Informacje od władz publicznych

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
guino
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/07/04, 14:05




przez guino » 07/07/04, 14:15

Bonjour.

Osoby żywo zainteresowane ekologią są mniej lub bardziej świadome szeregu wskazówek planistycznych przy budowie domu, które pozwalają w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim mniej zanieczyszczać środowisko.

Oficjalne organizacje, takie jak ADEME, udostępniają każdemu określoną ilość informacji.

Jednak niewiele osób wie o ich istnieniu. A jednak wśród tych wszystkich ludzi, którzy nie zawsze starają się szczegółowo poznać aktualne możliwości, duża liczba byłaby zainteresowana.

Dlaczego rządy, samorządy regionalne czy inne instytucje nie zapewniają już od momentu uruchomienia projektu nieruchomościowego broszury informacyjnej przeznaczonej dla archis, a zwłaszcza przyszłych mieszkańców, dając im łatwy wybór: dom bardziej ekologiczny lub wcale, nie za dużo itp. w zależności od budżetu (jestem pewien, że podlewaniem ogrodu prawie każdy byłby zainteresowany)??

Broszura, która byłaby obowiązkowa i której ostatnią stronę trzeba by zwrócić „przeczytaną i podpisaną”, z komentarzami…
0 x
Moira
x 17




przez Moira » 08/07/04, 22:12

Witaj Quino.

Zadania domowe i ogólnie obowiązki to nie moja bajka, ale oczywiście Twój pomysł na zwiększenie dostępności informacji jest doskonały. Taki jest również cel tej witryny. Trzeba jeszcze przekonać administrację... .

Tymczasem tę pracę wykonują pojedyncze osoby, mniej lub bardziej aktywiści. Na przykład biblioteka miejska w moim mieście oferuje liczne książki o tematyce energetycznej, konstrukcjach organicznych, różnych opracowaniach o środowisku, bo świadomi ludzie i bibliotekarze polecają je kupować. Dostęp do niej ma więc szeroka publiczność, a szkoły dysponują środkami pozwalającymi na prowadzenie odpowiedniej pracy edukacyjnej.

To głupie, ale całkiem skuteczne!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60