Dach o niskim nachyleniu

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony

Dach o niskim nachyleniu




przez TATAMI » 25/01/10, 15:07

Witam wszystkich, chciałbym uzyskać informacje, jak wykonać dach o małym nachyleniu (<10°) do przyszłej konstrukcji, a mianowicie, aby dach był dachem sypialni, powiedziano mi o stalowym tarasie, bardzo się boję hałas a co z izolacją, słyszałem też o płytach warstwowych stal+poliuretan, co o tym wszystkim myślicie??? Czy masz inne rozwiązania do zaoferowania, dziękuję...
0 x
bursztynowy 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/01/10, 16:46
Lokalizacja: 23

niski dach firmy TATAMI




przez bursztynowy 66 » 25/01/10, 17:19

Dzień dobry. Jestem w tym nowy forum i tak jak ty jestem w Creuse.Mam rozwiązanie na twój dach, właśnie taki planuję niedługo zamontować na swoim domu.Pochodzi ze Szwecji,jest to rodzaj pokrycia stalowego,ale potraktowane inaczej i szczególnie estetyczne,imitujące dachówkę w kilku kolorach. Wszystkie piękne domy w krajach nordyckich są pokryte tym systemem.Istnieje kilka możliwości izolacji w zależności od typu ramy.Nie jest konieczne, aby łaty były blisko siebie jak płytki. Jeśli jesteś zainteresowany, mogę pokazać przykładowe zdjęcia, które zrobiłem w Polsce. Cena M2 jest porównywalna z marnym stalowym czołgiem sprzedawanym do hangarów. Nie mogę się doczekać zostania importerem tych dachów, nie dystrybuowanych we Francji. Cześć .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 25/01/10, 17:58

A czy śnieg jest planowany?
A może musisz wyczyścić dach, gdy jest więcej niż 20 cm.
Głupio to mówić, ale wciąż może się to nam przytrafić
d mieć 50 cm lub więcej między odwilżami 2. Nawet jeśli klimat
ociepla się, nie jest powiedziane, że zimy będą mniej śnieżne
i cieplej, zwłaszcza jeśli nie ma strumienia Golf.
0 x
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony




przez TATAMI » 25/01/10, 18:54

Dziękuję za odpowiedzi, ale kiedy chodzi o hałas?
0 x
bursztynowy 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/01/10, 16:46
Lokalizacja: 23

dach o małym nachyleniu




przez bursztynowy 66 » 25/01/10, 19:08

Dach o tak niskim nachyleniu stawia 2 warunki: ograniczona powierzchnia (jedna sypialnia to max 20 m2) lub rama, która wytrzyma obciążenie.Nie ma możliwości odśnieżania! Ale to rodzaj izolacji poniżej decyduje o rozstawie podpór i sztywności pokrywy. W moim budynku odzyskałem panele warstwowe ze stali ocynkowanej/styropianu o grubości 50 mm, używane w chłodniach do podtrzymywania arkuszy dachowych. Wystarczą belki rozstawione co 1,50 m. Zestaw bez problemu utrzyma 50cm śniegu na 200m2. Ale czy w przypadku, który nas interesuje, nie można zwiększyć nachylenia?
0 x
bursztynowy 66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/01/10, 16:46
Lokalizacja: 23

niski dach




przez bursztynowy 66 » 25/01/10, 19:10

Hałas, jeśli jest dobrze zamontowany, nie istnieje.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99