Pellety czy gaz ziemny zamiast oleju opałowego?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
sutra
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/05/06, 23:50
Lokalizacja: Belgique

Pellety czy gaz ziemny zamiast oleju opałowego?




przez sutra » 30/05/06, 23:59

Mieszkam w dużym, starym domu, który jest bardzo źle izolowany (wstawienie podwójnych szyb kosztowałoby fortunę) obecnie wyposażonym w całkowicie przewymiarowany stary kocioł olejowy (65 kw zamiast potrzebnych 35 kw). Mam do wyboru kocioł na pellet ( ale jest problem utrzymania i długoterminowego zaopatrzenia w pellet)
lub wybór kotła na gaz ziemny (który posiadam) o dużej sprawności. czy ktoś ma jakąś radę, żeby mi pomóc?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 31/05/06, 09:53

Witam,

Nie odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie, podaję link wyjaśniający, jak przeprowadzić przeszklenie za znacznie mniej niż wymiana wszystkich okien. Wyjaśnienie znajdziesz w połowie następnej strony: http://www.onpeutlefaire.com/fichestech ... tisans.php

Radzę wam wszystkim zajrzeć na tę stronę, która jest pełna pomysłów (mówią nawet o pantone!!!).

Aby odpowiedzieć bardziej bezpośrednio na Twoje pytanie, powiedziałbym, że oba paliwa kopalne cieszą się mniej więcej takim samym zainteresowaniem. :|

Niemniej jednak niewątpliwie będziesz mieć wyższą wydajność, łatwiejsze zaopatrzenie (przynajmniej w krótkim okresie) i mniej obsługi w przypadku kotła gazowego niż w przypadku węgla. Z drugiej strony zasoby gazu szacowane są na około 40 lat, a jego cena jest indeksowana do ceny ropy, co stwarza ryzyko jej bardzo szybkiego wzrostu.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 31/05/06, 12:07

z ekologicznego punktu widzenia zdecydowanie powiedziałbym, że pellet. Ponadto niektóre kotły (trochę droższe) mogą spalać zarówno pellet, zrębki, a nawet zboża. Co staje się znacznie łatwiejsze pod względem dostaw i adaptacji niż gaz ziemny.
Kiedy wyczerpiemy złoża gazu ziemnego, pozostanie nam jeszcze energia pochodzenia roślinnego. Poza tym niektórzy twierdzą, że regularne i zorganizowane wycinanie niektórych drzew pozwala na utrzymanie lasów, oczywiście pod warunkiem ich ponownego sadzenia...
A cena gazu nie przestanie rosnąć, bo jest coraz rzadsza (//ropa naftowa), podczas gdy ceny pozostałych rodzajów energii (odnawialnych) nie przestaną spadać.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 31/05/06, 12:43

abyssin3 napisał:z ekologicznego punktu widzenia zdecydowanie powiedziałbym, że pellet.


I nawet ekonomiczny...przy tej samej energii, pellet jest o połowę tańszy...ale na jak długo, gdy zobaczymy gwałtownie rosnące ceny drewna opałowego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 31/05/06, 12:49

Myślę, że pellet ma jeszcze przyszłość.
Są jeszcze całe lasy, z drzewami ściętymi przez wichurę pod koniec 99 r., które gniją na miejscu… Wycinka krzaków staje się obowiązkowa na terenach zagrożonych pożarem… Trociny… Wystarczy na piękny przemysł, z dużą ilością praca!
I tak się stanie, bo z produktu, który u podstaw nie kosztuje dużo, po wycenie, cena będzie przewyższona zyskami sektorów-rekinów. Jest więc szansa, że ​​się uda... : Mrgreen:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 31/05/06, 14:25

Ups ....
Właśnie sobie uświadomiłem, czytając kolejne posty, że pomyliłem „pelety” i „kule armatnie” (antracytowe). To nauczy mnie lepiej czytać wątki.: Oops:

W tych warunkach jasne jest, że również jestem za pelletem.

Gorzko żałuję, że 5 lat temu zainstalowałem miejski kocioł gazowy. Moje rachunki rosną z roku na rok, a z ekologicznego punktu widzenia nadal o wiele mniej opłacalne jest spalanie energii kopalnej, która przepływa przez 2 kontynenty, aby dotrzeć do mojego domu, zamiast spalania lokalnego drewna...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 31/05/06, 14:46

Tak,

ale wszyscy jesteśmy tacy sami jak ty...
Gdybyśmy wiedzieli...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 31/05/06, 14:50

Prawdę mówiąc, moją irytację powodują oczywiście rosnące rachunki, ale przede wszystkim fakt, że 5 lat temu nie miałam pojęcia o alternatywnych systemach grzewczych.
Teraz mam kocioł, który według fachowca, który go konserwuje, wytrzyma bez problemów 25 lat.... Za 25 lat będzie jeszcze gaz do jego zasilania?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
sutra
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/05/06, 23:50
Lokalizacja: Belgique

Jaka przyszłość dla pelletu?




przez sutra » 31/05/06, 19:08

Dziękuję za wszystkie recenzje! Moje duże wątpliwości, po wielu lekturach, dotyczą bezpieczeństwa i ceny dostaw pelletu... Sprzedaż kotłów jest dobra, ale jak będzie ewoluował pellet? Przeczytaj o tym żrącą notatkę, która mną wstrząsnęła, wchodząc na:




http://www.itebe.org/portail/forum/disp ... Position=1
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 31/05/06, 20:38

Targol napisał:Teraz mam kocioł, który według fachowca, który go konserwuje, wytrzyma bez problemów 25 lat.... Za 25 lat będzie jeszcze gaz do jego zasilania?


jeśli z oleju jest więcej gazu, twój kocioł może być zasilany metanem (z rozkładu roślin) wodorem (z rozkładu wody w mini elektrowni słonecznej lub wiatrowej) lub za pośrednictwem pantonu, ponieważ panton jest głównym przeznaczeniem jest zgazowanie paliw płynnych np. spirytusu rzepakowego czy buraczanego, rozwiązań nie brakuje...
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101