Naturalny i ekologiczny basen

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Naturalny i ekologiczny basen




przez Denis » 23/07/06, 19:56

w domu jest projekt basenu lub inne projekty wodne dotyczące ciepła, dzieci itp.
Znalazłem system czystych sadzawek lub basen do recyklingu do laguny z roślinami, żabami itp. :P
ale im więcej studiuję techniki, tym mniej wiem, wszystkie strony mają różne, a nawet sprzeczne techniki !!
Czy jest ktoś, kto zna ten obszar?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/07/06, 21:51

temat poruszony przez byłego océano w dniu 23 - 07:06 - Nie miał nic wspólnego z poradami dotyczącymi zużycia mniejszej liczby specjalnych silników. Wydaje się to bardziej nie na miejscu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/09/06, 09:30

Cześć
Nie znam tego systemu, ponieważ nigdy nie widziałem go u kogoś, kogo znam, ale jest to po prostu kwestia filtrowania wody w twoim basenie, naturalnie za pomocą kamyków i ziół. W wodzie nie ma produktów, wystarczy przepompować wodę za basenem i ponownie wstrzyknąć przed naturalny system filtracji.
Jeśli człowiek jest zainspirowany naturą do stworzenia tego systemu filtracji, z pewnością nie musi istnieć tylko jedna technika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolox
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 14/10/06, 16:48
Lokalizacja: Lorraine




przez Lolox » 20/10/06, 01:18

Nie jestem ekspertem w kwestii ekologicznych basenów, ale system przedstawiony przez PITMIX jest moim zdaniem dobrą podstawą i biorąc pod uwagę moją wiedzę na temat cykli wodnych.

Zasada zaczyna się od filtracji na piasku, najlepiej wulkanicznym, ponieważ jest bardzo napowietrzony (zawartość gazu (pęcherzyki) podczas chłodzenia), a zatem oferuje większy obszar odbioru bakterii denitryfikujących, które się tam rozwijają. Ta operacja przywraca cykl degradacji materii organicznej i azotu w wodzie, ale także zatrzymuje największe cząstki.

Po przejściu przez filtr piaskowy kończy się przepływ w kierunku osadnika zawierającego dużą ilość roślin, które przez swoje korzenie zakończą filtrowanie pozostałości zanieczyszczeń (metali ciężkich i ostatnich pozostałości organicznych) w utrwalając je w tkankach roślin.

Stamtąd, po przejściu przez ten ostatni porośnięty roślinnością basen, woda może powrócić do zasilania basenu, a jeśli system działa dobrze, musi być zdatny do picia.

Cóż, jest późno i wyjaśnienie nie powinno być na szczycie jasności, ale uważam, że w głównych zasadach musi się trzymać ... Pozostaje określić wymiary każdego elementu! :|
0 x
„Doświadczenie to nazwa, którą ludzie nadają swoim błędom” O. Wilde
gin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/10/07, 16:29

doświadczenie w badaniach nad ekologiczną konstrukcją basenu




przez gin » 28/10/07, 16:42

Witam, chcę wymienić informacje na temat budowy basenu ekologicznego. Znam główne linie, ale nie mogę mieć konkretnych wymiarów, których należy przestrzegać, aby zapewnić dobre natlenienie i filtrację.
dziękuję :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/10/07, 23:46

Bonjour à tous

Jeśli woda do wypełnienia basenu pochodzi z odpływu, dachów, cieków wodnych itp., Może być zielona. Jeśli wypłynie z kranu sieci wodnej, czy nie traci części swoich zainteresowań? :płakać:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 04/12/07, 21:14

Flytox napisał:Bonjour à tous

Jeśli woda do wypełnienia basenu pochodzi z odpływu, dachów, cieków wodnych itp., Może być zielona. Jeśli wypłynie z kranu sieci wodnej, czy nie traci części swoich zainteresowań?


Bardzo odpowiedni drogi przyjacielu !!!
Myślałem dokładnie tak samo! 8)
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/12/07, 21:21

Woda jest tylko jednym z czynników, które sprawiają, że basen jest tak ekologiczny, jak to tylko możliwe. Myślę, że 2 inne podstawowe kryteria to podgrzewanie wody i jej filtracja / oczyszczanie / kontrola bakteryjna.

Nie wiem, czy zbiornik wodny w ogrodzie można uznać za „biologiczny” basen.

Podstawową funkcją basenu jest możliwość kąpieli w nim (jeśli to możliwe, kiedy chcesz) ... inaczej nie jest już nazywany basenem, ale zbiornikiem wody lub stawem ... patrz basen. ,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 04/12/07, 21:26

Christophe napisał:Woda jest tylko jednym z czynników, które sprawiają, że basen jest tak ekologiczny, jak to tylko możliwe. Myślę, że 2 inne podstawowe kryteria to podgrzewanie wody i jej filtracja / oczyszczanie / kontrola bakteryjna


Ogrzewanie słoneczne i filtracja przez lagunę, co wydaje mi się dobre ...

Z drugiej strony, ekonomicznie latamy!
I nawet jeśli zasada jest ekologiczna, nie oczekuj dotacji ani premii! Baseny są uważane za przedmioty luksusowe i często podlegają tak zwanemu podatkowi luksusowemu!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/12/07, 21:40

Tak, zgadzam się, ale filtracja przez lagunę jest problematyczna ... innymi słowy: konieczne jest stałe monitorowanie.

Ponadto wymagana jest pompa podnosząca ...

Gregconstruct napisał:I nawet jeśli zasada jest ekologiczna, nie oczekuj dotacji ani premii! Baseny są uważane za przedmioty luksusowe i często podlegają tak zwanemu podatkowi luksusowemu!


Cóż, nadal cieszę się, że składki (a więc wszystkie podatki) nie pomagają w budowie basenów (dlatego najbogatszych) !! Byłoby szkoda !!
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119