Spalanie informacji bioetanol Badawczego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Spalanie informacji bioetanol Badawczego




przez Christophe » 27/06/06, 12:32

Największy problem mam ze znalezieniem precyzyjnych raportów czy plików w języku francuskim na temat spalania etanolu lub bioetanolu w silnikach benzynowych (lub CNG), czyli innymi słowy: jakie są ustawienia (szczególnie dotyczące zaawansowania i zamożności) pojazdu typu Flex Fuel ?

Czy niektórzy z Was (zwłaszcza André, ponieważ wiem, że w Brazylii latają samoloty zasilane w 100% etanolem) mają dokładne informacje na ten temat?

Na chwilę obecną najbardziej dokładne informacje jakie posiadam to:
https://www.econologie.com/bioethanol-fa ... -3020.html

Jest więc dość biednie :(

dziękuję

ps: dla tych, którzy szukają informacji na temat bioetanolu w ogóle i jego właściwości fizykochemicznych, ten dokument jest interesujący: https://www.econologie.com/valorisation- ... -2985.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 01 / 11, 16: 42, 2 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 27/06/06, 15:17

przy 10% 15% z modyfikacją gaźnika, bo + silnik musi zostać obrobiony i nie przełącza się już na benzynę, musi pozostać na etanolu.
ci, którzy mają pompę wtryskową (benzyna), motocykle, samochody i inne, mają chip, coś w rodzaju skrzynki elektronicznej, która pozwala im pracować na 85% etanolu. to się nazywa "dostrojenie...

ale drogi Christophe, gdzie znaleźć etanol? w zbożach, kukurydzy wymagającej dużej ilości wody i pestycydów? następnie fermentacja, uwalnianie CO2, transport do rafinerii itp.? jaki właściwie jest bilans?

Mówię aberracja, to jest mój punkt widzenia. Cóż, to, że Brazylia używa trzciny cukrowej, to dobrze, w przeciwnym razie uważam, że istnieje roślina, Stewia, która miałaby niezwykłą moc pod względem cukru.
również forma hiacyntu dawałaby 95% alkoholu.

istnieją również procesy prowadzące do osiągnięcia między 95° a 99° z 90° alkoholu, ale znowu jest to aberracja.

lepiej preferować adaptację na LPG i korzystać z gazu produkowanego z biomasy!
Czytałam na tej stronie, że Szwecja miała pociąg napędzany biogazem… to konieczne!
ferma trzody chlewnej blisko Ciebie i cała gmina może być ogrzana! pozostałości nawozu, a metanizacja wytwarza ciepło dla szklarni itp.
kompresor i gotowe!
na pierwszym planie jest energia elektryczna/kogeneracja.
można zbudować małe metanizatory (patrz strona nrjrealiste) po niższych kosztach.

ale hej, we Francji nie mamy biogazu, więc mamy pomysły! : Mrgreen:

w przeciwnym razie dobry Pantone jest lepszy niż 2, dostaniesz to! ;-)
Ostatnio edytowane przez jonule 07 / 08 / 06, 14: 15, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 28/06/06, 11:41

cześć Christophe

Posiadam kompletną książkę zakupioną w latach 80-tych pt. ​​"Paliwo alkoholowe" w wydaniu ETSF
wyjaśnia wszystko, od wytwarzania gorzelni, przez starzenie drożdży, po ekstrakcję cukru wolnego (zboża), cukrów szybkich (burak, trzcina cukrowa, owoce) i cukrów ekstrahowanych z celulozy (odpady roślinne), transformacji silnika
Nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedaży, czy została wznowiona, ale mogę zeskanować interesujące Cię fragmenty...

w przypadku samochodu gaźnikowego należy rozwiercić dyszę główną o 30% (1.3 mm, jeśli ma ona średnicę 1 mm) i podgrzać alkohol poprzez obieg chłodzący, a zimą za pomocą grzejnika elektrycznego
normalnie zużycie i 50% wyższe w przypadku alkoholu (jeśli samochód spala 6 l/100 benzyny, to będzie 9 l/100 alkoholu), ale ponieważ alkohol ma właściwości, które czynią go lepszym paliwem niż benzyna, przytaczam dwa główne, które są lepsze absorpcja ciepła utleniacza, a co za tym idzie lepsze napełnienie cylindra, a co za tym idzie większa moc... wyższy wskaźnik oktanowy niż benzyna, stąd możliwość zwiększenia stosunku objętościowego, a tym samym możliwość zdobycia punktów wydajności, a tym samym zmniejszenia zużycia
ale silnik, którego przełożenie objętościowe zostało zwiększone, nie może już pracować na benzynie, chyba że ma zmienny przełożenie objętościowe, ale to inna historia!!!
Ostatnio edytowane przez pluesy 28 / 06 / 06, 13: 30, 2 edytowany raz.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 28/06/06, 13:21

proszę bardzo...

