Lepsze niż twitter... moloch?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Lepsze niż twitter... moloch?




przez izentrop » 06/11/22, 02:05

Od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska coraz więcej użytkowników chce opuścić platformę i poszukuje innych platform podobnych do Twittera. Mastodon to kwintesencja alternatywy dla Twittera na papierze, ale nadal wyróżnia się tym, że jest zdecentralizowany (różne serwery), open source (wkład społeczności), bez reklam i bez zaproszeń do odkrywania profili. Ograniczenie ilości tekstu w poście jest również szersze: do 500 znaków (wobec 280 znaków na Twitterze).

W tweecie Mastodon przedstawia swoją filozofię w jasny i bezpośredni sposób, wykazując silną chęć wyróżnienia się na tle Twittera: „Przedstawiamy wizję mediów społecznościowych, których nie może kupić ani posiadać żaden miliarder. Twoja umiejętność komunikowania się online nie powinna zależeć tylko od jednej firmy handlowej! »
https://www.blogdumoderateur.com/commen ... e-twitter/

W ogóle nie podoba mi się polityka Elona Muska, oferuje nam atrakcyjną alternatywę... Czekam, żeby dowiedzieć się trochę więcej. Jednocześnie może to był powód jego paniki, gdy starał się odejść od przejęcia?

Sieć jest bardzo nowa:
„Zabawne jest to, że jednym z powodów, dla których zacząłem wchodzić do zdecentralizowanych sieci społecznościowych w 2016 roku i ostatecznie doprowadził mnie do stworzenia Mastodon, była plotka, że ​​Twitter, platforma, z której korzystałem codziennie przez lata, może zostać sprzedany innemu kontrowersyjnemu miliarderowi.” napisałEugen Rochko, niemiecki informatyk, który wypuścił Mastodon, w komunikacie prasowym opublikowanym w kwietniu ubiegłego roku. W tym czasie Elon Musk interesował się już Twitterem, a ta perspektywa już postawiła Mastodona w centrum uwagi… który przedstawia się jako „sieć społecznościowa, która nie jest na sprzedaż”.
https://www.ouest-france.fr/leditiondus ... fce7c6ac05

Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zacząć od wybrania serwera, zobacz ten samouczek https://www.01net.com/astuces/deja-marr ... itter.html

Strona główna : https://joinmastodon.org/fr/servers

Zatrzymałem się na tym, bo po francusku jest ich niewiele (5), czy te szybko dostępne nie oferują płatnych abonamentów, wstawiają reklamy, choćby po to, by zapewnić skuteczną moderację?

Wydaje się, że możliwa jest migracja z jednego serwera na drugi, zachowując subskrypcje i subskrybentów, ale czy równie dobrze możesz wybrać odpowiedni serwer od samego początku?
Ostatnio edytowane przez izentrop 06 / 11 / 22, 02: 11, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Christophe » 06/11/22, 02:10

Czy szczury opuszczają statek?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez izentrop » 06/11/22, 02:14

Christophe napisał:Czy szczury opuszczają statek?
Skąd ta agresywność, ja tylko zadaję pytania?
Ale rzeczywiście ekologia zaczyna mnie poważnie „karmić” : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Obamot » 06/11/22, 04:52

"Masz mnie pominięty Keke, Keke”



„2 stojące końce” : Mrgreen:
0 x
Reinoso
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/12/12, 12:57
Lokalizacja: Sologne
x 1137

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Reinoso » 06/11/22, 08:38

izentrop napisał:Ale rzeczywiście ekologia zaczyna mnie poważnie „karmić” : Wink:


szczerość.jpg
honnetete.jpg (17.44 KiB) Obejrzano 1494 razy


może mógłbyś posłuchać rady A Camus, ponieważ jesteśmy tutaj, niektórymi, którzy są DANI bombardowania?
trwałe twoich głupich tweetów (mając nadzieję, że praca kolców nie jest nieodwracalna)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Remundo » 06/11/22, 08:42

izentrop napisał:Ale rzeczywiście ekologia zaczyna mnie poważnie „karmić” : Wink:

