Ekologiczna wentylacja i biokompatybilna energia elektryczna

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57

Ekologiczna wentylacja i biokompatybilna energia elektryczna




przez atqui » 06/02/07, 13:58

Witam wszystkich.

Planuję wybudować parterowy "bioklimatyczny" dom o konstrukcji drewnianej w 28 o powierzchni 90m2 z antresolą o powierzchni 60m2. Izolacja z dmuchanej waty celulozowej o grubości 160 mm.
Zastanawiam się jaką wentylację zastosować, żeby regulować wilgotność i jakość powietrza. Zastanawiam się nad wykonaniem ściany „oddychającej” (osłona przeciwdeszczowa usztywniająca włókna drzewne Agepan, wata celulozowa, paroizolacja i okładzina wewnętrzna Fermacell).
Czy wystarczy naturalna wentylacja z regularnym wietrzeniem i jak można regulować wilgotność i zapachy w łazienkach i toaletach?
Dużo mówimy o wentylacji dwuprzepływowej, która ma na celu ogrzanie napływającego powietrza na zimę.
Czy wystarczyłaby prosta wentylacja przepływowa z regulacją wilgotności?
Tak naprawdę nie wiem za bardzo co wybrać wiedząc, że będę się sam budował i że wdrożenie VMC nie będzie najłatwiejsze (kanały, kanały itp.).

Z drugiej strony, jeśli chodzi o instalację elektryczną w ramie drewnianej, wydaje się, że należy w jak największym stopniu ograniczyć uciążliwości elektryczne i elektromagnetyczne. Mówimy o ekranowaniu przewodu fazowego i łączeniu go z ziemią, zastosowaniu bio-przełączników itp. To wszystko jest bardzo skomplikowane!! Słyszałem o przewodach pancernych, byłoby łatwiej je zainstalować, zwłaszcza podłączyć do panelu!

Qu'en pensez-vous?

Dziękuję za radę.
0 x
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 06/02/07, 14:12

Witam,
To samo pytanie zadaję sobie odnośnie wentylacji toalet i łazienek. Pomyślałem, że aerator solarny do samochodów kempingowych byłby możliwy?
(34m3/h - 48h autonomii bez światła słonecznego)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/02/07, 15:57

Halo
Z drugiej strony, jeśli chodzi o instalację elektryczną w ramie drewnianej, wydaje się, że należy w jak największym stopniu ograniczyć uciążliwości elektryczne i elektromagnetyczne. Mówimy o ekranowaniu przewodu fazowego i łączeniu go z ziemią, zastosowaniu bio-przełączników itp. To wszystko jest bardzo skomplikowane!! Słyszałem o przewodach pancernych, byłoby to prostsze w montażu, szczególnie w przypadku podłączenia przewodów do panelu
!

Jaka jest historia o ekranowanym przewodzie elektrycznym? Wszystkie domy są wykonane z drewna w Ameryce, a przewód jest w plastikowej osłonie, jest ekonomiczny w zakupie, a całą instalację elektryczną domu instalujemy w ciągu jednego dnia 2 ludzi (tuż przed instalacją Placoplatre)
Jedynym miejscem, w którym drut pancerny jest montowany w skręconej aluminiowej osłonie, są chaty lub niektóre małe domki na zewnątrz, ponieważ wiewiórki żują przewody
(drut ekranowany kosztuje trochę więcej, ale nie jest przystępny cenowo)
Drogim drutem jest przemysłowy drut tekowy, który można zakopać.

W celu wentylacji większość domów jest bardzo szczelna, dlatego konieczne jest zapewnienie wentylacji powietrzem zewnętrznym, zwłaszcza latem na poddaszu, a zimą należy zapewnić nawiew suchego powietrza, aby wyeliminować kondensację na dachach.
w krajach zimno -26 wczoraj wymiennik jest ciekawy, ale w domu na kilka razy jest -10 nie warto bezpośrednio dojeżdżać z zewnątrz.
Jeśli chodzi o przewody elektryczne i akcesoria, zajrzyj na kanadyjskie strony i zobacz, za co sprzedają (OPONA KANADYJSKA)
Zwykle jest napisany w obu językach..

