Niebezpieczeństwo pirolizy cukru?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23

Niebezpieczeństwo pirolizy cukru?




przez carburologue » 21/07/08, 20:43

Dobry wieczór,

Po pirolizie cukru pozostała czarna smoła. Czy to węgiel???
Chciałem też wiedzieć, czy robienie tego w domu jest niebezpieczne???
Ponieważ pozwalam cukrowi rozkładać się dość długo i w dość wysokiej temperaturze, czy mógł wydzielić się co lub co2??? i w efekcie zostałbym otruty bez mojej wiedzy, dziękuję za odpowiedź, bo się martwię .
Boli mnie głowa, czy to normalne?Chciałbym zaznaczyć, że podczas mojego doświadczenia byłem bardzo blisko patelni.
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/07/08, 00:07

Witam,

jeśli wdychałeś CO, w co wątpię z cukrem (chyba że spaliłeś go w złych warunkach) i boli Cię głowa, a zatem nie jesteś martwy : Chichot:, wystarczy poczekać kilkanaście godzin zachowując spokój, aż CO ustąpi miejsca tlenowi

Kiedy mówisz piroliza, czy ją spaliłeś? czy po prostu ciepło?


http://krystale.palace.free.fr/html/bar/sucre.htm :

Wskazane jest spożywanie pełnego cukru trzcinowego, ponieważ zawiera on wszystkie składniki odżywcze zawarte w trzcinie cukrowej: po przetworzeniu i rafinacji zawiera od 50 do 60 razy mniej soli mineralnych i nie zawiera żadnych witamin (rapadura zawiera witaminy B1, B2, B5 i E).

Analiza porównawcza cukru białego i pełnego w mg na 100g cukru
------------------Cukier biały Cukier pełny
Sole mineralne 30 do 50 ----- 1 do 500
potas (K) 3 do 5 ------- 600 do 1
magnez (Mg) 0 ------ 60 do 130
wapń (Ca) 10 do 15 ------- 40 do 110
fosfor (P) 0,3 ---------- 14 do 100
żelazo (Fe) 0,1 -------------- 4 do 40


Zdarzyło mi się to kiedyś z moim kotłem, gdy robiłem regulacje przy otwartym kominie i głęboko oddychając, odczuwałem totalny brak powietrza i potworne bóle głowy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/07/08, 03:07

Halo

Po pirolizie cukru pozostała czarna smoła. Czy to węgiel???
Chciałem też wiedzieć, czy robienie tego w domu jest niebezpieczne???


Metodę stosowałem, gdy byłem bardzo młody, miałem 14 lat

Do szczelnego metalowego pudełka z wieczkiem, w wieczku z dziurką z gwoździem wsypujemy cukier w kostkach lub pudrze, w pewnym momencie przez otwór wydobywa się gaz, zapalam i wychodzi. tworzy mały płomień
po chwili płomień gaśnie, cały cukier zamienia się w karmel, potem coś w rodzaju koksu, węgla, który można zmielić na bardzo drobny proszek, po prostu rozwałkowany butelką pomiędzy dwiema gazetami.
Użyłem tego z środkiem chwastobójczym do napędzania moich domowych rakiet.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/07/08, 18:45

[Tryb HS = Włączony] Właściwie chloran sody i cukru, kiedy byliśmy dziećmi, nie udało nam się nawet poparzyć ani rozpalić tym ognia…ale nie dlatego, że nie próbowaliśmy… : Mrgreen: . Zbyt drobny cukier i zbyt dobrze wymieszany, nie wytrzymał tak długo... : Mrgreen: Robiliśmy „samochód” z rolkami, a nie rakietą i oczywiście musiał on jechać jak najdalej… Reaktorem była wypełniona po uszy rowerowa rura podsiodłowa i skulona. : Mrgreen: [Tryb HS = WYŁ.]
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/07/08, 22:04

Karburolog nie daje już żadnych wieści,

Myślisz, że się upił? : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 22/07/08, 22:35

aby zapalić cukier bez konieczności podgrzewania, wystarczy zapalić zapalniczką, wystarczy go trochę, bardzo delikatnie potrzeć popiołem z papierosa i wystarczy przynieść zapałkę, a cukier zapali się i spali
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 22/07/08, 23:32

Dobry wieczór,
właściwie to podgrzałem go niewielką ilością powietrza i po kilku chwilach zaczął dymić.W końcu skończyłem na czymś w rodzaju węgla drzewnego, prawdopodobnie węgla, poza tym czuję się lepiej.
W przeciwnym razie gaz boli cię w głowę, lol.
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139