Video, olej na łące

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Video, olej na łące




przez Christophe » 06/04/06, 20:02

Dziś wieczorem na specjalnego wysłannika

Olej jest na łące

raport Michela Guetienne, Annie Tribouard i Marie-Pierre Cassignard

Niedawny wzrost cen czarnego złota miał przynajmniej jedną konsekwencję: biopaliwa, od dawna zaniedbywane przez francuskie władze publiczne, obecnie rosną.

Wytwarzanie paliwa z rzepaku, słonecznika lub buraka, aby nasze samochody mogły jeździć, konkurowanie z ropą naftową nie jest modą. Od lat wszędzie we Francji niektórzy mali producenci oleju roślinnego eksperymentują ze swoim „naturalnym” paliwem we własnych samochodach… z większym lub mniejszym powodzeniem. Jeśli produkcja zielonego złota jest droższa niż ropa naftowa, wzrost mocy biopaliw niesie ze sobą nadzieję pod względem środowiska, ale także rynków zbytu dla świata rolnictwa.

Dzięki inwestycjom w wysokości 1 miliarda euro i 16 fabrykom, produkcja diestru i etanolu powinna w nadchodzących latach osiągnąć poziom przemysłowy we Francji. Cel: upewnić się, że w ciągu 10 lat nasze samochody zużywają co najmniej 10% biopaliw w swoich zbiornikach.

Bardzo skromny cel w porównaniu z brazylijskim „modelem”. W tym kraju 2 na 3 sprzedawane samochody są teraz napędzane alkoholem z trzciny cukrowej. I nie bez powodu paliwo jest tam 2 razy tańsze niż benzyna.

Od Lot et Garonne po Strasburg, od Niemiec po Brazylię, zespół specjalnego wysłannika śledził tych rolników, przemysłowców i producentów samochodów zaangażowanych w ten wyścig w poszukiwaniu zamienników czarnego złota.

http://envoye-special.france2.fr/emissi ... 438-fr.php

Zobacz tutaj:

https://www.econologie.com/envoye-specia ... -3463.html
https://www.econologie.com/le-petrole-es ... -2781.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 05 / 11, 13: 17, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/04/06, 01:30

Oglądałem ten bardzo pouczający program, ale nie nagrałem, nie przeczytałem twojej wiadomości :?

Bardzo skromny cel w porównaniu z brazylijskim „modelem”. W tym kraju 2 na 3 sprzedawane samochody są teraz napędzane alkoholem z trzciny cukrowej. I nie bez powodu paliwo jest tam 2 razy tańsze niż benzyna.


Na ten temat powiedzieli, że wykorzystywano noże (w rodzaju bardzo słabo opłacanych niewolników i pracujących w bardzo upalne dni), które mogą nieco zniekształcić niską cenę przy pompie.

W każdym razie wyprzedzają resztę świata: gratulacje. Jednocześnie pozwalają zniszczyć las amazoński, co wcale nie jest dobre : Evil:

Widziałem już raport na temat Renault Flex, ale mniej kompletny.

Czy znasz zysk netto w emisji CO2? czy to zero CO2? ponieważ wchłonięty / wrócił? a ponadto nie może być żadnych dodatków do benzyny, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia?

Francuz, który rozpoczął produkcję buraków cukrowych, jest na dobrej drodze, tyle że polityka zwalnia; Chirac wciela się w zielonych ekologów, którzy toczą się przy 30% diesterze w samochodach Elysei ..... co za maskarada, teraz ta komedia jest nie do zniesienia.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/04/06, 08:47

jean63 napisał:Na ten temat powiedzieli, że wykorzystywano noże (w rodzaju bardzo słabo opłacanych niewolników i pracujących w bardzo upalne dni), które mogą nieco zniekształcić niską cenę przy pompie.


