Konwersja gaźnika samochodowego na E85?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 04/01/22, 16:18

Cześć wszystkim, czy ktoś przesiadł się na samochód napędzany etanolem?

Jeśli tak, to czy masz dwa zestawy zraszaczy letnie: zimowe, czy też poszedłeś na kompromis?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14933
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4347

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez GuyGadeboisTheBack » 04/01/22, 17:34

0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 04/01/22, 17:46

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś faktycznie przerobił konwersję ja wydałem samuraja na etanol zmieniając dysze, latem jest ok z e85 ale zimą to koniec.e65 nagle mieszanka za bogata więc zamiast zmieniać dysze za każdym razem, gdyby udało się znaleźć kompromis, oszczędziłoby mi to kupowania kilku odrzutowców po 10 euro do przetestowania : Chichot:

Inaczej musielibyśmy zmieścić wtrysk, ale wolałbym zostawić gaźnik, to low tech, w duchu samochodu.

W dłuższej perspektywie chciałbym zrobić moją destylarnię ze zgniłych owoców zebranych od producentów.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez SixK » 05/01/22, 00:35

fracass napisał:Chciałem się dowiedzieć czy ktoś naprawdę przerobił to ja wydałem samuraja na etanol zmieniając dysze, latem jest ok z e85 ale zimą to koniec.e65 nagle mieszanka za bogata więc zamiast zmieniać dysze za każdym razem, gdyby udało się znaleźć kompromis, oszczędziłoby mi to kupowania kilku odrzutowców po 10 euro do przetestowania : Chichot:

Inaczej musielibyśmy zmieścić wtrysk, ale wolałbym zostawić gaźnik, to low tech, w duchu samochodu.

W dłuższej perspektywie chciałbym zrobić moją destylarnię ze zgniłych owoców zebranych od producentów.


Może pobawisz się na dopływie powietrza?
Mniejsza dysza, ale z ograniczeniem przepływu powietrza czy nie w zależności od pory roku?
Coś mniej nudnego do demontażu niż odrzutowiec.
Możesz także grać na wydechu.
Wolniejszy garnek wymaga większej dyszy i na odwrót.

Zakładam, że ssanie nie jest ręczne?
Na moim 4L ustawiam ssaniem według mieszanki, ale nie kręcę na 100%.

Nawet jeśli to wszystko pożera kilka koni, na samuraju powinno być dobrze ;)

Trudność będzie mieć 2 gatunki (zima i lato) do rozwoju.
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Macro » 05/01/22, 11:48

fracass napisał:W dłuższej perspektywie chciałbym zrobić moją destylarnię ze zgniłych owoców zebranych od producentów.


Tam….Aby wydostać się z 99% etanolu….Będziesz potrzebował konkurencyjnej gorzelni…Nie wspominając o problemach ze szczurami piwnicznymi…Bo destylacja się nie zdarza…nie bez ostrzegania doświadczonych nosów. ...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 07/01/22, 11:50

SixK napisał:Może pobawisz się na dopływie powietrza?
Mniejsza dysza, ale z ograniczeniem przepływu powietrza czy nie w zależności od pory roku?
Coś mniej nudnego do demontażu niż odrzutowiec.
Możesz także grać na wydechu.
Wolniejszy garnek wymaga większej dyszy i na odwrót.

Zakładam, że ssanie nie jest ręczne?
Na moim 4L ustawiam ssaniem według mieszanki, ale nie kręcę na 100%.

Nawet jeśli to wszystko pożera kilka koni, na samuraju powinno być dobrze ;)

Trudność będzie mieć 2 gatunki (zima i lato) do rozwoju.


Mam ssanie ręczne, ale w końcu kupiłem szerokopasmowy AFR, aby dobrać dwa komplety dysz idealnie dopasowane do każdego paliwa, na moim gaźniku (zx solex) nie ma potrzeby rozkręcania gaźnika w celu zmiany dysz, więc idzie szybko.

Nie chcę tracić mocy, jest miękki, samuraj już u podstawy
0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez fracass » 07/01/22, 11:53

Makro napisał:
Tam….Aby wydostać się z 99% etanolu….Będziesz potrzebował konkurencyjnej gorzelni…Nie wspominając o problemach ze szczurami piwnicznymi…Bo destylacja się nie zdarza…nie bez ostrzegania doświadczonych nosów. ...


Cóż, nie potrzeba 99%, zamienia się w alkohol, żeby spalić bałagan.
Znalazłem w necie książkę "paliwo alkoholowe" jest opisane kilka przykładów destylatorów, możemy zrobić kolumnę destylacyjną z rurką ze stali nierdzewnej wypełnioną np. potłuczonym szkłem

Nie mam zbyt wielu sąsiadów, będzie dyskretnie
0 x
VINTZ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/02/22, 21:06

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez VINTZ » 23/02/22, 21:11

fracass napisał:Chciałem się dowiedzieć czy ktoś faktycznie przerobił konwersję ja wydałem samuraja na etanol zmieniając dysze, latem jest ok z e85 ale zimą to koniec.e65 nagle mieszanka za bogata więc zamiast zmieniać dysze za każdym razem, gdyby udało się znaleźć kompromis, oszczędziłoby mi to kupowania kilku odrzutowców po 10 euro do przetestowania : Chichot:

Inaczej musielibyśmy zmieścić wtrysk, ale wolałbym zostawić gaźnik, to low tech, w duchu samochodu.

W dłuższej perspektywie chciałbym zrobić moją destylarnię ze zgniłych owoców zebranych od producentów.


witam mam sj 413 z 1991 roku z gaźnikiem mi tez co wsadziles jako odrzutowiec by nagle uruchomic na etanolu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez Obamot » 23/02/22, 22:39

E85 przy pompie zawiera wszystkie dodatki potrzebne do silników, destylowanie go samemu nie jest trochę ryzykowne?
Już gniazda zaworowe są osłabione przez jazdę z E85, a więc bez doraźnych adjuwantów...!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14933
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4347

Re: konwersja gaźnika samochodowego na E85?




przez GuyGadeboisTheBack » 23/02/22, 22:46

Vintz napisał:
fracass napisał:Chciałem się dowiedzieć czy ktoś faktycznie przerobił konwersję ja wydałem samuraja na etanol zmieniając dysze, latem jest ok z e85 ale zimą to koniec.e65 nagle mieszanka za bogata więc zamiast zmieniać dysze za każdym razem, gdyby udało się znaleźć kompromis, oszczędziłoby mi to kupowania kilku odrzutowców po 10 euro do przetestowania : Chichot:

Inaczej musielibyśmy zmieścić wtrysk, ale wolałbym zostawić gaźnik, to low tech, w duchu samochodu.

W dłuższej perspektywie chciałbym zrobić moją destylarnię ze zgniłych owoców zebranych od producentów.


witam mam sj 413 z 1991 roku z gaźnikiem mi tez co wsadziles jako odrzutowiec by nagle uruchomic na etanolu?

E85 to zmienna sezonowo mieszanka alkoholu (etanolu) i super 95, nie możesz prowadzić 100% alkoholu bez ryzyka.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181