Elektryczna zagadka

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
steph10100
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/07/13, 03:24

Elektryczna zagadka




przez steph10100 » 22/07/13, 03:46

Witaj, jestem nowy w forum, więc nie wiem czy mój post będzie w dobrym miejscu.

W każdym razie oto zagadka, którą mam w domu w tej chwili: mieszkam w domu jednorodzinnym i zjawisko występowało już od jakiegoś czasu, ale było to sporadyczne i daliśmy sobie z tym radę. Ale tam przez 10 dni zrobiło się naprawdę dziwnie. Licznik prądu wyłącza się jednocześnie u mnie i u sąsiada naprzeciwko. Jeszcze bardziej dziwaczne jest to, że dzieje się to w bardzo określonych godzinach: 11:55 i 1:25 (przerwa dokładnie 10:30 między 2). i jest dokładnie zsynchronizowany z sąsiadem. Kupiliśmy dom 6 miesięcy temu, a sąsiedzi mówią nam, że problemy zaczęły się, gdy nasi poprzednicy trochę pracowali przed sprzedażą.

Skontaktowałem się z EDF, aby wyjaśnić im problem. Są kategoryczne: ich nie dotyczą i odsyłają nas do naszych osobistych instalacji elektrycznych. To prawda, że ​​nie jesteśmy ściśle zgodni z obecnymi standardami (brak izolacji części obwodu, wspólny przewód neutralny dla całego obwodu), ale poza tym instalacja jest całkiem dobra.

Oto moje 2 zagadki:
- wyłączniki automatyczne, które przecinają jednocześnie 2 domy, których nic nie łączy z elektrycznego punktu widzenia
- odbywa się o stałych porach każdego dnia i dwa razy dziennie przez 2 dni.

Czy ktoś ma rozwiązanie?

Merci d'Avance
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 22/07/13, 07:23

Hipoteza wygląda na problem kradzieży prądu, ktoś podłączyłby kabel do sąsiada z zegarem, aby ukraść prąd i system działa.
0 x
steph10100
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/07/13, 03:24




przez steph10100 » 22/07/13, 07:54

Raymon napisał:Hipoteza wygląda na problem kradzieży prądu, ktoś podłączyłby kabel do sąsiada z zegarem, aby ukraść prąd i system działa.


Ktoś ? Moi poprzedni właściciele podłączyliby coś do sąsiadów, aby ukraść im prąd, czy też ktoś kradnie prąd nam obojgu? Zaznaczam, że sąsiad jest po drugiej stronie drogi i nie ma żadnego przewodu łączącego domy. Aby to zrobić, przewody musiałyby przejść pod bitumem! Zgadzam się, że istnieje bezpośrednie połączenie gdzieś pomiędzy 2 obwodami, w przeciwnym razie nie zadziałałoby w tym samym czasie. Ale wszystkie moje poszukiwania są daremne!
Co oznacza „krótki sok”?

Dziękuję za zainteresowanie ! Nie mogę już spać!
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 22/07/13, 08:05

Płynący sok oznacza zwarcie. Tak, normalnie, brak widocznego przewodu, ok, popadam w paranoję.
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 22/07/13, 08:28

Witam,

Na innym forum, czytałem podobny problem. Ostatecznie okazało się, że problem wziął się z oświetlenia publicznego...

http://forums.futura-sciences.com/brico ... fixes.html

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 22/07/13, 17:51

fakt, że dzieje się to w ustalonym czasie, faktycznie wskazuje, że istnieje automatyzm, który wyzwala dysjunkcję.

Rzeczywiście, oświetlenie publiczne jest „podejrzanym”.

Aż dziwne, że ma to taki wpływ na licznik wypłat 2 osób...

Wyłączniki automatyczne uruchamiają się w przypadku przetężenia (lub przegrzania, a czasami upływu prądu dla mechanizmów różnicowych). Najgorsze przetężenie występuje, gdy faza bezpośrednio styka się z punktem neutralnym (zwarcie), jest to gwarantowany pożar bez wyłącznika automatycznego.

Jeśli sterownik PLC wykonuje dziwne operacje przełączania, może trafić do prywatnych instalacji, czy to z powodu prądu różnicowego, czy zwarcia...

Nadal byłbym zaskoczony bezpośrednim przełączaniem faza/neutralny. Z drugiej strony nie można wykluczyć prądu upływowego podczas włączania oświetlenia publicznego, ponieważ obecnie składa się ono ze widmowych lamp wyładowczych.

Dzięki wyłącznikowi różnicowemu dużego kalibru (np. 500 mA) powinien on skakać mniej, jednak obecnie standardy wymagają dość czułych różnic 30 mA. Może jednak działać bez; ale ludzie w mieszkaniach będą mniej chronieni...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/07/13, 18:01

Z wyjątkiem tego, że:

a) czasy wydają się nie pasować!

b) oświetlenie publiczne jest na ogół sterowane czujnikiem i nie włącza się o określonej porze, ale przy określonym natężeniu światła...

Czy zadziałał główny wyłącznik automatyczny? Czy różnica wynosi 30 mA?

Jeśli tak, czy na głównych liniach zasilających (oświetlenie, gniazdka, pralka itp.) znajdują się wyłączniki automatyczne? Albo proste bezpieczniki? Zwykle to właśnie one podskakują w przypadku zaburzeń „wewnętrznych”...

Czy masy są prawidłowo podłączone do zacisku uziemiającego? (nie na rurach wodociągowych?)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 22/07/13, 18:07

tak, to może być problem z upływem prądu...

tytuł tego tematu jest trafnie nazwany. :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/07/13, 18:42

dokładnie, co skacze? z pewnością nie jest to licznik, ale raczej wyłącznik

i jaki wyłącznik automatyczny? jakiego typu? różnica ile mA?

z różnicą 40 mA, którą umieszczamy wszędzie ze standardami prądowymi, przeskakuje przy najmniejszym kontakcie między ziemią a przewodem neutralnym lub fazowym

w przypadku wyłączników różnicowych EDF 500 mA uszkodzenie izolacji między punktem neutralnym a ziemią nie ma wpływu, dopóki przewód neutralny nie ma napięcia względem ziemi, co jest normalnym przypadkiem

możliwe, że sąsiad ma coś, co pobiera duży szczyt prądu i powoduje spadek napięcia na przewodzie neutralnym, który jest uziemiony przy transformatorze, a ten szczyt napięcia na przewodzie neutralnym powoduje, że jednocześnie przeskakuje wyłączniki tych, którzy mają usterka między fazą a przewodem neutralnym, która pozostała niezauważona

sprawdzenie jest łatwe: odetnij zasilanie za pomocą wyłącznika automatycznego EDF i zmierz izolację między uziemieniem a punktem neutralnym
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/07/13, 19:37

Halo

Sprawdź główne połączenie neutralne
Może to pochodzić od dostawcy spoza domu, zwłaszcza jeśli dotyczy dwóch różnych domów.

przeprowadzić test z rezystorem w gnieździe prądu fazowego i doziemnego, aby zobaczyć, przy jakiej wartości różnica powoduje opadanie wyłącznika.

Bardziej drastycznie, tymczasowo otwórz obwód pętli wyłącznika różnicowego, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Nie denerwuj się głównymi wyłącznikami różnicowymi, wiele krajów nie ma tego systemu (przewód neutralny jest podłączony do masy) i nie ma już porażenia prądem.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125