Prawny aspekt odzyskiwania oleju dla restauracji?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5

Prawny aspekt odzyskiwania oleju dla restauracji?




przez ojal » 10/01/09, 11:35

Witam,

Istnieją przepisy wskazujące, że właścicielom zużytych olejów nie wolno wylewać ich do ścieków, lecz muszą zadbać o ich usunięcie itp., itp.

Mam odniesienia do kilku tekstów, ale nic nie jest jasne co do metody eliminacji... Co więcej, nawet firmy oferujące płatny recykling nie wszystkie odwołują się a priori do tych samych tekstów...

Czy wiesz dokładnie, czego wymagają organizacje, które mogą przejąć kontrolę, czyli DGCCRF lub służby weterynaryjne?

Podstawowe pytanie brzmi:

Czy usuwanie zużytego oleju „olejarką” jest metodą uznaną i akceptowaną przez służby kontrolujące restauratorów?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/01/09, 12:18

Czy usuwanie zużytego oleju „olejarką” jest metodą uznaną i akceptowaną przez służby kontrolujące restauratorów?

Witam,
Nie mam odpowiedzi prawnej; ponadto zależy to od danego kraju.
Teraz prawa są jakie są i często są przydatne.
Moja zasada jest następująca:
Któregoś dnia miałem wyciek oleju w domu... w wyniku czego doszło do skażenia ziemi (regularne, legalne zanieczyszczenie (lub milcząco tolerowane) wśród osób, które mają niską pensję, która nie pozwala im na zakup dwuściennego zbiornika na olej )
Rok temu miałem duży ubytek oleju restauracyjnego na ziemi, nie było żadnych zanieczyszczeń, ponieważ olej roślinny ulega biodegradacji.
Odkąd to sobie uświadomiłem, nie interesuje mnie prawo.
Kieruję się prawem zdrowego rozsądku. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139