Bioklimatyczne potrzeby w zakresie porad domowych

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19

Bioklimatyczne potrzeby w zakresie porad domowych




przez tararika » 08/08/09, 22:07

dzień dobry

Jestem w Gironde, mamy działkę 1400 m2, chcemy wybudować zdrowy i ekonomiczny dom.
Nasza ziemia jest płaska, w strefie powodziowej (ale jest to bardzo rzadkie przy burzy o sile 99...)
Musimy podnieść dom 1m nad ziemią.
Teren jest wyeksponowany na południe, lekko na południowy wschód.

Nasz projekt to dom parterowy o powierzchni 120 m2 z garażem (według naszego budżetu)

po obejrzeniu 2 architektów mogliśmy wybrać murarza, który zbudował ekologicznie.

Zajmuje się także renowacją starego budynku.

pozował głównie dziewięć monomurów.

Jest otwarty na dialog.

chce, abyśmy opowiedzieli mu o naszych oczekiwaniach w celu sporządzenia kosztorysu.

chcemy użyć cegły o grubości 20 cm

albo BGV Thermo firmy bouyer leroux
albo optibric PV 3+ firmy Imerys (dodatkowo w Gironde istnieje jednostka produkcyjna)

chcemy ocieplenie od zewnątrz, murarz nigdy tego nie robił, ale ma siatkę rzemieślników i się dowie.

do ociepleń zewnętrznych nie do końca wiemy, co wybrać

drewno wełna? jaka grubość? jaka gęstość?

korek?

Inny?

Jak przebiega montaż okien i rolet Czy lepiej wybrać rolety?


plany zrobi nam dość stary architekt, nie ma pojęcia o bioklimatyzmie, chciałbym znaleźć dane do obliczenia nawisów dachów i przeszklonej powierzchni dla optymalnego bezpośredniego nasłonecznienia.

dodatkowo murarz oferuje nam 30 cm waty na poddaszu.

chcemy pnącze w salonie z jakim ociepleniem?

dla fundamentów, czy będzie to pustak? jaka izolacja?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi : Idea:
Ostatnio edytowane przez tararika 21 / 08 / 09, 21: 42, 1 edytowany raz.
0 x
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 08/08/09, 22:09

Zapomniałem, że chcemy położyć przegrody fermacell, jaką izolację możemy umieścić między płytami?
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/08/09, 11:03

Wszystkie pytania, które podnosisz, można łatwo wyjaśnić architekci bioklimatyczni, dlaczego by ich nie wezwać?

Si votre stary archi nie jest otwarty na te pytania, na północy może naprawdę narobić kłopotów, bo światło nie oślepia… „Na zimno wystarczy włączyć kocioł!”

Istnieją paraliżujące błędy projektowe, jeśli chcesz zbudować ekonomiczny dom, możesz umieścić dowolną izolację, czasami trudno to nadrobić!

Dobry architekt bioklimatyczny przygotuje plany, dobierze materiały, zaadaptuje, wyceni, sprawdzi wykonanie i całą tralala... Wydaje się to trochę droższe, ale jeśli koordynuje budowę, uniknie konieczności powtórz całą drugą pracę trzy razy, ponieważ zostałaby wykonana zbyt szybko bez konsultacji między rzemieślnikami! Dodatkowe koszty związane ze złym wykonaniem na nieskoordynowanej stronie są czasami droższe niż wynagrodzenie wspomnianego koordynatora...

Jeśli twój arcyprzyjaciel jest zainteresowany robieniem tego wszystkiego i jeśli trochę interesuje się bioklimatyzmem, idź z nim... Jeśli nie, poszukaj kogoś, kto zrobi to wszystko za ciebie.

Powodzenia.
0 x
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 09/08/09, 22:07

Konsultowałem się z architektem eko-budownictwa, zajęłoby mi to 7600 euro z podatkiem tylko za kaucję za pozwolenie...
Nie jest zainteresowana moim budżetem (150 000 euro na dom) i wydaje się jej zbyt sprawiedliwa...

Czekam na kolejną wycenę od innego architekta, ale on miał mniejszą wiedzę na temat bioklimatyzmu.

nasz plan jest już dopracowany, przeszklona tafla na południu, trochę na północy...etc..itd...
Ostatnio edytowane przez tararika 10 / 08 / 09, 10: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/08/09, 23:38

Oki, oki... przepraszam za moją nietrafioną radę, ale to prawda, że ​​moi koledzy wydają się kosztowni... W rzeczywistości są jednymi z najniżej opłacanych projektantów w branży budowlanej, ale ich honoraria są widoczne i nie są ukryte w całkowitych kosztach. . Tak...

