Efekt Peltiera-Seebecka w generatorze

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia

Efekt Peltiera-Seebecka w generatorze




przez odrobina » 18/11/06, 14:37

Wszystko jest w tytule!

Link do lepszego zrozumienia http://dspt.club.fr/Piles_clamond.htm

Celem jest zastosowanie modułu Peltiera, który służy do chłodzenia procesorów, a także do mini-lodówek w samochodach (lub ciężarówkach) : Chichot: ) jako generator.
Innymi słowy, ogrzewanie z jednej strony (łatwe) i chłodzenie z drugiej strony (również łatwe, prawie prawie), wytwarza energię elektryczną.

Panie i panowie, idźcie do swoich neuronów!

więcej:

- Testy modułu Peltiera
- Kup moduł termoelektryczny z efektem Peltiera
- Krzywe wydajności i wydajności Peltiera
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 18/11/06, 15:42

Mam już kilka modułów do granulacji kupionych w sieci.

Planuję je połączyć szeregowo i uzyskać (dlaczego nie) do 240 woltów i 1 lub 2 wzmacniacze.

Wszystko zależy od delty temperatury, która moim zdaniem wynosi 60 °, ale zależy również od rodzaju modułu.

60 ° jest dość łatwo osiągnąć, jeśli jedna strona ma temperaturę otoczenia, a druga lekko podgrzewa się za pomocą palnika lub urządzenia chemicznego, na przykład kwas glinowo-solny, który dużo się nagrzewa i wytwarza wodór, który można spalić i w ten sposób kontynuować pracę. 8)

Brakuje mi chłodziarki lub radiatora, nie jestem pewien, czego użyć ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Epsylon3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 17/11/06, 09:55




przez Epsylon3 » 18/11/06, 17:36

haczyk: gorący / zimny + wilgotność = woda

woda + obwody = rdza = zwarcia: str
woda + prąd = zwarcia

:płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 18/11/06, 17:40

Uh ... w lodówce jest też ciepło / zimno i dużo kondensacji, nie dlatego się psuje.

Jeśli zrobisz to dobrze, nie powinno być zmartwień :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Epsylon3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 17/11/06, 09:55




przez Epsylon3 » 18/11/06, 18:25

tak dobrze, ale aby wykorzystać ciepło komputera (c tego, co grzeje najbardziej „za nic”, o ile mi wiadomo) bez ryzyka jego uszkodzenia ... będzie to skomplikowane ...

w końcu tutaj wykorzystałem go jako ogrzewanie komputera, przed pojawieniem się pierwszego Athlona 64, który sam się reguluje i nie jest spychany na dno; p)
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 18/11/06, 18:37

haaa! : Mrgreen:
ale celem nie jest użycie go na komputerze!

Celem jest stworzenie generatora.
Moduły Peltiera są umieszczone przy źródle ciepła, a druga strona jest chłodzona.
Na „przewodach” modułów uzyskuje się napięcie proporcjonalne do delty temperatury.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 18/11/06, 19:08

Myślę, że Epsilon miał na myśli to, że system jest interesujący tylko w odzyskiwaniu wszędzie utraconej energii (w tym przypadku użycie w piekarniku / płytach grzewczych byłoby bardzo interesujące).

Ale jeśli trzeba zużywać konwencjonalną energię do ogrzania, traci ona zainteresowanie, a także produkuje energię elektryczną w konwencjonalny sposób. Chyba że plony Peltiera są wyjątkowo dobre, czego nie wiem / nie wierzę. Moglibyśmy użyć energii słonecznej, ale nie wiem, czy jest to korzystne w porównaniu do ogniw fotoelektrycznych lub sprzęgła silnika Stirlinga.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Epsylon3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 17/11/06, 09:55




przez Epsylon3 » 18/11/06, 19:29

cóż, płyty elektryczne i piekarnik są używane tylko qq minut dziennie, mój komputer, tutaj pozostaje na stałe ... i nadchodzi chłodny okres ... wystarczyłby metalowy blok jak parapet lub coś w tym rodzaju ca ... ale hej, potrzebujesz takiego UPS, który ciągle się ładuje, jak laptopy ...

ładnie byłoby naładować naładowane akumulatory lub telefon ... jeśli się nam nie spieszy ... lub jeśli mamy zapasowe baterie.

wreszcie na południu trudno jest znaleźć zimne źródła; p)


Moim zdaniem na dachu jest na przykład prostsza turbina bcp, turbina wiatrowa ... lub po prostu pomieszczenie do ładowania wszystkich urządzeń akumulatorowych za pomocą jednego zasilacza przełączającego ...

qd widzimy liczbę urządzeń, które potrzebują transformatora qq w pobliżu komputera lub tele ... pojedynczy zasilacz z wieloma wyjściami byłby moim zdaniem bardzo ekonomiczny: p) Strata w małe kable niskiego napięcia, ale wystarczająco dobre, aby mieć 0,5 do 1,5 V więcej ogólnie, nie ma mocy wyjściowej, ponieważ transformator 12 V może wzrosnąć do 18 V, jeśli nie jest zamówiony bez bcp .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 18/11/06, 20:13

Idź kilka linków:

http://www.citizen.co.jp/english/releas ... thermo.htm
http://calopile.free.fr/

Przekształcanie energii cieplnej w energię elektryczną zawsze odbywa się za pośrednictwem kilku pośredników (para, turbina, generator ... itd.).

Tutaj jest tylko moduł!
Ponadto nie wymaga konserwacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 19/11/06, 10:42

jota napisał:Idź kilka linków:

http://www.citizen.co.jp/english/releas ... thermo.htm
http://calopile.free.fr/
Przekształcanie energii cieplnej w energię elektryczną zawsze odbywa się za pośrednictwem kilku pośredników (para, turbina, generator ... itd.).

Ciekawe to wszystko. Ponieważ w przyszłym roku planuję umieścić słoneczne lampy próżniowe na dachu, a latem problemem jest zbyt duża energia cieplna, mógłbym być zainteresowany wytwarzaniem elektryczności.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259