Ukryte zużycie pralki

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
CARRU
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/10/06, 16:22
x 1

Ukryte zużycie pralki




przez CARRU » 09/10/06, 16:49

Nie tylko telewizja ma zegarek konsumencki;
niektóre najnowsze pralki nie mają przycisków elektromechanicznych, ale przyciski dotykowe. Zasilanie odbywa się z obwodu już działającego. Pomiar watomierzem PM230 pozwolił mi zobaczyć zużycie 16 watów przez maszynę… po zatrzymaniu.
1 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: ukryta konsumpcja




przez Targol » 09/10/06, 16:58

CARRU pisze:Pomiar watomierzem PM230 pozwolił mi zobaczyć zużycie 16 watów przez maszynę… po zatrzymaniu.


:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
16W???
:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

to niesamowite !!!!
Co to jest maszyna?

PS: witam cię na forums Ekonologia :D
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 09/10/06, 16:59

Dobrze zdany ten test... koniecznie przycisk "który wykrywa" palec musi być zasilany....

Trzeba tylko systematycznie odłączać gniazdko... Albo postawić piękną listwę multiprzełącznikową: jest listwa zasilająca zapobiegająca czuwaniu ici.
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 11 / 07, 14: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 09/10/06, 20:57

Dobry wieczór.

Zużycie 16 W, gdy jest puste!
Wyjaśnią mi, po co robić 10 lat badań, aby zastąpić nasz dobry, stary przełącznik bezprądowy, czymś, co kosztuje więcej, co zużywa energię i co nie jest dobre dla bezpieczeństwa! : Evil:

To jest gorsze niż telewizja:
Telewizor można wyłączyć i tam już nic nie konsumujemy, ma 3 tryby pracy: włączony, czuwanie, wyłączony.

Wyjaśnię dla bezpieczeństwa:
normalnie każde urządzenie musi być wyposażone w wyłącznik awaryjny (nawet w domu!). Na sprzęcie "przenośnym" (radio, wiertarka, lampka nocna...) możemy uznać, że odłączenie gniazdka to bezpieczne awaryjne odcięcie.
W suszarce wydaje mi się, że gniazdko nie jest zbyt łatwo dostępne (jak telewizor), więc funkcję stop należy powierzyć bezpiecznemu urządzeniu (jak włącznik telewizora). Moim zdaniem czuły wyłącznik i związana z nim elektronika nie mogą być traktowane jako wyłącznik bezpieczeństwa. Więc dla mnie ten materiał nie jest zgodny z przepisami. (Przepraszam, jeśli moje wyjaśnienia są trochę ciężkie)

Jeśli chcemy działać bardziej upstream, to dlaczego nie napisać listu otwartego do producenta i zobaczyć, co odpowie?
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
pokój_anioł
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 22/08/07, 10:52




przez pokój_anioł » 22/11/07, 12:46

Czy nie wiecie, że udziały w EDF mają duzi producenci pralek?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 22/11/07, 12:55

Jasne, wynaleźli nawet pralkę na zimną wodę, którą najpierw trzeba podgrzać starą, dobrą, jądrową rezystancją grzewczą 2500W, taką samą jak w podgrzewaczach wody!

aby podłączyć pralkę do podgrzewacza wody:
http://www.sebasol.ch/lave-linge.pdf

nagle zużycie pralki spada z 3000W do 500W : Chichot:
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 30/11/07, 13:35

Twoja MAL (pralka) nie jest zakazana.
W Europie musi być zgodny z dyrektywą „niskiego napięcia”, czego dowodem jest zgodność z normą.

Zgodność z tą dyrektywą pokazuje, że w przypadku pierwszej usterki (przerwa w uziemieniu, przerwa w przewodzie, przepełnienie) nie ponosisz żadnego ryzyka elektrycznego, mechanicznego ani termicznego.

twój MAL może doskonale pozostać w sieci i pobierać prąd, nie zagraża to twojemu bezpieczeństwu.Z drugiej strony uważam, że 70mA (16W/230V) to dużo jak na obwód rezerwowy. Ale prawdą jest, że koszty są „przeciągane” i że projektant żywności zrobił, co mógł.

Twój MAL mówi, że zawiera opóźniony start, dlatego ma tryb gotowości.
Niefortunne jest to, że po podłączeniu starego, dobrego timera do nocnego wyzwalania, nie uruchomi się, ale pozostanie w stanie gotowości

=> zbyt nowoczesne lub niewystarczające!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/11/07, 14:07

tak, stary dobry gulasz, który nie odpowiada żadnym specyfikacjom konsumenckim, tylko specyfikacjom producentów, nie sądzę, aby projektant zrobił wszystko, co w jego mocy...

dlaczego w Carouf nie ma pralek z gorącą wodą lub myciem bąbelkowym?

bo lobby nuklearne wypuszcza obecnie na rynek całą masę energochłonnych urządzeń: czajników, kaloryferów itp. po niskich cenach, które składały się na sukces jego ówczesnych elektrowni: słynnych tosterów! a także oczywiście tostery, płyty grzejne itp. ... niech żyje postęp! :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 30/11/07, 14:50

Gdyby ludzie nie kupowali już tego badziewia, cóż, lobby byłoby mniej potężne...

Może to do nas należy edukowanie ludzi? Ponieważ władze są dość niekompetentne w tej kwestii... wręcz przeciwnie, zobacz kampanie reklamowe pomp ciepła (m**de...)
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 30/11/07, 14:52

Bardzo podoba mi się Twoja strona.....
ale facetowi, który zaprojektował obwód rezerwowy, powiedziano: „Twój budżet to 1.01 € na funkcję, więc zrobił to z kondensatorem, rezystorem, zenerem i to wszystko!

wynik 16W.... Myślę, że dobrze rozwiązane
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136