Przeciwdziałanie zegarkom elektrycznym i ukrytemu zużyciu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Przeciwdziałanie zegarkom elektrycznym i ukrytemu zużyciu




przez Christophe » 05/08/08, 12:26

Moja drukarka zużywa tyle samo, gdy jest WYŁĄCZONA (tj. WYŁĄCZONA!), jak w trybie gotowości (tj. włączona, ale nie działa) zgodnie z PM230

Dzisiaj nowicjusz podjął temat bzdur i ignorancji (niektórzy utrzymują) niektórych ludzi w odniesieniu do zegarków: zrównoważona-zużycie/zużycie-katody-tv-start-standby-off-t5842.html

Aby dowiedzieć się, gdzie stoisz, bardzo proste równanie może ci pomóc:


x = czas aktywności
W = zużycie włączone
w = zużycie w trybie czuwania lub WYŁ


Kod: wybierać

W*x - w(24-x) = 0


albo:

Kod: wybierać

x = 24*w/(w+W)



x = MINIMUM czasu korzystania z urządzenia, aby zużywało ono więcej aktywności niż w trybie gotowości.

Im większy x, tym więcej konsumujesz za darmo w trybie gotowości lub w trybie OFF!

Kilka przykładów (dodaj swoje!):

a) telewizor: 10 W w trybie gotowości i 70 W w trybie, x = 3 godziny!
b) odtwarzacz mp3: 3 W w trybie czuwania / ładowania i 10 W aktywny, x = 5,5 godz
c) komputer: 40 W WYŁ (jeśli zmierz to!) i 130 W przy aktywności, x = 5,6 godz
d) urządzenie HP all in one: 10 W WYŁ, 25 W aktywne, x = 6,8 godz

Zgodnie z tymi przykładami konieczne byłoby zatem ciągłe drukowanie przez prawie 7 godzin dziennie, aby tryb gotowości / wyłączenia zużywał MNIEJ niż operacja ...

Dlatego absolutnie konieczne jest rozpoczęcie kampanii uświadamiającej na temat czuwania i „odłączania” gniazd !!

Najwyraźniej „politycznie poprawni” ekolodzy, tacy jak Ademe, Greenpeace, Alliance, Sortir du Nuke, nie są w stanie tego zrobić… wolą wykonywać sporadyczne i mniej lub bardziej daremne działania i rozmawiać o śmiesznych rozwiązaniach! Ach, trudno przestać lizać tyłek „systemu konsumpcji”, eh! : Evil:

Czytaj także: https://www.econologie.com/consommation ... es-caches/
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 02 / 10, 17: 26, 6 edytowany raz.
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 05/08/08, 18:14

Nie uważam za normalne, że konsumujemy, gdy nie działa lub jest w trybie gotowości !!! Konieczne byłoby ograniczenie wszystkiego, od okopywania się po każdym użyciu, nie znajduję jego bestii gdzie indziej ... Jeśli pozwala nam to zaoszczędzić pieniądze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/08/08, 18:21

Nie, to nie jest normalne ... osobiście nazywam to oszustwem technologicznym ...

Właśnie napisałem o tym wiadomość:
Ukryte zegarki zużycia i energii w domu
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 05/08/08, 18:31

To, co byłoby najłatwiejsze, to mieć rodzaj ogólnego przycisku zatrzymania obok przycisku światła, wystarczy podłączyć to, co chcemy wyciąć z pokoju, problem polega na tym, że jest niemożliwe, ponieważ potrzebujesz kilku wyłączników ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/08/08, 18:35

Tak, ale prościej, zawsze jest taka możliwość wiele gniazd ze zintegrowanymi przełącznikami...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 05/08/08, 21:16

Używam sterowanych radiowo gniazd econoshop z wieloma gniazdami.

Moja lampa jest również podłączona, kiedy ją wyłączam, wyłączam wszystko, co może być w trybie gotowości, nie mogę zapomnieć.

Dobre, paradoksalnie, samo gniazdo musi robić coś w rodzaju 2W, ale dobrze, biorąc pod uwagę wszystko, co jest z nim połączone (w sumie 2 * ~ 15W), dużo zyskujemy.
0 x
alew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 04/06/08, 08:50




przez alew » 05/08/08, 21:49

Lub, aby uniknąć wielu gniazd, które mogą powodować przeciążenie, zawsze możesz zamówić gniazdo, ale czy uważasz, że zużywa ono energię?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/08/08, 10:35

Nie do końca rozumiem twoje pytanie, zwłaszcza że Nono właśnie udzieliło odpowiedzi ... :?
0 x
microDOC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/06/08, 13:42




przez microDOC » 08/08/08, 08:18

Christophe napisał:Tak, ale prościej, zawsze jest taka możliwość wiele gniazd ze zintegrowanymi przełącznikami...


Jeszcze prostsze i tańsze: możesz odciąć gniazdka od panelu elektrycznego, pozostawiając oczywiście tylko te z aktywnej lodówki A +.

Ok wiem, że potrzebujesz rozdzielnicy z wyłącznikiem automatycznym, ale coraz więcej odpowiedzi brzmi nie?
0 x
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 08/08/08, 08:39

powitanie

aby uniknąć przeciążenia listwy zasilającej, dedykowałem jej wyłącznik automatyczny! ponieważ są przeznaczone do zebrania do 8 gniazd (zgodnie ze standardem oczywiście ...) nie ma bp, nawet jeśli nadal musisz uważać na moc urządzeń
Uważam, że jest to prostsze niż chodzenie do tablicy
greg
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 208