/04/09, 21:45

w Dolinie Loary
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/04/09, 21:51

No to przepraszam, ale nic nie mogę dla ciebie zrobić: tutaj znam ludzi, którzy robią tego typu pomiary, ale co do twojego miejsca, nie wiem ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Cześć
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/04/09, 15:03




przez Cześć » 06/04/09, 15:21

Witam, jestem fizykiem (w końcu na pracy magisterskiej z fizyki) i tak, linie wysokiego napięcia mają znaczący wpływ na żywe istoty. Przykładowo w USA zauważono w okolicach linii wysokiego napięcia, że ​​roślinność uległa wzrostowi o 50% zwiększonej prędkości z powodu tych linii (zauważyli to, ponieważ podczas naprawy ta linia i jej przystanek, drzewa natychmiast rosły wolniej i dlatego sprawdzały to wszystko). Wszystko, co jest polem elektromagnetycznym, oddziałuje na organizmy żywe, nawet jeśli jesteśmy dopiero na początku tych badań. Na przykład teza Philippe'a Vallée, dostępna w Internecie, pt. „Badanie wpływu pól elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości na właściwości fizyko-chemiczne wody” potwierdza. Życie, które składa się zasadniczo z wody, to pierwszy krok.
Wielu uważa, że ​​to paranoja myśleć, że fale elektromagnetyczne, czy to wysokie napięcie, wi-fi czy radio, mają wpływ na żywe istoty, i że wszyscy fizycy myślą „ale nie, to są bzdury. ”. Wręcz przeciwnie, bardzo się martwimy, zwłaszcza przy eskalacji coraz większej ilości danych przesyłanych przez Wi-Fi, mówimy nawet o Wi-Fi jeszcze szerszym paśmie, nawet o ekranach bezprzewodowych, transmisjach sygnałów HD. już istnieją bezprzewodowo. Nawet jeśli nie rozpoznaję patologii alergii na fale elektromagnetyczne (patologia rozpoznawana np. W Skandynawii), to jasne jest, że fale Wi-Fi, mikrofale (te z telefonów komórkowych) są szkodliwe, ponieważ „jest niefortunnym kompromisem między małą mocą, ale nie tak małą, a długością fali, która przenika do żywej istoty wchodzącej w interakcję z nią, w przeciwieństwie do długofalowych fal radiowych, które przechodzą przez wszystko bez interakcji.
W tej chwili największym zagrożeniem są linie wysokiego napięcia, wcale mnie nie dziwią konsekwencje dla wspomnianego wyżej biednego rolnika. W przypadku anten przekaźnikowych władze właśnie zdały sobie sprawę, że ekspozycja była gorsza z dala od anten ( http://www.lesnumeriques.com/news_id-8360.html ), co jest oczywiste biorąc pod uwagę geometrię tych emiterów ... (postaw się pod wężem ogrodowym, który emituje do przodu, prawie nie będziesz mokry) ... Krótko mówiąc, mamy dwie skrajności , kraje, które rozpoznają chorobę i patologię bez udowodnienia niczego, oraz kraje, które głuchą, instalując cokolwiek i wszystko (pamiętajcie filmy propagandowe na DDT, które były rozpylane na dzieci na basenach w latach czterdziestych i pięćdziesiątych w USA w celu zwalczania malarii).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], HélèneMH i goście 183