Jeśli chodzi o wybór cegieł, tak naprawdę nie znam różnic między tymi dwoma produktami, nie mogę ci powiedzieć.

Do izolacji zewnętrznej, przy równoważnej izolacji, wełna drzewna jest tańsza niż korek (chyba, że ​​masz specjalną branżę), ale istnieją również możliwości zastosowania celulozy w ścianach, mamy kilku fachowców, którzy ćwiczą i opowiadają o tym na forum [Drwal, gdzie jesteś :D ] ...

Jeśli chodzi o gęstość wełny drzewnej (jeśli wełna drzewna...) z cegłami nośnymi wewnątrz, bezwładność budynku będzie wygodna, nie trzeba wybierać wełny drzewnej o bardzo dużej gęstości... Średnia gęstość będzie wystarczy w ścianach, aby zapobiec osiadaniu wszystkiego.

Grubość izolacji zależy od miasta, ogólnego budżetu i oczekiwanej wydajności. Obecnie we Francji najczęściej mamy między 15 a 25 cm. Dobrze przemyślany dom będzie pasywny z 20 cm ocieplenia ścian w Nicei, podczas gdy w Strasburgu zajmie to ponad 30 cm… Na dach 30 cm watoliny mieści się w standardach tego, co robi się dzisiaj we Francji ...

Dla okna najważniejszy jest pożądany wygląd. Jeśli rzemieślnik działa dobrze, okiennice rolowane, przesuwne lub wahadłowe są prawie równe. Najbardziej ryzykowna jest roleta, jeśli szczelność i ocieplenie bagażnika są źle wykonane, to tragedia! Ale normalnie nie ma się czym martwić.

Powodzenia.
0 x
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 10/08/09, 11:23

[quote="minguinhirigue"]Oki, oki... przepraszam za moje niestosowne rady, ale to prawda, że ​​moi koledzy wydają się kosztowni... W rzeczywistości są jednymi z najniżej opłacanych projektantów w branży budowlanej, ale ich honoraria pozostają widoczne, a nie ukryte w globalnym koszcie... sic...

Rozumiem, ale łuk, który widziałem, nie przeszkadza mi iść za mną, ponieważ 13% ze 150 000 go nie interesuje :|

Jeśli chodzi o wybór cegieł, tak naprawdę nie znam różnic między tymi dwoma produktami, nie mogę ci powiedzieć.

RT = 1 oba

Do izolacji zewnętrznej, przy równoważnej izolacji, wełna drzewna jest tańsza niż korek (chyba, że ​​masz specjalną branżę), ale istnieją również możliwości zastosowania celulozy w ścianach, mamy kilku fachowców, którzy ćwiczą i opowiadają o tym na forum [Drwal, gdzie jesteś :D ] ...

Architekt, z którym się spotkałam, odradzał mi ten proces, bo powiedziała, że ​​po 10 latach istnieje ryzyko osiadania i powstania mostka termicznego


Jeśli chodzi o gęstość wełny drzewnej (jeśli wełna drzewna...) z cegłami nośnymi wewnątrz, bezwładność budynku będzie wygodna, nie trzeba wybierać wełny drzewnej o bardzo dużej gęstości... Średnia gęstość będzie wystarczy w ścianach, aby zapobiec osiadaniu wszystkiego.

Powiedziano mi również, aby użyć dwóch warstw izolacji o różnej gęstości z wełny drzewnej. aby obniżyć koszty.

Jestem obok Bordeaux, jak znaleźć odpowiednią grubość, aby mieć najlepsze iso,

W przypadku okien myślałem, że skrzydła stwarzają problem pod względem ich mocowania do ocieplenia zewnętrznego.

Dziękuję za odpowiedzi, jest nam bardzo ciężko, bo nie jesteśmy w tym biznesie...
Ostatnio edytowane przez tararika 10 / 08 / 09, 23: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 10/08/09, 13:33

Czy w przypadku pakowania chodzi o celulozę? Tak, istnieje ryzyko, ale są też wełny (mineralne i roślinne).

Zwykle rzemieślnicy wiedzą, jak dozować produkt w projekcji lub wdmuchiwaniu, aby się nie osadził. Ale jeśli nie jesteśmy pewni współpracy z kimś, kto ma duże doświadczenie w tym materiale, najbezpieczniej jest zamontować sztywne lub półsztywne panele wełniane (homatherm, pavatex, rockwool i wiele innych).


