Paliwo przyszłości: olej konopny

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
tafari88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/10/05, 14:21




przez tafari88 » 02/10/05, 14:27

Cześć wszystkim....
Dla mnie rozwiązaniem przyszłości jest olej z nasion konopi indyjskich (konopie), który jest rozwiązaniem najbardziej obiecującym pod względem ekologii i kosztów.
faktycznie ekologiczne, bo to już ropa, ale też dlatego, że konopie nie potrzebują nawozów, pestycydów, bardzo żyznej ziemi, ani ogromnej ilości wody (w przeciwieństwie do np. kukurydzy!!).
Poza tym konopi nie można umieszczać w ogromnych ilościach na małych obszarach... poziom produktywności jest najlepszy... pozostaje jedynie podnieść świadomość opinii publicznej, która nadal wierzy, że konopie to narkotyki!!!, ponieważ wcale nie są ich kuzynami, konopie indyjskie, ale zapomnij o konopiach!! istnieje nawet nowa rasa, która zawiera absolutne 0 pod względem THC....

To wszystko co miałem do powiedzenia...
Osobiście chcę dalej podążać tą drogą, jeśli ludzie myślą tak jak ja, to nie wahaj się ze mną skontaktować.
B)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/10/05, 14:31

Dla mnie jest to: https://www.econologie.com/les-micro-alg ... -1860.html

Myślę, że im mniejszy organizm, tym lepsza wydajność produkcji oleju...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 12: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 02/10/05, 14:59

powitanie
To bardzo dobry pomysł, a z pozostałości po tłoczeniu (twój wybór) zaizoluj swój dom, ogrzej się, zrób Chanvrette (piwo na bazie konopi) itp.
Z drugiej strony we Francji; Mam nadzieję, że papiery Ci się podobają, bo zanim będziesz miał pozwolenia na uprawę, będziesz się śmiać. I zaplanuj wieżę strażniczą w każdym zakątku pola, bo przyciągniesz całą hołotę z odległości 200 mil!!! (topi się) a nie różnica między konopiami indyjskimi i inni). :zły:
Myślę, że Cristophe ma rację, glony są prostsze.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/10/05, 17:42

Jednokomórkowe są bardziej interesujące z kilku powodów, w tym:

Nie tworzą tkanek budulcowych i podporowych, co daje o wiele większy plon.

Charakteryzują się dużą szybkością wzrostu i krótkim czasem generacji. Szybciej dostosowują się do warunków uprawy i działania niż większe rośliny. Ponadto regeneracja po stresie jest szybsza.

Hodowle często odbywają się w reaktorach fazy ciekłej, które można zautomatyzować w bardziej elastyczny sposób niż hodowle w roślinach wyższych (przezroczyste rurki, wtryski gazu, pompy itp.).

Podczas ekstrakcji kwasów tłuszczowych unika się etapów kruszenia i zbierania, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem energii.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/10/05, 17:51

Dokładnie oceano, dodam jeszcze jedną dość ważną kwestię: można je uprawiać na „dowolnym” gruncie (pod warunkiem, że jest w miarę płaski i dobrze nasłoneczniony… Mam przez to na myśli: nie potrzeba gruntów rolnych…

Kolejna ważna kwestia: nawozy niezbędne do ich wzrostu są całkowicie kontrolowane (jeśli w wodzie jest więcej azotanów, oznacza to, że osiągnięto optymalny wzrost podłoża, więc albo zbieramy, albo dozujemy podłoże)...To znaczy powiedzmy, nie może być nadmiernego zanieczyszczenia, jak widzieliśmy w przypadku intensywnego rolnictwa... i jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku rzepaku i słonecznika (chociaż słonecznik potrzebuje bardzo mało nawozów)... Nie wspominając już o innych podmiotach wchodzących na rynek w tych sektorach. .
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 24/10/05, 21:24

powitanie

konopie to roślina pobłogosławiona przez bogów....to jak świnia, wszystko jest w porządku!
z nasionami :De-ropa (żywność lub energia)
z łodygami: włókna (odzież, izolacja cieplna itp.)

z kwiatami...

Tak czy inaczej, szkoda, że ​​w latach 30. rodzący się przemysł naftowy zdecydował się „złamać kark”
do konopi, które groziły, że go przyćmią.

bye
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 24/10/05, 21:40

Uważam, że nie powinniśmy faworyzować tego czy innego paliwa roślinnego, ale wszystkie te ostatnie produkty mogą w pewnym stopniu poważnie konkurować z ropą naftową, pod warunkiem jednak, że nie mniej poważne oszczędności energii zostaną osiągnięte w przypadku silników zużywających znacznie mniej energii paliwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 04/11/05, 11:06

Konopie dają 3 razy mniej oleju niż rzepak na równej powierzchni i co najmniej o połowę mniej niż słonecznik, nie warto uprawiać konopi seulement za olej...ale jeśli są produkty pochodne (włókna), to czemu nie...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 04/11/05, 12:43

A2E napisał:Uważam, że nie powinniśmy faworyzować tego czy innego paliwa roślinnego, ale wszystkie te ostatnie produkty mogą w pewnym stopniu poważnie konkurować z ropą naftową, pod warunkiem jednak, że nie mniej poważne oszczędności energii zostaną osiągnięte w przypadku silników zużywających znacznie mniej energii paliwa.

No właśnie, a biorąc pod uwagę obecny monopol naftowy, niewiele osób chce to zrozumieć.

Rzeczywiście; jeśli rozwiązanie W tej chwili jest to dalekie od przypadku, a koncerny naftowe prowadzą prace badawczo-rozwojowe w wielu obszarach (w tym mikroalgi)...
0 x
jcm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/11/05, 20:43
Lokalizacja: Poitevin Marsh




przez jcm » 10/11/05, 21:17

Witam,

tafari88 napisała: . . . . . . ale także dlatego, że konopie nie potrzebują nawozów, pestycydów, bardzo żyznej gleby ani dużej ilości wody (w przeciwieństwie na przykład do kukurydzy!!).
Ponadto konopi nie można umieszczać w ogromnych ilościach na małych obszarach... poziom produktywności jest najlepszy... . . . .


Powinniśmy sprawdzić zanim to napiszemy!!!

W Internecie znajduje się wiele dokumentów, sporo na stronach kanadyjskich, na temat uprawy konopi, która wymaga nawozów, która akceptuje określoną gęstość, ale która nie daje bardzo wysokich plonów, a ponadto nie może wyprodukować nasion zarówno pod względem jakości, jak i ilości ORAZ włókno.

Dlatego musisz skupić się na nasionach lub włóknie.

Z drugiej strony, w niektórych regionach plony rzędu 40 t/ha uzyskuje się z amarantusa, zboża najbogatszego w znane białko i pierwiastki śladowe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255