Czy mówili także o transferze technologii, który Francja dokonała w Brazylii? Jest to stwierdzone w tym badaniu: https://www.econologie.com/dea-l-alcool- ... -2299.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 05 / 11, 13: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Tenpa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/09/05, 07:55

tak




przez Tenpa » 07/04/06, 10:38

To także inscenizacja „spektaklu” tematu informacyjnego. Dostarcza informacji, ale jest niekompletna, nie wykopuje wystarczająco tematu. Ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Najbardziej niepokoi mnie to, że wstrzymali temat od mechanika, który montuje zestawy, pozostawiając duże wątpliwości co do niezawodności stosowania czystego oleju, ponieważ złamał własny silnik ... oprócz etanolu i diestrów brak negatywnego skojarzenia ...
czy powinniśmy myśleć, że nadal musimy stawić czoła woli elit, aby rozwinąć przemysł na skalę przemysłową (droższe w energii i zanieczyszczeniach, ale lepsze niż olej napędowy) kosztem rolnictwa
(który pozostałby podwykonawcą branży, ze wszystkimi wadami zależności ...)
Rolnictwo, które może znaleźć drugi wiatr, sprzedając sobie gotowy produkt, który zapewnia przyzwoity dochód.

Po raz kolejny biernie obserwujemy przekierowanie owoców pracy rolników.

Nie powiedzieli, że powstaje coraz więcej francuskich stowarzyszeń, które współpracują z rolnikami, aby produkować czysty olej roślinny, a tym samym zasilać rezerwy członków obiegu gospodarczego tak krótko, jak to możliwe (zasada zrównoważonego rozwoju, prawda?). Mogę zeznawać osobiście ...

Należy pamiętać, że we Francji o „polityce” decydują elity, które są zainteresowane uprzywilejowaniem i ochroną swojej pozycji, a nie pomaganiem Francji z dołu w uwolnieniu się ... to on jest najzdolniejszy ... najbardziej skłonny do „użycia” władzy dla dobra swojej grupy społecznej, siebie samego. Biada temu, który nie jest jednym z nich ... na przykład rolnikami. Długa francuska tradycja pańszczyzny wciąż istnieje w habitus.

Co do możliwości jazdy czystym olejem roślinnym, mogę zaświadczyć, że po 8000 km pokrytych rzepakiem i słonecznikiem (od 30 do 80% w zależności od sezonu) nadal jeżdżę ... i adaptacja kosztuje mnie tylko + - 300 euro (DIY).

Żałuję również, że nie wpadli w problem prawny, ponieważ prowadzenie 100% etanolu, diestru lub czystego oleju roślinnego jest całkowicie legalne. Transpozycja dyrektywy europejskiej 2003/30 / WE, która nie została zastosowana we Francji we właściwym czasie, ma domyślnie bezpośrednie zastosowanie. Rządowa propaganda z ciekawością nie otrzymuje wiadomości i maskuje fakt, że robią wszystko, aby powstrzymać prawdziwie liberalny rozwój tej gospodarki. Nie wolno nam zapominać, że traktat rzymski ustanawia wolną konkurencję i że znajdujemy się w sytuacji, w której rządzący „faworyzują” rodzaj paliwa produkowanego przez przemysłowców i robią wszystko, aby zapobiec temu, który produkuje bezpośrednio rolnictwo ... nie szokujesz?

tenpa
0 x
Jeżdżę 80% olejem olejem napędowym R 21, ale jeśli stan mówi, że to niemożliwe ...
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 07/04/06, 11:20

Cześć!
zawsze na wzór lobby naftowego, to przerażające!
Na HVP jest jednak szeroko rozpowszechniony w Niemczech i są producenci poważnych zestawów, ale ani słowa!
@ + i powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: tak




przez zac » 07/04/06, 11:21

tenpa napisał:Po raz kolejny biernie obserwujemy przekierowanie owoców pracy rolników.
tenpa


powitanie

Zmieni nas od czasu, gdy rolnicy odwrócą owoce pracy całej populacji europejskiej : Lol:

W przypadku HVB działam od bardzo dawna z olejem regeneracyjnym z frytkownicy, a przy kilku przeciekach bez grawitacji w pompach rotacyjnych nigdy nie odczuwałem poważnego bólu; mój 207 na 380000 XNUMX km : Mrgreen: mój clio 270000 km : Mrgreen: i dno łodzi 27000H : Mrgreen: .
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/04/06, 11:34

Christophe : Arrow:

Dobrze przyjęty twój poseł, odpowiem wkrótce.

Transmisja FR2:

Nie słyszałem o transferze technologii (ani jej nie przegapiłem, ale nie sądzę).

