Eco-siedlisko: Ker-Ziemia wiesz?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Eco-siedlisko: Ker-Ziemia wiesz?




przez Christophe » 03/12/12, 22:27

Ker-Terre małych bretońskich domów (schronów?) całkowicie w ziemi, do odkrycia tutaj: http://www.m6.fr/emission-100_mag/video ... terre.html
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 16/02/13, 14:53

Rozumiesz, dlaczego mamy tu korrigany...
;)

ale link jest ok :) dziękuję
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 16/02/13, 18:30

Obejrzałem ponownie i mmm to jest naprawdę dobre. . . .

A możliwości są dość imponujące i bez ograniczeń geograficznych pod względem materiałów, węgiel jest zredukowany do bardzo małych, głównie do produkcji wapna .... z bambusem jako szkieletem istnieje również sposób na wspinaczkę ...

To mieszanka jurty, domu ze słomy i troglodyty....

Bardzo mi się podoba, znałam chatę zrobioną z np. splatania gałązek płaczącej podeszwy, a potem oblepiona gliną, ale tam jest bardzo malutka...

lubię dziękuję dziękuję
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/02/13, 08:08

Bardzo dobry sposób na oderwanie dzieci od gier elektronicznych.
(pod warunkiem, że nie mieszkasz w mieszkaniu : Chichot: )
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Laurie Dubois
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/02/13, 19:05




przez Laurie Dubois » 18/02/13, 10:14

Szkoda dla nazwy, w języku bretońskim,

ker to duży dom, wręcz posiadłość.

ty oznacza mały dom, prawda?
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 18/02/13, 14:35

dziwka,

Targi, trzeba zobaczyć czy mieszkanie jest duże...: str

?? szkoda imienia?? no to dlaczego?

Rzeczywiście słowo nie powinno już być Ty -ziemia, ty to dom, nie mały, ale dom (lub w idei domu zgodnie ze znaczeniem zdania)

A ker, patrz kêr, a nawet Kèr, znaczy więcej, wieś, przysiółki, miasta jak: ti-kèr= ratusz...

Ale hej, to nie wstyd, nie umniejsza to potencjału konstrukcji....

A potem jeśli w jednym miejscu zbudujesz kilka domów i dóbr keramzytowych, to znaczy przysiółek ziemi, więc przysiółek glinianych domów, więc nazwa jest słuszna;) ....
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/02/13, 09:20

cześć wszystkim, a zwłaszcza Cricri : Chichot:
kocham ten temat:
Proste życie.
Ale po namyśle mam wątpliwości, obawy.
Główne obawy to:
Żadnych kąpieli
brak pralki (zwłaszcza zimą)
brak toalety (czystej?)
Lodówka???
Kiedy jesteśmy młodzi, wszystko jest możliwe, ale kiedy osiągamy pewien wiek, potrzebujemy młodych ludzi; na zewnątrz rodzina już nie istnieje.
Co do reszty... tak, dam radę.
Ale mam ten pomysł na uwadze z następujących powodów:
Jest zbyt wiele kontroli domów, zbyt wiele podatków, zbyt wiele kosztów utrzymania.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 21/02/13, 12:24

Salut,

Mam rozwiązania na Twoje obawy jeśli chcesz;), na Twoje wątpliwości jesteś jedynym mistrzem;)...

1/ do kąpieli, zobaczmy duże:

http://www.ma-baignoire.com/wp-content/ ... orange.jpg

lub mniejsze:

http://chezleskiwis.canalblog.com/album ... in_so.html


2/ pralka...: Przed

http://www.google.fr/images?oe=utf-8&rl ... e&tbm=isch


Teraz

http://blog.imprimerie-villiere.com/201 ... a-pedales/

Do prania zrób to np. z popiołu z ogniska z pieca w wannie ;)


3/toalety: do czystości też można sobie zrobić gąbkę, nie jest to zabronione;) i użyć detergentu :) ... A jako powłokę na ścianach wystarczy zrobić coś w rodzaju tadelak, aby łatwo się go czyściło ...

I sucha toaleta, która serwuje Wam oprócz nawozu...


4/ Lodówka: wykonana przez naukowców z CNRS

http://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9fri ... ayonnement

kiedy jest się młodszym też ;) wszystko jest możliwe...
Ilu emerytów mieszka w swoim kamperze? (cóż, nie w Bretanii jest jasne lol ciepło ...)

To kwestia myślenia: czego chcemy, co jesteśmy gotowi zrobić i dlaczego, gdy już znajdziemy odpowiedzi, jeśli pragnienie jest, nie ma powodu, rozwiązania przyjdą same… możemy to również postrzegać jako lęki…

Dla tych, którzy naprawdę chcą, wszystkie rozwiązania są tworzone niemal na bieżąco, a możliwość ich przeczytania nigdy nie była tak wielka...

Jeśli chodzi o opiekę seniorów nad ich dzieckiem/dziećmi, to mam swoje zdanie i jest przykład, że „Tanguy” każdy musi znać… oto świetny sposób na pokazanie czegoś, co mogłoby być zupełnie inne i co byłoby pożądane dla każdego (choć wraz ze wzrostem zachorowań, takich jak choroba Alzheimera, staje się to bardziej złożone… ale nie niemożliwe!).