André
0 x
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57




przez atqui » 06/02/07, 16:17

Jaka jest historia o ekranowanym przewodzie elektrycznym?


Dziękuję za info.
Jeśli chodzi o uciążliwości elektromagnetyczne, ten link wydaje mi się interesujący:
http://www.electromagnetique.com/
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/02/07, 16:31

Z drugiej strony, jeśli chodzi o instalację elektryczną w ramie drewnianej, wydaje się, że należy w jak największym stopniu ograniczyć uciążliwości elektryczne i elektromagnetyczne. Mówimy o ekranowaniu przewodu fazowego i łączeniu go z ziemią, zastosowaniu bio-przełączników itp. To wszystko jest bardzo skomplikowane!! Słyszałem o przewodach pancernych, byłoby łatwiej je zainstalować, zwłaszcza podłączyć do panelu!

Mówiłem o tym w innym poście. Mam w domu bioprzełącznik, ale nie mam ekranowanych przewodów.

Wystarczy bio-łamacz.

Wyjaśnienia : możemy oszacować, że jeśli występują zakłócenia elektromagnetyczne, to głównie w nocy, podczas snu, w sypialniach i kanałach przechodzących za wezgłowiem łóżka.

Zatem bioprzełącznik (bio, nie jestem pewien, czy tak się nazywam…) służy do ustawiania obwodów elektrycznych na 6 woltów w nocy.
Wszystko, co nie dotyczy kuchni, umieściłem w tym pudełku.
Podwójna korzyść: jesteśmy zobowiązani odciąć całe zasilanie (żadne urządzenie nie może znajdować się w trybie czuwania, dlatego magnetowid nie może nagrywać ani nie może być podłączony do tego obwodu).
Nie pobieramy prądu podłączonego do urządzeń znajdujących się w trybie stand-by. Ale wystarczy podłączyć jedną żarówkę lub transformator, a napięcie nie osiąga 6 woltów.
Mogę podać ref., ale kupiłem go w 1990 r. (zamówiony w Niemczech), cena = 2000 franków (450 euro) wtedy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/02/07, 16:59

Bonjour.
Który naukowiec popiera coś takiego?
i myślisz, że skoro przewody owinięte są taśmą aluminiową to coś to zmieni dla Twojego zdrowia?
Czy wierzysz, że niskie napięcie 110 woltów w przeważającej części przewodów zasilających to głównie gniazdka elektryczne, używane okazjonalnie, powodujące szkodliwe promieniowanie dla organizmu?
dla kuchenek mikrofalowych, transmisji radiowej, linii wysokiego napięcia, wysokiego napięcia telewizorów, tak, to prawda i jest mierzalne, ale niskie napięcie w domu?
Większość życia spędziłem w pracy przy dystrybucji wysokiego napięcia, nie powinienem jej mieć na długo!
Wszystkie domy w Ameryce, zarówno na południu, jak i na północy oraz w Kanadzie, są wykonane zgodnie z tą metodą przędzenia i konstrukcji z drewna, jeśli te zależności elektromagnetyczne są prawdziwe, powinniśmy mieć wiele problemów, to zostało zrobione od początku elektryfikacji domów stosuje się tę metodę, a co gorsza są domy, w których osłona drutu jest nadal azbestowa (ten drut sprzedawano w latach 70-tych)
Linia elektryczna zasilająca urządzenie o częstotliwości 50 Hz, która miałaby wytwarzać promieniowanie podobne do anteny, wymagałaby długości 10 km

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/02/07, 17:35

Nadal mam wrażenie, że łaskoczesz siebie, żeby się roześmiać.......

skręcony kabel sieciowy promieniuje bardzo mało: jeśli nie możesz go znaleźć i sam przeprowadzasz przewody przez osłony, skręć przewody przed ich przełożeniem. W przypadku braku takiego rozwiązania należy zastosować kabel pancerny (w Belgii nazywa się to VFVB), ​​czyli 2 przewody + podwójną listwę uziemiającą.

ważne jest, aby podczas snu kable nie były ułożone równolegle do ciała lub blisko mózgu (dlatego lepiej nie budować sypialni nad garażem, z którego wychodzą wszystkie kable).

