Lampa sufitowa LED na blatach kuchennych

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13

Lampa sufitowa LED na blatach kuchennych




przez stein42 » 27/02/10, 18:29

Dobry wieczór wszystkim

Jesteśmy w trakcie budowy domu i chcielibyśmy zamontować w kuchni nad blatem lampy sufitowe LED.
Zapytaliśmy o to elektryka, ponieważ oferuje produkty wysokiej jakości (amerykańska marka, której nazwy nie pamiętam).
Otrzymaliśmy jego wycenę, nie jest tania, więc się wahamy...

Czy mógłbyś podzielić się z nami swoją opinią w następujących kwestiach:
- czy jest sens montować go od początku, czy lepiej poczekać do montażu kuchni?
- dysponujemy powierzchnią roboczą o długości 4m40. Czy uważasz, że 5 lamp sufitowych LED to za dużo (lub za mało)?
- w jakiej odległości od ściany należy je montować?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/02/10, 18:41

W ogóle nie jestem przekonany!

Oświetlenie wymaga nauki, a elektrycy na ogół nie są w tym przeszkoleni.

Już teraz oświetlenie powierzchni roboczej o szerokości jednego metra wymaga skoncentrowanej halo o mocy 2 x 35 W (12°) na 3 metry sufitu lub minimum 36 W świetlówki.
Minimum i tylko dla powierzchni roboczej.

Komfort wizualny ma standardów i to oni muszą kierować badaniem. na przykład na stole w kuchni powinno być możliwe czytanie i majsterkowanie: min. 2 X 35 W (20°) halo lub lepiej 2 X 50 na sufit 3 m. 36-watowa świetlówka jest znośna, ale podwójna jest lepsza.

W przypadku blatów roboczych dostępne są teraz ultracienkie świetlówki, które można łatwo schować za fryzem umieszczonym pod meblami.

Tak więc, jeśli elektryk nie może zabrać Cię do kuchni demonstracyjnej, poproś o sprawdzenie oświetlenia w oparciu o wymagane przepływy na różnych planach. Duże hurtownie elektryczne zatrudniają inżynierów zajmujących się oświetleniem.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13




przez stein42 » 27/02/10, 19:01

Dziękuję słoniu za odpowiedź, która potwierdza to, co myślałem...

Jeśli będziemy czekać z montażem tych świateł, nadal będziemy musieli dokonać rezerwacji i zmiany, prawda?
0 x
taizm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/02/10, 19:48




przez taizm » 28/02/10, 09:07

O ile nie mam bardzo, bardzo dobrej jakości oświetlenia (IRC>90), co jest dość rzadkie, osobiście nigdy nie postawiłbym diod w kuchni. Jeśli jest jedno pomieszczenie, w którym IRC jest ważne, to jest to kuchnia, zwłaszcza na blacie.
0 x
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13




przez stein42 » 28/02/10, 09:31

Ach, co to jest IRC?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 28/02/10, 09:31

Tak, potrzebujesz białego oświetlenia do kuchni, jest lepiej, ale niektórzy nie mogą tego znieść (wiele osób uważa, że ​​światło słoneczne jest żółte...)

Niektóre bardzo białe żarówki LED mogą mieć bardzo dobry współczynnik CRI...

2 przykłady w MR16:
https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-223.html
https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-316.html

Inaczej tego rodzajuekonomiczne żarówki solarne sprawdza się w kuchni (również z neonami)
0 x
taizm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/02/10, 19:48




przez taizm » 28/02/10, 10:18

stein42 napisał:Ach, co to jest IRC?

Wskaźnik oddawania barw, w zasadzie im wyższy wskaźnik (max 100: słońce, żar żarowy, halogen), tym bardziej „prawdziwe” będą odbierane kolory, co moim zdaniem jest dość istotne na blacie kuchennym.

Na przykład, jeśli weźmiesz cytrynę pod oświetlenie o CRI 100, będzie ona wyglądać na jasnożółtą, a przy CRI 50 będzie szarawożółta.

Obraz

Jeśli chodzi o barwę oświetlenia, to zależy ona głównie od indywidualnych upodobań, jednak trzeba zachować ostrożność, gdyż różni się ona znacznie w zależności od mocy źródła światła:
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 28/02/10, 10:25

stein42 napisał:Ach, co to jest IRC?


http://fr.wikipedia.org/wiki/Indice_de_ ... e_couleurs

Od 2009 roku białe diody LED (diody elektroluminescencyjne) osiągnęły współczynnik CRI wynoszący 85, dzięki czemu lepiej nadają się do oświetlenia. Wczesne białe diody LED były zdominowane przez niebieską diodę LED używaną do pompowania żółtych luminoforów i miały jedynie CRI od 70 do 80.
0 x
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13




przez stein42 » 28/02/10, 17:06

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, które wypełniają moją niewiedzę...

Myślę, że z wyborem oświetlenia blatu kuchennego jeszcze poczekamy, nawet jeśli jesteśmy pewni, że chcemy coś tam postawić.
Poprosimy elektryka o dokonanie dla nas rezerwacji, ale czy musimy prosić o coś konkretnego, jeśli zdecydujemy się na neony lub LED?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 197