Zeskanowałem okładkę i streszczenie mojej książki o alkoholu, ma ona 220 stron, a ponieważ mam tylko stary komputer, skany są okropne!!! (ponad 5 minut na stronę w rozdzielczości 150 dpi) Mogę zatem zeskanować najlepsze fragmenty, ale na razie nie wszystko... zajmie to zbyt dużo czasu

są pierwsze skany la -la -la et la
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
JAPONIA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/06/07, 11:11




przez JAPONIA » 20/07/07, 11:59

Cześć, spójrz na rozdział 5 tego linku:
http://www.ec.gc.ca/cleanair-airpur/CAOL/transport/publications/ethgas/ethgastocfr.htm

Jeśli natomiast szukasz wartości, myślę, że będzie to bardzo trudne. Wiedz, że rozwój silnika benzynowego z elastycznością sprowadzałby się prawie do MAP z paliwem o wyższej liczbie oktanowej i utajonym cieple par (podsumowuję).
0 x
Każdy się myli i ze wszystkimi się zgadzam.
JAPONIA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/06/07, 11:11




przez JAPONIA » 20/07/07, 14:33

Ukończę: rozdział 4, aby zobaczyć również..
0 x
Każdy się myli i ze wszystkimi się zgadzam.
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 20/07/07, 21:11

coucou

bardzo ciekawy ten link uzupełnia informacje, które już znałem
tutaj nawet jeśli jest wystarczająco długi, aby pobrać (36mo ...), istnieje kilka dodatkowych interesujących informacji, bardziej praktycznych niż teoretyczne (kliknij linki z paliwem alkoholowym ...)
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 10/09/08, 14:06

Dla Twojej informacji kilka ciekawych informacji:

Etanol celulozowy zmierza w stronę rentowności
(źródło: Uniwersytet Dartmouth)
Zespół naukowców z Dartmouth School of Engineering dokonał znaczącego odkrycia, które utoruje drogę do produkcji etanolu celulozowego na dużą skalę.
Naukowcy poprzez modyfikację genetyczną opracowali bakterię termofilną, czyli taką, która może rosnąć w wysokich temperaturach. Mikroorganizm ten sprawia, że ​​etanol jest jedynym produktem swojej fermentacji.

Badanie opublikowano w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Science.

„Nasze odkrycie może potencjalnie ułatwić przejście w kierunku przekształcania niejadalnej biomasy w etanol, w tym drewna, trawy i różnych odpadów” – wyjaśnia profesor Lee Lynd, który kierował tymi badaniami.

„Ta termofilna bakteria jest korzystna na krótką metę” – wyjaśnia badacz. Umożliwia ulepszenie celulazy, enzymu rozkładającego celulozę, powszechnie stosowanego do produkcji etanolu, znacznie obniżając koszty procesu.

Lynd dodaje, że to odkrycie to dopiero pierwszy krok w kierunku przyszłego rozwoju drobnoustrojów wytwarzających etanol, które nie wymagają dodatku enzymów. Umożliwiłoby to rozwój etanolu celulozowego po konkurencyjnej cenie.

„Nie jestem pewien, czy to dobry, czy zły znak: kiedy zaczynałem tę pracę 30 lat temu, wiedziałem, że będzie ona dzisiaj tak ważna”.

„W tamtym czasie rodzą się narzędzia biologii molekularnej. Teraz możemy osiągnąć postęp znacznie szybciej i przewiduję, że wkrótce nastąpią bardziej ekscytujące postępy”.

Więcej, jak tylko będę mieć wieści

Pozdrowienia z Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/09/08, 14:49

Cóż, pomiędzy genetycznie zmodyfikowanymi bakteriami wytwarzającymi dużo etanolu i genetycznie zmodyfikowaną topolą wytwarzającą dużo celulozy, jesteśmy w dobrym towarzystwie! :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 10/09/08, 15:58

Drwal napisał:Cóż, pomiędzy genetycznie zmodyfikowanymi bakteriami wytwarzającymi dużo etanolu i genetycznie zmodyfikowaną topolą wytwarzającą dużo celulozy, jesteśmy w dobrym towarzystwie! :?


Niestety nie wiemy co nas w tej okolicy czeka!
Z drugiej strony i tak wolę to od energetyki jądrowej, zwłaszcza po tym, co wczoraj przeczytałem o zakopywaniu odpadów nuklearnych... Mój przyjaciel Jonule dużo o tym wie :zaszokować:

Z pozdrowieniami od Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 291