eko-budowanie w Ugandzie / w Afryce

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
yogahmg
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/10/09, 16:16

eko-budowanie w Ugandzie / w Afryce




przez yogahmg » 21/10/09, 16:22

Nazywam się Helen M. Giovanello, piszę, aby dowiedzieć się, czy możecie mi doradzić w sprawie projektów lub budowniczych/architektów zajmujących się budową „ekologicznych” domów w Afryce.
Mój mąż i ja planujemy budowę domu w północnej Ugandzie, a także małego organicznego ogrodu warzywnego w ramach projektu na rzecz reintegracji „dzieci-żołnierzy” i zrównoważonego rozwoju.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 21/10/09, 17:02

Czy w Afryce potrzeba (europejskich?) architektów do budowy domów ekologicznych? Czy tradycyjne lokalne siedlisko samo w sobie nie jest ekologiczne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 22/10/09, 23:25

W wyniku wojen w Ugandzie może nie być już zbyt wielu tradycyjnych zrównoważonych budynków mieszkalnych ani budowniczych, którzy zachowali wymagany know-how. Bardzo często opracowywane są trwałe techniki budowy pomników publicznych i domów „wodzów”… Jest to możliwe tylko w spokojnej sytuacji…

Jednakże połączenie „obcych” technik i podstawowych, tradycyjnych siedlisk (domy z błota, kolb, kolb lub adobe… pokrywane słomą-gliną i innymi technikami) może prowadzić do powstania trwałych budynków (bez pięcioletniego okresu trwałości) rekonstrukcja, jak ma to miejsce w przypadku banco...). Mamy udane przykłady w Senegalu.

Jeśli istnieje program społeczny i naprawdę chcesz go rozwinąć, nie znając żadnych lokalnych architektów, możesz współpracować z siecią Architekci bez Granic Internationaloraz dla francuskich rozmówców ASF Francja (którego jestem częścią...).

Ale bardzo szybko będziemy szukać lokalnych partnerów ORAZ lokalnego architekta, z którym będziemy współpracować... Są już wszystkie rozwiązania... Czasem brakuje tylko iskry.

Zawód ten jest niedostatecznie reprezentowany w czarnej Afryce... Nasi koledzy pracują prawie wyłącznie nad dużymi projektami. Ale są tacy, którzy nadal angażują się w sprawy społeczne… między innymi w niedawny oddział ASF w Kongo…

Jeśli chodzi o projektowanie ekologiczne w Afryce to można trochę popatrzeć osiągnięcia nagrodzone Nagrodą Agi Khana 2009. Ale tam nie będzie mieszkań...
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145