Wybór kotła

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56




przez Philflam » 19/09/04, 08:49

Witam wszystkich, proszę o opinię fachowców ds forum z bardzo praktycznym pytaniem... Mój tata musi wymienić kocioł. Początkowo kusiło go, aby przejść na gaz, ale inżynier zajmujący się ogrzewaniem doradził mu, aby zamiast tego pozostał przy oleju... ze względów praktycznych/ekonomicznych.

Trochę brakuje mi argumentów za gazem. Musiałbym znaleźć mocny argument. W tym celu będę potrzebować Twojej pomocy ;)

Zastanawiałem się więc, czy gaz podąża za trendem na ropie. Skoro cena baryłki będzie w nadchodzących latach nadal rosła, czy to samo będzie dotyczyć gazu? :rolleyes:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 19/09/04, 09:53

cena gazu JEST zrównana z ceną ropy naftowej… w przeciwnym razie „świat” zmieniałby energię co 6 miesięcy, biorąc pod uwagę wahania cen. Tyle, że cena gazu jest stała na 6 miesięcy, w ciągu tych 6 miesięcy nie można jej zmieniać. W obecnej sytuacji istnieje duża szansa, że ​​przy kolejnej zmianie cena gazu będzie mocno rosnąć. Zatem ostatecznie zamiast spokoju przez rok i stabilności cen gazu, będziemy spokojni tylko przez 6 miesięcy…

Resztę trzeba wiedzieć: lepsze spalanie gazem, mniej zanieczyszczeń, często lepsza wydajność, ale nieco wyższe koszty instalacji, kotły kondensacyjne też generalnie są „niezalecane”....zbyt zawodne widocznie...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186