Jeśli zamiast być pokazywanym jako "wampir" był wsparciem, myślę o dużych rodzinach chińskich, japońskich itp.... gdzie nie uważa się za wstyd mieszkać z rodzicami i gdzie nie wyobraża się pozostawienia ojca lub matki w hospicjum...
sposób myślenia o życiu, który słusznie opiera się na wzajemnej pomocy jego krewnych… Tworzą KLAN plus przyjaciela ludzi, którzy mają tę samą krew, ale w głębi duszy tak naprawdę się nie znają, i który prosi swoje potomstwo, aby uprzejmie zrobiło miejsce, latając szybko na własnych skrzydłach, zwiększając w ten sposób liczbę konsumentów.… W Szwecji wydaje mi się, że daje stypendia lub coś w tym rodzaju, aby młodzi ludzie mogli jak najszybciej zająć stanowisko…

Więc tak, problem, co robić, gdy się zestarzejesz (jeśli wcześniej nie umarłeś :) ) to dobre, bardzo dobre pytanie...

zwłaszcza jeśli dana osoba nie miała dziecka ani żony… to wyraźnie inny temat, myślę, że zrobiłem trochę pół HS (znowu:))…
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/02/13, 17:50

Dobre odpowiedzi hackerskie,
Szczególnie doceniłem opalaną drewnem wannę. Ale korek spustowy może się skurczyć!
Zapomniałem też wspomnieć o wszystkich ubezpieczeniach, które trzeba opłacić.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 21/02/13, 19:50

dziwka,

;) korek spustowy niczemu nie grozi, jeśli przestawisz płomień na przeciwną stronę, jeśli korek się pali, to znaczy, że cała wanna jest na tyle gorąca, że ​​stopi się plastik, więc twoja woda to tylko para, więc to już nie kąpiel tylko łaźnia turecka ;) ....
Woda będzie pompować kalorie, zapobiegając w ten sposób zbyt wysokiemu wzrostowi temperatury...
Bardziej martwi mnie rozwarcie??

i opróżnianie dużej wanny ;) lol uwaga otwieranie zaworów.....


Ubezpieczenie, dobre Rc i voila, nie ma obowiązku jeśli chodzi o ubezpieczenie kuchenki, prądu, hydrauliki itp itd...
Osobiście odkąd usłyszałem, że jeśli dodasz lub usuniesz element w swojej sieci elektrycznej zatwierdzony przez konsula, twoja sieć jest w związku z tym modyfikacja umowy ubezpieczenia staje się nieważna, ponieważ wykonana zgodnie z oryginalną siecią… Czy to prawda? jeśli tak, oto niezłe oszustwo... czy w okolicy jest ubezpieczyciel?

Krótko mówiąc, z mojej strony, biorąc pod uwagę liczbę zmartwień, które niektóre firmy ubezpieczeniowe muszą zwrócić, równie dobrze możesz upewnić się, że nic się nie stanie, ponieważ robota jest dobrze wykonana…
Na kradzież dobry pies to najlepsze ubezpieczenie od kradzieży ;)...
Jeśli Twoja sieć elektryczna jest całkowicie bezpieczna, po co kupować ubezpieczenie elektryczne?

Czy twój piec jest konserwowany tak samo jak przewód kominowy, czy dobrze palisz drewno, czy jest ono suche i czy nie pozostawiasz ognia bez nadzoru??? co może ci się stać??? Ubezpieczenia, które wydają mi się obowiązkowe, to wykrywacz CO i dymu oraz świadomość tego, co się robi...
Z flotą to jak z prądem, jeśli praca jest dobrze wykonana, regularnie sprawdzana, a przede wszystkim śledzić jej zużycie, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków... nie trzeba się ubezpieczyć...

Krótko mówiąc, nie ma obowiązku ubezpieczenia się, jeśli jesteś właścicielem (w każdym razie we Francji), najemca jest do niego zobowiązany (tam to normalne).

Mój ubezpieczyciel zrobił śmieszną minę, gdy mu to powiedziałem, i tylko zdążył mi powiedzieć, że to nie jest źle, nawet jest włączone… Profilaktyka to podstawa ;) ....

Nie, nie musisz żyć tak, jak chciałbyś żyć, ale nie musisz też wyobrażać sobie, że to niemożliwe, ilu zmieniło się radykalnie, kiedy wszyscy mówili im, że poniosą porażkę? Mam na myśli coś, co widziałem, gdy osoba, która była dyrektorem, miała dość i porzuciła swoją pracę, aby rozpocząć własny biznes, sprzedając meble odzyskane na ulicy i odnowione, prosperuje pomimo całej fałszywej dobrej uwagi, jaką otaczała go jego świta.

To organizacja, do której należy się zwrócić, gdy chcesz zmienić swój styl życia. Pozwala to, nawet jeśli nie robimy tego w końcu, na podsumowanie tego, czym żyjemy i po co, i czego tak naprawdę chcemy, i co jest dla nas naprawdę ważne, co jest dla nas ważne… niejako podsumować i uświadomić sobie, że tak naprawdę dwie, trzy proste zmiany mogą być może zaspokoić potrzebę bez przechodzenia przez totalny przewrót.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78