Pamiętaj również, że promieniowanie jest proporcjonalne do aktualny który przecina kabel, więc jeśli oświetlają przewody, w nocy nie ma problemu, a w każdym razie nie ma ekranowania przed polem magnetycznym. Z drugiej strony lepiej unikać spania w pobliżu kabla kotła.

W podsumowaniu:

życie poniżej linii 400 kV: OK, śmiało
mieszkanie w zwykłym domu z zachowaniem powyższych warunków jest w zupełności wystarczające,
ale przede wszystkim:
istnieją znacznie bardziej szkodliwe obszary zanieczyszczeń domowych:

wód podziemnych
produkty dystrybuowane poprzez obróbkę drewna i materiałów syntetycznych, paneli, farb itp.
radon....
radioaktywność niektórych plastrów....
wilgotność
bliskość wysypisk śmieci (Mellery...)
bruit
dźwięki infra
nadużywanie telewizji, agresywna muzyka
bliskość fabryk chemicznych lub stalowych
bliskość ruchliwej drogi
bliskość radia, telewizji, nadajników GSM
sąsiedzi
macocha

i nadal jestem przekonany, że przyjęcie zdrowego stylu życia (+ wybór ścieżki kariery, radzenie sobie ze stresem) przedłuży Twoje życie bardziej niż „organiczna” instalacja elektryczna, zwłaszcza jeśli musisz pracować (i podróżować) więcej, aby sobie to wszystko opłacić…
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
atqui
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/01/07, 14:57




przez atqui » 06/02/07, 18:02

Słoń napisał:
istnieją znacznie bardziej szkodliwe obszary zanieczyszczeń domowych:

wód podziemnych
produkty dystrybuowane poprzez obróbkę drewna i materiałów syntetycznych, paneli, farb itp.
radon....
radioaktywność niektórych plastrów....
wilgotność
bliskość wysypisk śmieci (Mellery...)
bruit
dźwięki infra
nadużywanie telewizji, agresywna muzyka
bliskość fabryk chemicznych lub stalowych
bliskość ruchliwej drogi
bliskość radia, telewizji, nadajników GSM
sąsiedzi
macocha

i nadal jestem przekonany, że przyjęcie zdrowego stylu życia (+ wybór ścieżki kariery, radzenie sobie ze stresem) przedłuży Twoje życie bardziej niż „organiczna” instalacja elektryczna, zwłaszcza jeśli musisz pracować (i podróżować) więcej, aby sobie to wszystko opłacić…


Całkowicie się zgadzam, ale jeśli dodamy tego trochę, nie potrzebujemy dodatkowego „naprężenia” elektrycznego lub elektromagnetycznego!
Dlatego dowiaduję się, jak maksymalnie ograniczyć to, co jest w moim zasięgu.

Kusi mnie zastosowanie ekranowanych peszli (FLEX A RAY), przez które prowadzone są przewody.
Myślę, że musi być dodatkowy koszt, ile?

Kto zna i używał?
0 x
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1




przez bolton069 » 06/02/07, 21:33

Witam,

Cześć słoń.

Nadal mam wrażenie, że łaskoczesz siebie, żeby się roześmiać.......

skręcony kabel sieciowy promieniuje bardzo mało: jeśli nie możesz go znaleźć i sam przeprowadzasz przewody przez osłony, skręć przewody przed ich przełożeniem. W przypadku braku takiego rozwiązania należy zastosować kabel pancerny (w Belgii nazywa się to VFVB), ​​czyli 2 przewody + podwójną listwę uziemiającą.


Rzeczywiście prawdopodobnie promieniuje bardzo słabo, ale zarzutem jest mała odległość od głowy w przypadku fotografowania blisko głowy w sypialni, a także długie czasy naświetlania.

Cześć Andrew,
Bonjour.
Który naukowiec popiera coś takiego?
i myślisz, że skoro przewody owinięte są taśmą aluminiową to coś to zmieni dla Twojego zdrowia?


To co teraz powiem pewnie wyda się Państwu naiwne, ale czy nie po to właśnie używamy kabla koncentrycznego do telewizji kablowej, a do sieci komputerowych przechodzących blisko sieci elektrycznej, czyli domu, stosujemy ekranowane kable FTP? Dlaczego więc nie dla mojego zdrowia, skoro każdej nocy śpię przez długie godziny w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka.



