Konstrukcje pasywne

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Willa Prestige
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/09/07, 17:48
Lokalizacja: Alpy Wysokie

Konstrukcje pasywne




przez Willa Prestige » 14/09/07, 16:42

Witam,

Jestem budowniczym domków z bali modrzewiowych w Alpach Wysokich, ale mój sektor biznesu obejmuje całą Francję.

Powinieneś wiedzieć, że te domy są bardzo ekologiczne, ponieważ przechowują ilość ekwiwalentu CO2 odpowiadającą emisji 4 tradycyjnych domów.

Jest to rodzaj konstrukcji, która nie jest jeszcze powszechnie stosowana, ponieważ gminy są dość nieuprzejmi, aby ją zaakceptować, a ludzie nadal są mało znani. Myślę, że brakuje informacji na temat tych struktur, wiele osób pytało mnie, czy są wystarczająco izolacyjne. Powinieneś wiedzieć, że są bardziej izolacyjne niż te z cegły, nie jest wymagana dodatkowa izolacja, wystarczy tylko owcza wełna umieszczona w wycięciach (dlatego Kanadyjczycy przyjęli ten rodzaj konstrukcji ).

Chciałem również dodać, że niesamowicie cieszę się z cen pobieranych przez moich kolegów pod pretekstem, że są to konstrukcje ekologiczne. Z pewnością wiele osób jest gotowych na dodanie ceny, ale nie należy z tego korzystać. Aby zachęcić ludzi do budowania produktów ekologicznych, oferuję tańsze stawki niż w przypadku budownictwa tradycyjnego cena za m2 wynosi 1 €.

Są też domy ze słomy, ekologiczna konstrukcja oparta na naturalnych materiałach.

Mam nadzieję, że poczynione zostaną postępy w zakresie komunikacji, taryf i zezwoleń.
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: www.e-monsite.com/villaprestige
0 x
jen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/09/07, 23:04
Lokalizacja: Węgiel (78)




przez jen » 24/10/07, 21:49

Witam,

Istnieje z góry przyjęty pomysł, który wciąż umiera ciężko: „drewniany dom = chata”

W teorii gmina nie może odmówić wydania pozwolenia ze względu na użyte materiały, ponieważ ustawodawstwo urbanistyczne obejmuje tylko aspekt wizualny, wymiary, powierzchnie itp. W moim mieście są drewniane domy, których nic nie może odróżnić od innego, jeśli nie widzieliśmy placu budowy ... i które nie mają w związku z tym nic z chaty. I odwrotnie, jestem pewien, że w górach są „chatki” zbudowane z betonowych bloków ...

Oczywiście gmina może odmówić schroniska, jeśli nie odpowiada ono lokalnej architekturze, ale w tym przypadku bierze się pod uwagę styl architektoniczny, a nie materiały.

Trudność polega być może na tym, że użycie bali automatycznie nadaje konstrukcji wygląd „chatki”, chyba że się mylę, bale są cylindryczne i wygląd fasad wynika bezpośrednio z tego, prawda? A może Twoja technika pozwala uzyskać rendering fasad dostosowany do stylu każdego regionu?

W przeciwnym razie dobrze zgodzić się, że pod pretekstem ekologicznym należy nadużyć na poziomie taryfy ...

:D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76