Dla dwóch warstw o ​​różnej gęstości, tak, nie znam tej sztuczki. Przepraszam. Może ktoś jeszcze na forum może rzucić światło na pytanie?


W przypadku mocowania okiennic, mocowania przesunięte mogą z łatwością umożliwić punktowe mocowanie przez izolację lub w układzie otworu.


Jeśli chodzi o cegły, nie znam tych produktów, w zależności od tego, co mi powiesz, instynktownie wybiorę ten wyprodukowany lokalnie, ale możliwe, że ten drugi ma jakieś istotne cechy, o których nie wiem? Cena, łatwość licowania czy mocowania okiennic...


Aby uzyskać najlepszą grubość, nie pozwolę go tak naprawić! Jedyne dane, jakie mam, to zwykłe grubości we Francji, ale nie znam wystarczającej liczby domów w Bordeaux, aby powiedzieć, że to norma...

Najprościej jest poszukać podobnych domów i zobaczyć, co zostało zrobione i ile zużywają. Możesz udać się do CAUE lub domu architektury w twoim mieście, zwykle mają listę referencji w regionie, a może nawet daty wizyt. Domy mogą być klasyczne, HQE lub BBC...

Najbardziej precyzyjne jest modelowanie wszystkiego, obliczanie, korelowanie według dostępnych produktów i pożądanego zwrotu z inwestycji. Nie wiem, co wolisz :D

Odwaga.
0 x
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 10/08/09, 23:20

To prawdziwe dzieło tytana :zaszokować:

Ale to też ekscytujące!

Poszukuję danych do architektury, nawisów dachów i przeszklonych powierzchni.

w książce Mazrii

mówi, że na m0.11 podłogi potrzeba od 0.25 do 2 m2 przeszklenia południowego.

dla markizy nie mogę znaleźć dokładnych danych, ponieważ zajmuje 44° szerokości geograficznej, ja jestem na 45°.

wciąż szukam...

Najwyraźniej po moich zimnych rozmowach z firmami, które wykonują izolację, moja zewnętrzna izolacja będzie kosztowna.

Wiele osób mówiło mi, aby faworyzować izolację poddasza. i wybierz dobre okna.

Straty przez ściany są mniejsze... :?

Jakie R należy uzyskać dla ścian?

jeszcze raz dziękuję za pomoc :D
0 x
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 10/08/09, 23:43

0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/08/09, 11:25

Witam,

Do prawidłowego zaprojektowania domu bioklimatycznego niezbędne jest przejście przez dynamiczne biuro badań termicznych. A zwłaszcza odpowiednio zwymiarować piec, który często jest dodatkowym ogrzewaniem domu bioklimatycznego.
Dynamiczne badanie termiczne (nalegam na dynamikę) jest JEDYNYM sposobem na prawidłowe dobranie rozmiaru czapek. Rzeczywiście, czapki umożliwiają zmniejszenie wkładu słonecznego. Ale zdolność magazynowania zysku słonecznego zależy od bezwładności i izolacji. Nie można dostosować jednego parametru bez znajomości pozostałych dwóch.
OPROGRAMOWANIE wskazane w linku pozwoli dobrać rozmiary zaślepek na określony dzień, o określonej godzinie zaślepka chroni okno. Ale który dzień wybrać 15 marca 15 maja ???
Chcemy, aby czapka chroniła przed nasłonecznieniem, gdy jest zbyt gorąco. I tylko badanie termiczne może powiedzieć, dzięki średnim z ostatnich 10 lat, kiedy jest najlepiej w zależności od bezwładności i izolacji domu.

30cm na dachu to za mało trzeba co najmniej 40 a na ściany powiedziałbym ze dwadzieścia cm badanie termiczne potwierdzi lub obali.

Ponieważ dom będzie stał na poddaszu (co jest bardzo niefortunne, ale prawdą jest, że nie jest łatwo wnieść 60 m3 żwiru, aby go podnieść) konieczne będzie również wykonanie ciężkich ścianek działowych, aby zwiększyć bezwładność: wzrost zysków słonecznych możliwy do magazynowania zimą i magazynowanie chłodu nocnego zimą, a więc zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie i klimatyzację oraz wyrównanie temperatury wnętrza, a tym samym większy komfort.

Pamiętaj, aby zapewnić małą werandę od strony południowej, aby podgrzać powietrze wchodzące do domu, które jest w związku z tym pod nadciśnieniem (mniej uciążliwych wycieków powietrza i łatwiejsze korzystanie z pieca)
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104