Odnośnie sprawy szkodliwości prądu w domowej instalacji elektrycznej, dziwię się trochę, że większość z Was, która zabiera głos w imię zasady ostrożności, gdy tylko ktoś otworzy usta na temat GMO.


Należy odrzucić obawy Atqui, które podzielam, pod pretekstem, że żaden naukowiec nie stwierdził, że jest to paaas booon.

: Arrow: Jeśli chodzi o linie HT André, za udział w konferencji na ten temat (sieci HT 50 Hz i zdrowie.) jedyne badania, których znalazłem ślady (jeśli znasz inne, które nie w tym sensie, daj mi znać.) na Podsumowując wpływ linii HT na zdrowie, ...

niepewność

...

...


że nie możemy stwierdzić.

Z badań tych wynika, że ​​mieszkanie w pobliżu linii HT nie może powodować żadnego wymiernego wpływu na zdrowie (u dorosłych, wzrost zachorowań na białaczkę u niemowląt to jedyny efekt, jaki udało nam się bezpiecznie ustalić. W tym przypadku liczba zachorowań na białaczki jest dość podobne do tych spotykanych u dzieci mieszkających w pobliżu...stacji benzynowych, w tym przypadku z powodu oparów benzenu.A to już dużo : Evil: ), albo że w każdym razie tego kryterium nie można brać pod uwagę w sposób bardziej znaczący niż fakt pracy 8 godzin dziennie w zgniłym środowisku.

Jednak nie dlatego, że naukowcy mówią mi, że na pewno nie jest to niebezpieczne, że kupiłbym dom w ramach linii HT. Cóż, zamierzam zrobić to samo u siebie i wykorzystać wszystkie szanse po swojej stronie.

: Arrow: Rzeczywiście, nie udowodniono, że mając kable biegnące przez ścianę, gniazdko 5 cm od głowy, radio typu reality show, którego TFO jest 15 cm od mojej głowy, ładowanie GSM na stoliku nocnym (w każdym razie wyłączone, co!) : Mrgreen: ) podczas wszystkich nocy, które śpię w domu, jest szkodliwe.

Ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że to też nie chroni mnie przed nieprzyjemnymi zarazkami. : Evil: . 8)

: Arrow: Mówisz też o tym, że od chwili wprowadzenia prądu ten system jest stosowany w każdym domu, co jest całkowitą prawdą.

: Arrow: Jednak w XX wieku nadal byliśmy świadkami eksplozji liczby nowotworów... co z pewnością wynika z wielu czynników, z których z pewnością nigdy nie będziemy w stanie rozplątać tej kuli. Ale być może to część tego. (Jeśli chodzi o to, czy nastąpił gwałtowny wzrost liczby chorób lub wykrycie tych samych chorób, uważam, że te dwa czynniki sumują się.)

: Arrow: Na koniec dwie małe rzeczy (odwaga, przyjacielu czytelniku, to już prawie koniec. : Chichot: )

Nadwrażliwość elektromagnetyczna to choroba uznana przez WHO i coraz częściej brana pod uwagę, przyjaciel jest jej ofiarą, cóż, nie jest możliwe, aby korzystał z telefonu komórkowego dłużej niż 10 minut z rzędu, nie cierpiąc na migrenę, i śpi o wiele lepiej, odkąd wyrzucił radio z budzikiem.

Nie twierdzę, że wszyscy są na to bardzo wrażliwi, ale ja to widzę tak, że niektórzy ludzie mają lepsze ucho niż inni i lepiej odbierają dźwięki… Wydaje mi się, że odbiera fale EM niż ja, ale co nie znaczy, że dla mnie też jest niegroźne. Więc dla mnie ostrożność.

: Arrow: Mam znajomego, który zajmuje się geobiologią, możemy w to wierzyć lub nie, ale oczywiście nie jest to racjonalne. Jednak rady, których udzielił mi przy urządzaniu domu, to w większości przypadków po prostu zdrowy rozsądek i zasady, takie jak ta o środkach ostrożności, o której mowa powyżej. To po prostu pokazuje, że czasami szaleńcy i równoległe przekonania łączą nauki „po prostu” i…zdrowy rozsądek.