Mówili w następującej kolejności:

Oleje roślinne :

1 - Alain Juste (firma Valernegol), która produkuje olej słonecznikowy i napędza olejem napędowym R21 przez 10 lat (30% w zbiorniku); sprzedaje ten olej lokalnym klientom 0,70 euro / litr. W 1997 r. Skazany na sąd na zapłacenie grzywny w wysokości 10000 XNUMX euro (odmówiono ... Nie wiem, gdzie jest jego firma, ale myślę, że jest to omówione na jego stronie ... w końcu to przeczytałem coś o tym).
W październiku 2005 roku podpisał umowę z miastem Villeneuve / Lot na dostawę śmieciarek i działało. Wniosek: pozytywne określenie ryzykowne w znaczeniu kryminalnym (sąd).

2 - Jean-Claude (André czy Joseph?) Montuje zestaw w pojazdach z silnikiem Diesla, aby obsługiwać je przy 100% oleju (olej jest przechowywany w starym głównym zbiorniku oleju napędowego i dodaje mały zbiornik gazu - olej tylko na start). Reporterzy chcieli zobaczyć pojazd właściciela, który stwierdził, że jest on naprawiany. W ukrytej kamerze, w garażu, w którym był pojazd, mechanik powiedział przed zdemontowanym silnikiem: „on nie żyje” !!!! Pozostaje nam wrażenie „awarii silnika”.
Udali się także do Peugeota, który powiedział, że w najnowszych silnikach należy umieścić diester (olej modyfikowany chemicznie, aby „wyglądał jak olej napędowy); testują silnik 24/24, aby sprawdzić opór. Dla nich, z przerwy w oleju. Nie będą mówić wprost przeciwnie.

etanol:

FRANCJA:

Hodowca buraków, Daniel Collard, ma własny zakład produkcji etanolu i zamierza budować inne. Mocno w to wierzy. W Niemczech biodiesel jest sprzedawany w kilku stacjach 0,96 euro / litr, ale w bardzo małych ilościach.
Problem polega na tym, że cena kosztowa jest zbyt wysoka w porównaniu z olejem napędowym, ponieważ nie uwzględniamy emisji CO2 w całkowitych kosztach (to właśnie Kioto powinno było zrobić w przypadku paliw !! ).

BRAZYLIA: ... luzem ...

etanol = 0,50 euro / litr, tysiące hektarów trzciny cukrowej. Silniki działają dłużej. Jedno gospodarstwo może pokryć 80000 50 ha. Klimat jest optymalny dla tej uprawy. Wydajność wzrosła o 30% w ciągu XNUMX lat (selekcja i krzyżowanie odmian .. + GMO? = Nie rozmawiali o tym). Pozostałości trzciny są spalane w celu wytworzenia elektryczności.
Ukryta twarz: kutry (współcześni niewolnicy), którzy pracują w upale, bardzo źle opłacani. Renault Flex: silnik przystosowany do zasilania benzyną i / lub etanolem: 2 samochody na 3. Brazylia pracuje na etanolu (1 samochód na 3 .. lub 2 na 3… ??). Wreszcie jest ogromny. Najbardziej zaawansowany na świecie. : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/04/06, 12:12

jean63 napisał:[...]Oleje roślinne :
[...] Udali się także do Peugeota, który powiedział, że w najnowszych silnikach należy umieścić diester (modyfikowany chemicznie olej, aby „wyglądał jak olej napędowy) [...]
Aby zrozumieć, czym jest Diester, są włączone ta strona mała animacja całkiem dobrze wykonana i dość jasne wyjaśnienia (chociaż strona została opuszczona na 5 lat! Byli pionierami ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/04/06, 18:39

Doskonała ta strona ........ dziękuję; Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, ale poświęcę na to trochę czasu.

Projektanci tej strony musieli być zniechęceni.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/04/06, 11:30

jean63 napisał:Doskonała ta strona ........ dziękuję; Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, ale poświęcę na to trochę czasu.

Projektanci tej strony musieli być zniechęceni.


Ta strona jest w katalogu od kilku miesięcy: https://www.econologie.com/annuaire/

Cóż, jeśli nie, Loxo dał mi wideo tego raportu. Włączyłem go jak najszybciej. (Myślę, że 44 MB na 35 minut).

Przykład montera zestawu hvb (jak sądzę po wilczurach) pokazuje wszelkiego rodzaju oportunistów ... Ale nie sądzę, żeby rozmawiali o silnikach Elsbett zaprojektowanych do zamiany oleju ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 05 / 11, 13: 26, 2 edytowany raz.
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67