Obrazy termowizyjne-Marsylia

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

Obrazy termowizyjne-Marsylia




przez Były Oceano » 26/09/06, 23:07

Mieszkańcy Marsylii mogą mieć na miejscu obraz termowizyjny swoich budynków www.marsylia.fr zakładkę środowisko, a następnie po prawej stronie serwisu i mapy termograficznej.

Cóż, dla leniwych, oto bezpośredni link tutaj

Następnie wystarczy wpisać nazwę swojej ulicy i wybrać się na spacer... Rozdzielczość spada do skali 1/500, a obraz termograficzny można nałożyć na zdjęcie lotnicze.

Moja izolacja dachu tej zimy zadziałała, ja mam niskie straty, podczas gdy u mojego sąsiada straty są średnie. : Mrgreen: : Mrgreen:

Na moim osiedlu (zdjęcie poniżej, obszar otoczony niebieską linią):

1 dom na czerwono 0,3% (silna strata)
242 domy na żółto 72,9% (średnia strata)
89 domów w kolorze zielonym 26,8% (niska strata).

Krótko mówiąc, jest duże pole do postępu...

Obraz

Mój dom ? Tam, w siatkowym okręgu, w północno-wschodniej dzielnicy, najwyższy zielony...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/09/06, 09:02

Cóż, to normalne, że masz dobry wynik, ponieważ wyodrębniłeś dokładnie to, co zmierzyli.

:)

W każdym razie nie jest źle dla negawatów, ok.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6982
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907




przez gegyx » 27/09/06, 11:14

Dobra inicjatywa miasta Marsylia. (Pomysł na piec Godin?)

: Arrow: Zestaw GPS.
Wystrzeliwuję rakietę!

: Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/09/06, 11:27

Z radością przyjmuję tę inicjatywę i przepraszam za moje uprzedzenia, ale jestem zaskoczony (biorąc pod uwagę na przykład gospodarkę odpadami), że takie miasto jak Marsylia wystąpiło z taką inicjatywą...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/09/06, 20:05

Głowa nie widzi tego, co robi mózg i odwrotnie :?
0 x
greg33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 27/10/08, 14:40
Lokalizacja: Bordeaux

Re: Obrazy termowizyjne – Marsylia




przez greg33 » 27/10/08, 15:11

Marsylia nie tylko przeprowadziła termografię, ale mogła ją opublikować w Internecie!!!

Mieszkańcy Bordeaux zapłacili za te zdjęcia, ale pozostaje weto w sprawie publikacji map. Trzeba „wziąć samochód” i udać się do poradni energetycznej!!!
Podsumowując, dostęp do informacji mają tylko naprawdę zmotywowani ludzie, ci sami ludzie, którzy są w stanie samodzielnie ocenić wydajność swoich poddaszy.
Przeczytaj: [url]...http://www.lamaisondurable.com/2008/09/ ... a-cub.html[/ Url]
0 x
Działając budownictwa ekologicznego
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 27/10/08, 15:40

Jednak to ich podatki zapłaciły za te obrazy termograficzne. Powinni więc mieć do nich dostęp przynajmniej online!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/10/08, 22:22

Świetna inicjatywa!

Marzę o tym, aby rozszerzyć tę ofertę na wszystkich…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
greg33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 27/10/08, 14:40
Lokalizacja: Bordeaux

bordowa termografia




przez greg33 » 13/11/08, 22:15

ADEME twierdzi, że nie chce stawiać agresywnych argumentów handlowych sprzedawcom izolacji!
Blog poświęcony termografii i niedrogim, ekologicznym domom: www.lamaisondurable.com
0 x
Działając budownictwa ekologicznego
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: bordowa termografia




przez Christophe » 13/11/08, 23:28

greg33 napisał:ADEME twierdzi, że nie chce stawiać agresywnych argumentów handlowych sprzedawcom izolacji!


Hm, i może jednak nie dają tego sprzedawcom Photomerdaique 6 razy mniej „opłacalne” niż izolacja?

greg33 napisał:Blog poświęcony termografii i niedrogim, ekologicznym domom: www.lamaisondurable.com


Uwielbiam Twojego bloga! Możesz napisać na ten temat post, aby uzupełnić to, co właśnie powiedziałem, liczbami: https://www.econologie.com/comparatif-en ... -3858.html
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94