Po 10 000 wiadomości?
1 x
Obraz
Reinoso
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 912
Rejestracja: 12/12/12, 12:57
Lokalizacja: Sologne
x 1137

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Reinoso » 06/11/22, 08:59

Remundo napisał:
izentrop napisał:Ale rzeczywiście ekologia zaczyna mnie poważnie „karmić” : Wink:

Po 10 000 wiadomości?


miał moralny obowiązek zadowolić swoich wirtualnych pracodawców, zetetyków i innych ... poprzez systematyczne destylowanie swoich gówna na wszystkie tematy
2 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez izentrop » 06/11/22, 09:09

reinoso napisał:jesteśmy tutaj, niektórymi, którzy są DANI z ciągłego bombardowania twoich tweetów
Jeśli pozwolę ci igrać między spiskami, znudzisz się... ale nie o to chodzi...

To zabawne, że prasa zawsze cytuje twitter : Idea: może to się zmieni wraz z krwotokiem migracyjnym malkontentów na tym RS :?
Starszy niż myślałem kilka odpowiedzi : Znaczenie wyboru odpowiedniej instancji Mastodon
Jeśli chodzi o czas, rozsądnie jest faworyzować zespół administratorów, a nie odosobnioną osobę, ponieważ wydarzenia życiowe mogą spowodować bardzo szybką ewolucję zainteresowań wszystkich.

Jeśli chodzi o środki finansowe, naturalnie widzimy rozkwit próśb o darowizny za pośrednictwem Patreon ze strony administratorów instancji z dużą liczbą użytkowników i możemy zrozumieć, dlaczego: hosting lub posiadanie hostowanego serwera ma swój koszt.

Linia ideologiczna twojej instancji
O ile można było podejrzewać poprzednie punkty techniczne od niedawnej eksplozji w korzystaniu z sieci społecznościowej Mastodon, wydaje się, że wspomniany tutaj punkt zaskoczył wszystkich. Rzeczywiście, władze stopniowo potwierdzają swoją „kulturę”, akcje protestacyjne i propagację idei w tej sieci społecznościowej.

Wszelkie uprawnienia przyznane administratorowi instancji w jego instancji, ten ostatni może rzeczywiście zabronić własnej instancji komunikowania się z innymi instancjami, ale także zabronić użytkownikom swojej instancji interakcji z kontami innych instancji .
Zagłębimy się głębiej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Christophe » 06/11/22, 09:58

izentrop napisał:
Christophe napisał:Czy szczury opuszczają statek?
Skąd ta agresywność, ja tylko zadaję pytania?
Ale rzeczywiście ekologia zaczyna mnie poważnie „karmić” : Wink:


Czy czułeś się na celowniku? Nie obchodziło cię to, ponieważ mówiłem o prawdziwych facho życzliwości twittera... tych, którzy wolą cenzurę innych niż demokratyczna debata !

Mają prawo do agresji!!

ps: Spojrzałem na mastodonta, nigdy nie zastąpi twittera bo jest zasada partycjonowania serwerów... to bardziej gigantyczny niezgoda niż twitter...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Lepsze niż Twitter... moloch?




przez Remundo » 06/11/22, 10:58

twitter facebook, jestem tam, ale niewiele.
youtube to samo.

w rzeczywistości jestem tam „historycznie”, ponieważ założyłem tam konta, aby znaleźć moich przyjaciół.

Migracja gdzie indziej i nie znalezienie wielu ludzi jest zawsze bolesne.

Bardzo mało tweetuję. Wolę je forums staromodny jako ekologia.

Mastodon nie wiem, ale jak urośnie, to będzie dziś tak źle, jak twitter.

widziałeś skandal na Twitterze.

Mumusk, o którym nie zawsze dobrze mówię, miał tę zaletę, że kopał mrowisko życzliwych tweetów.

Ale kosztuje go to kilka miliardów. A on z kolei mógł używać Twittera do promowania siebie. Jeśli następnie pozostawia swobodę wypowiedzi, moja wiara, pozostaje poprawna.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221