Paliwo: GTL w AIRBUS A380

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Paliwo: GTL w AIRBUS A380




przez jean63 » 01/02/08, 15:13

A380, zasilany ciekłym gazem, wykonuje pierwszy lot testowy

Gigantyczny samolot A380 wystartował w piątek na pierwszy lot testowy częściowo zasilany ciekłym paliwem syntetycznym (GTL) pochodzącym z gazu, w ciągu trzech godzin połączy witrynę Airbusa w Filton, niedaleko Bristolu (południowo-zachodnia Anglia) z siedzibą główną w Tuluzie.

Europejski producent samolotów wybrał do tych testów bardzo dużego przewoźnika, oddanego do użytku w zeszłym roku, ponieważ jest to samolot pasażerski, którego zużycie paliwa jest najniższe na rynku.

Do tego testu tylko jeden z czterech reaktorów Trent 900 brytyjskiego producenta silników Rolls-Royce zostanie zaopatrzony w to paliwo syntetyczne, pozostałe trzy będą zasilane konwencjonalną naftą.

„To pozwoli nam ocenić różnice w reakcji silnika” - powiedział przed startem Sebastien Remy, dyrektor programu badawczego nad paliwami alternatywnymi w Airbusie na konferencji prasowej w Filton.

Paliwo syntetyczne dostarczał anglo-holenderski tankowiec Shell. Według Airbusa „ma interesującą charakterystykę jakości powietrza i jest korzystniejszy pod względem zużycia w porównaniu z naftą. W związku z tym ma bardzo niską zawartość siarki.".

kontynuacja artykułu:
http://www.boursorama.com/infos/actuali ... ws=5102843
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 01/02/08, 23:10

Cześć Jean

Co jest takiego interesującego w tej reklamie :? ... Mam na myśli, że pod względem zanieczyszczenia spalamy możliwy gaz zamiast nafty kopalnej?

Gaz emituje może nieco mniej CO2, ponieważ łańcuchy węglowe są tam krótsze ... w końcu ...

Mogłem przegapić odcinek :?

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/02/08, 23:40

Witam Remundo

Co ulepszamy? Różnorodność dostaw?

Zmniejszenie ilości uwalnianego CO2 wydaje się dobrą rzeczą, ale musimy dokonać ogólnej oceny. Zbiorniki są z pewnością cięższe (pod ciśnieniem) i musisz porównać z równą wartością opałową paliwa, może być konieczne posiadanie większej GTL, aby utrzymać samolot w powietrzu i ogółem ????

Dodatkowa przestrzeń zajmowana przez czołgi prędzej czy później będzie kosztem ładunku, a zatem wpłynie na cenę za kilometr.

Wszystko to bez wspominania o nowym ryzyku pożaru i wybuchu. (nafta, ma wady, ale przynajmniej nie zapala się łatwo ...) : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 01/02/08, 23:45

Zdecydowanie jeszcze jeden efekt zapowiedzi.

Dziś wieczorem w JT FR2 był raport o 20:XNUMX.

Silnik zachowywał się dobrze, stąd ==> A380 będzie mógł latać „zielono” !! : Mrgreen: : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
balrotz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/01/08, 17:32




przez balrotz » 03/02/08, 17:36

więc co? co powiedzieli w gazecie? (Oglądałem :( )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 297