Nasi przyjaciele dżdżownic

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25

Nasi przyjaciele dżdżownic




przez fripouille » 29/05/06, 17:37

Dżdżownice mogą dla Ciebie pracować

Dżdżownice mogą zamienić żywność lub resztki z uprawy w bogaty kompost w ciągu dwóch tygodni. Wermikultura to prosty sposób na uzyskanie darmowego nawozu i pozbycie się śmieci jednocześnie. Stosuje się go w gospodarstwach rolnych, a także na obszarach miejskich, gdzie usuwanie śmieci jest dużym problemem.

łajdak.

http://www.farmradio.org/francais/radio ... ipt_fr.asp
0 x
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25




przez fripouille » 29/05/06, 22:41

I ostatni na drodze!

http://www.verslaterre.fr/vers/vers3.php


Łotr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/05/06, 23:17

Wermikompostowanie to magia!

Powinno to być obowiązkowe (chociaż mikrobiogazownia też nie jest zła) ...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/05/06, 08:51

Witam,
Będąc miłośnikiem bonsai, muszę wyeliminować znaczne ilości odpadów z przycinania, od lat (od 1989 r.) „Wermikompostuję” te odpady : Mrgreen: ponadto sprawia, że ​​robię amunicję do moich małych drzewek!
Należy wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów dżdżownic, które są najskuteczniejsze, gdy materie organiczne ulegają niewielkiemu rozkładowi, są to „Eisenia foetida” (korekta łacińskiej nazwy 31 maja), które znalezione na przykład w oborniku, są małe i bardzo czerwone, i bardzo niespokojne, to są te, których używają rybacy : Mrgreen:
Pozostałe, większe, dłuższe i lżejsze, z bardzo wyraźnym pierścieniem, giną z już bardziej rozłożonych materiałów. Są to zwykle znalezione pod korzeniami trawników.
I znam trzeci rodzaj, jeszcze większy i wyraźniejszy, który kopie głębszą ziemię, około 40 do 100 cm pod powierzchnią. podchodzą w nocy, by szukać gruzu na powierzchni i ciągną je głęboko, aby je zjeść.
Wszystkie są niezbędne dla zdrowego biologicznie mówiącego ogrodu.
W przypadku kompostu przyspieszanego przez robaki bardziej praktyczne jest posiadanie „wyjścia” z dna gotowego do użycia kompostu, co pozwala uniknąć nadmiernego zakłócania stosu i umieszczania robaków w zasięgu robotów, które bardzo lubią.
Najfajniejsza część znajdująca się na powierzchni, ogrzewanie z powodu fermentacji, która może osiągnąć 60 °, nie jest denerwujące dla robaków, które są zadowolone, aby zejść głębiej na stos, aby uniknąć „pieczenia” ”.
Mała anegdota, czasami używamy wyrażenia „lubieżny dżdżownica”, tak naprawdę te stworzenia nie przestają !! każdej nocy, jeśli temperatura nie jest zbyt niska, to całkowita orgia! : Mrgreen: , spróbuj zobaczyć wcześnie w nocy z niezbyt mocną latarką, ponieważ chowają się, gdy są zapalone. Dlatego mnożą się szybko, jeśli mają wystarczająco dużo jedzenia. Jedyne dla nich naprawdę niebezpieczne rzeczy to susza i chemikalia.
@+ : Mrgreen: (Bibiphoque, dżdżownica!)
Ostatnio edytowane przez Bibiphoque 31 / 05 / 06, 12: 59, 1 edytowany raz.
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 30/05/06, 09:18

Bibiphoque napisał: każdej nocy, jeśli temperatura nie jest zbyt niska, to całkowita orgia! : Mrgreen: , spróbuj zobaczyć wcześnie w nocy z niezbyt mocną latarką, ponieważ chowają się, gdy są zapalone.


PODGLĄDAJĄCEGO !!! : Mrgreen:

GEO : Idea: .
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/05/06, 09:39

geotrouvetout napisał:
Bibiphoque napisał: każdej nocy, jeśli temperatura nie jest zbyt niska, to całkowita orgia! : Mrgreen: , spróbuj zobaczyć wcześnie w nocy z niezbyt mocną latarką, ponieważ chowają się, gdy są zapalone.


PODGLĄDAJĄCEGO !!! : Mrgreen:

GEO : Idea: .


: Mrgreen:
Nan!, To czysta NAUKA NAUKOWA! : Mrgreen: LOL
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 30/05/06, 09:54

ponieważ fragment zdania można wyjąć z kontekstu, dziennikarze są mistrzami w tej dziedzinie : Mrgreen: .

GEO : Idea: .
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/05/06, 15:36

geotrouvetout napisał:ponieważ fragment zdania można wyjąć z kontekstu, dziennikarze są mistrzami w tej dziedzinie : Mrgreen: .

GEO : Idea: .

Witam,
: Mrgreen: To nie tylko dziennikarze, politycy, nauczyciele, statystyki i ......... ja! : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25




przez fripouille » 30/05/06, 20:13

Salut!

Co, orgie wśród robaków! Myślałem, że te brudne „prace” można znaleźć tylko u świń !!

Robaki są tajne ........

http://www.verslaterre.fr/actualites/dossier/

Łotr
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: nasi przyjaciele dżdżownic




przez lejustemilieu » 29/10/07, 10:51

łotr napisał:Dżdżownice mogą dla Ciebie pracować

Dżdżownice mogą zamienić żywność lub resztki z uprawy w bogaty kompost w ciągu dwóch tygodni. Wermikultura to prosty sposób na uzyskanie darmowego nawozu i pozbycie się śmieci jednocześnie. Stosuje się go w gospodarstwach rolnych, a także na obszarach miejskich, gdzie usuwanie śmieci jest dużym problemem.

łajdak.

http://www.farmradio.org/francais/radio ... ipt_fr.asp

Witam,
W niedzielę zamieściłem informacje zbyt późno Na transmisji Tf1 o 13:30, która mówiła o ekologii.
Wszystko było ciekawe, suche toalety, zielona wioska we Francji, dom ze słomy, akumulator ciepła z butelkami wypełnionymi wodą i cement ORAZ kompostownik w mieszkaniu.
Uważam ten kompostownik za bardzo interesujący, ponieważ zawsze mam obowiązek opróżniania odpadów kuchennych w ogrodzie, latem i zimą, a także interesuje ludzi mieszkających w mieszkaniach!
Z tego, co widziałem, ten kompostownik składa się z kilku pięter, są dżdżownice i nie ma zapachu! O co więcej można prosić?
W sieci znalazłem model, który wygląda jak ten, który widziałem w telewizji, kompostownik w kuchni, nie większy niż kosz na śmieci ... : Idea:
http://users.swing.be/compost/Lombricompost.htm
Ups, zapomniałem podać adres internetowy.
Czy ktoś wie, gdzie znaleźć tego rodzaju kompostownik w Belgii?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97