Brawo dla tych, którzy doczytali aż do tego momentu, właśnie zdobyli cały mój szacunek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 07/02/07, 00:10

Ta debata jest interesująca i rzeczywiście czasami odrobina zdrowego rozsądku pozwala na spore oszczędności...

Atqui, ponieważ wydaje się, że jesteś na etapie papieru/ołówka, jeśli chodzi o siedlisko piersiowe, zacznij od przemyślenia instalacji elektrycznej zgodnie z przestrzeniami mieszkalnymi.

Na przykład w domu nie poprowadziłem linii elektrycznej do wezgłowia łóżka, gniazdka w sypialni są daleko, więc nie ma ryzyka zakłóceń elektromagnetycznych.
Dla e-czytników zrobiłem kilka modeli z białymi diodami LED, z akumulatorami, które co jakiś czas ładuję, nie potrzeba 40 W do czytania na stosie : Chichot:
Zostawiłem w pokoju gniazdka dla odkurzacza...

Podobnie jak Ty martwię się jakością pola elektromagnetycznego w moim miejscu życia, ale niestety wiem, że jeśli nie osłonimy naszego pudełka jak klatką Faradaya, jesteśmy dosłownie zanurzeni w wszelkiego rodzaju zakłóceniach elektromagnetycznych i to coraz bardziej...
WIFI, GSM, radio/telewizja Hertzien, pasożyty z włączania/wyłączania silników elektrycznych, .... i tak dalej.

Byłbym więc całkiem podobny do André, sądząc, że ekranowanie przewodów elektrycznych... : Lol:

To trochę tak, jakbyś chciał rzucić palenie, żeby chronić płuca, i chodzić dwa razy w tygodniu pobiegać, jeśli mieszkasz w mieście. :zaszokować: : Chichot: (tak, tak! Widziałem takie : Lol: )

Z drugiej strony wata celulozowa jest świetna, mam ją na strychu, pozostaje jedną z najbardziej ekonomicznych alternatyw dla wełny mineralnej i absolutnie nie swędzi! Jedynym problemem (dla mnie w tamtym czasie) było to, że musiałem go przywieźć z Niemiec, -> transport : Evil:
Nie ma w pobliżu ani jednego producenta, który mógłby powiedzieć, że jest to sektor recyklingu papieru gazetowego, wrrrr!

Wreszcie, skoro pytacie o nasze zdanie, odnośnie rozwiązania regulującego wilgotność, jest coś znacznie tańszego od fermecellu, a co sprawdza się od dawna, jest to wapno!
Dobry przepis, powłoka na bazie wapna, piasku i zrębków drzewnych (lub konopi).
Możesz go projektować, zacierać, możesz nawet zrobić z niego swoją płytę!
Rezultaty: higroregulacja, termoizolacja i HIPER ekonomiczne (w istocie ekologiczne! : Chichot: )
Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zabierz ze sobą betoniarkę i kilku przyjaciół do pomocy, tego typu projekt przebiegnie sprawnie, jeśli będziesz dobrze zorganizowany!

I na koniec, jeśli miałbyś zachować jedną radę, dotyczy ona tej części budżetu, którą przeznaczysz na parę ogrzewanie/izolacja:
Obecny trend (we Francji) wynosi około 80% dla ogrzewania i 20% dla izolacji. Kiedy spojrzysz na swoje koszty energii na przestrzeni 15 lat, otrzymasz dość wysoki rachunek!

Teraz odwróć proporcje, duża, dobrze utrzymana izolacja, a do ogrzania całego domu, w najzimniejszych okresach, wystarczy mały piec. Jeśli zadbałeś w AT DESIGN o maksymalne wykorzystanie pasywnej energii słonecznej, praktycznie będziesz potrzebować tylko płaskiego kolektora do ciepłej wody i ewentualnie, jeśli masz środki, fotowoltaiki do soku...
Ta sama początkowa inwestycja, ale radykalnie różne koszty operacyjne!

Być może już o tym wszystkim myślałeś, ale hej...
: Chichot:

Miłych medytacji!

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133