Wymiana SP98

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
ange
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 12/10/05, 14:55




przez ange » 12/10/05, 17:32

Etanol (30%) + toluen (70%)

Mieszanka użyta w roku 70 do turbo F1
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/10/05, 17:44

Tuluene jest bardzo niebezpiecznym aromatem ... Pozwala na bardzo silną moc oktanową, ale spala się bardzo trudno.
W przypadku silnika F1 może tak (ponieważ nie ma norm emisji) ... ale nie w przypadku silników konsumenckich ...

Nie znam składu obecnych paliw F1, ale cena za litr wynosi około 8 €. (lub oczywiście TIPP / TIC :P )
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/10/05, 18:58

Witam,
Przestań mówić o toluenie
Niedawno poszedłem do sądu pracy, zeznając za pracownika, który miał bardzo poważną chorobę we krwi, ponieważ pracowałem przez kilka lat w toluenie, prawnik firmy starał się to nie był toluen, moje zeznanie miało udowodnić, że to był toluen, został napisany na beczkach, ale musisz uwierzyć, że nie jestem chemikiem ...
, Widziałem wszystkie analizy tego produktu, który jest używany między innymi do rozcieńczalnika do farb, jest to podstępna trucizna, która objawia się długo po ekspozycji od 5 do 10 lat, że nie opuszcza ciała. Nie znam standardów w domu, ale tutaj toluen jest klasyfikowany jako niebezpieczny. W czasie użytkowania nie był klasyfikowany, na szczęście standardy się zmieniły. (WHIMS)
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 12/10/05, 19:36

powitanie
przepraszam aniołku w 1970 roku nie było turbo !!!
i mieszaniną był metanol, tolerowany, afgaz w różnych proporcjach, zgodnie z nastrojem lub przekonaniami osoby przygotowującej.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 12/10/05, 21:29

Rzeczywiście, jest to część brudu, który poradziłem sobie podczas mojej pracy dyplomowej i po poważnym zatruciu rozpuszczalnikami musiałem walczyć (prawie dosłownie) w celu uzyskania rękawiczek i masek ochronnych.

Toluen jest bardzo niebezpieczny w kontakcie ze skórą i wdychany ... Krótko, aby uniknąć ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/10/05, 21:36

Tak, powiedział mi również, że to więcej metanolu niż etanolu ... wydawało się bardziej logiczne ...

W przypadku toluenu pamiętam używanie go do czyszczenia rolek heliografii gąbką podczas 1 letniej pracy ... wydaje mi się, że miałem rękawiczki ... ale to wszystko ...

ps: anioł poczuje się lekko zaatakowany (e?) ... nie jesteśmy bardzo mili z nowym !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 11/11/05, 00:54

Były oceaniczny napisał:

Toluen jest bardzo niebezpieczny w kontakcie ze skórą i wdychany ... Krótko, aby uniknąć ...


Wciąż pamiętam qq ludzi, którzy są „zagazowani” w pracowniach malarskich po tym, jak zapomnieli rozpocząć wentylację ... rzeczy się zmieniły, na szczęście zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i nowe produkty malarskie (w szczególności farby na bazie wody)

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250