Wspaniały dom bioklimatyczny w Szwajcarii

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Wspaniały dom bioklimatyczny w Szwajcarii




przez jean63 » 12/02/08, 13:10

Siedlisko ekologiczne: przykład domu do naśladowania
12 lutego 2008 r. Autor: Kat

Jeśli podobnie jak wiele osób, które chcesz stworzyć lub przekształcić swój dom w zielone siedlisko, oto dom, który będzie w stanie poprowadzić cię w twoim projekcie.

Właściciele zaniepokojeni kwestiami środowiskowymi zdecydowali się na budowę „Clé de Sol”, ekologicznego domu położonego w Szwajcarii.
Spełniło się marzenie właścicieli, którzy znaleźli w tym domu większy komfort i lepszą jakość życia.

Główne cechy domu (które działają idealnie od 6 lat):

projekt oparty na zasadach bioklimatycznych,
dwie szklarnie pasywnej energii słonecznej,
kolektory słoneczne do ciepłej wody (sanitarnej i grzewczej),
panele fotowoltaiczne do produkcji energii słonecznej,
drewno opałowe jako dodatek energetyczny (piece na drewno i piece z bojlerem). Mała uzupełniająca kuchenka gazowa,
gromadzenie i przechowywanie wody deszczowej do wszystkich zastosowań,
toalety kompostowe (bez wody),
obróbka ścieków (filtr piaskowy, oczko wodne itp.),
stosowanie naturalnych i nietoksycznych materiałów (drewno, kamień, suszona ziemia itp.),
wentylacja podwójnego przepływu z odzyskiem ciepła.


w:

http://blog.bmykey.com/immobilier/habit ... /2008/286/

Strona tego domu: http://www.cledesol-fog.ch/

oraz system cyrkulacji gorącego powietrza + strona słonecznych planów magazynowania ciepłej wody (6000 litrów) :

http://www.cledesol-fog.ch/?id=sche#
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Wspaniały dom bioklimatyczny w Szwajcarii




przez Christophe » 12/02/08, 13:31

jean63 napisał:słoneczny zasobnik ciepłej wody (6000 litrów)


Pfff to wszystko? Amatorzy, mówię wam :) : Lol:

Dobry bez śmiechu: ich strona jest dobra, dobrze zilustrowana, a diagramy są ładne (choć trochę zbyt zielone, aby mogły być suche toalety), ale pytanie: ile kosztuje ta chatka?

ps: jeans, bufor ma temperaturę 31.1 ° C
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/02/08, 13:56

Waw na tym schemacie widzimy, że nawet odzyskują kalorie z pieca na drewno! kapelusz :)

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/02/08, 15:42

Christophe napisał:Waw na tym schemacie widzimy, że nawet odzyskują kalorie z pieca na drewno! kapelusz :)



Tak, bardzo dobrze ich system cyrkulacji gorącego powietrza, a także magazynowania ciepłej wody.

Bardzo proste, najwyraźniej podgrzewanie wody słonecznej działa w termosyfonie (zbiornik + wysoko niż kolektory).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/02/08, 16:13

Uh termosyfon Nie wiem, to schematy, a nie plany realizacji ...

Myślę, że termosiphone mógłby dobrze współpracować z piecem, ale w przypadku słońca wątpię trochę ... ale hej, to szczegół!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/02/08, 12:15

tak, musi być w termosyfonie, ponieważ widzimy cyrkulator do pucharu?

w przeciwnym razie na stronie brakuje tego obrazu:
Obraz

bardzo fajne osiągnięcia, ale musi być poza zasięgiem, aby kupić nowe ...

inaczej Christophe, jeśli lubisz "nie za dużo" dla suchych toalet poza zakupem €€€ kompostownik, masz rozwiązanie: użyj wody deszczowej (lub nadmiaru wody w łazience pralki), co mam zamiar zrobić po 1 roku spędzenia w suchej toalecie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/02/08, 12:35

Ach, święta jonule, będziesz szperać w katalogach witryny :)

W przypadku odzyskiwania wody deszczowej w remoncie jest to dość trudne, ponieważ konieczne jest ponowne wykonanie obwodu ... naprawdę nieoczywiste! Nie mówię o cenie zakopanego zbiornika i koszcie filtrowania / konserwacji ... przy obecnej cenie wody Myślę, że to nie jest ekonomiczne ... chyba że w domu jest dużo ludzi. ,

W tej chwili organizujemy polowania i prysznice oszczędzające wodę ... Nie mogę nic więcej zrobić ...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/02/08, 13:25

tak w remoncie trzeba "po prostu" przekierować rynny i mieć zbiornik zakopany tak, żeby nie zamarzł, zbuduję 2 zbiorniki cementowe w piwnicy, która nie zamarza (dopływ powietrza jak studnia kanadyjska ): jedna na deszczówkę, druga na prysznic, wannę, pralkę.
na każdym filtrze.
woda do mycia będzie przeznaczona do: dystrybucji WC (zastępuje suche toalety) + kran zewnętrzny do podlewania, ...
woda deszczowa będzie na wszystko inne, nie będzie już wapienia! podłączony do sieci źródłowej (tak zawór zwrotny, elektrozawory, poziom w zbiorniku, pompa i filtry).

dla wydajności, po prostu wykonaj obliczenia, ale nie zamierzam też kupować wszystkiego nowego ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/02/08, 13:44

jonule napisał:Zbuduję 2 piwnice cementowe w piwnicy,


CO ???? KORZYSTAJ Z CEMENTU? Czy to ty, czy źle przeczytałem? Czy zamierzasz odizolować je przynajmniej słomą? (przepraszam nie mogłem mnie zatrzymać) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

W przeciwnym razie tak naprawdę nie odpowiada na moje pytanie, w twoim przypadku byłoby jeszcze gorzej: miałbyś 3 obwody! Bardzo trudno sobie wyobrazić na „małej” renowacji ...

Do kosztów pomyślałem także o konserwacji (filtr, pompa ...) ...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 13/02/08, 14:00

Lubię ich piec na drewno / kocioł. Na zdjęciu nie widzimy nazwy marki, ale należy ją znaleźć. Ale co do reszty, trudność polega na instalacji w remoncie ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91