Paliwo wykonane z tworzywa sztucznego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

Paliwo wykonane z tworzywa sztucznego




przez Lapin » 07/03/06, 10:42

Paliwo wykonane z tworzywa sztucznego

Reportaż wyemitowany wczoraj wieczorem w belgijskiej telewizji RTBF. Wydaje się tak prosty, że dziwimy się, dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł.
Uwaga dla wizjonerów, los, kup patent i prawa do eksploatacji publicznych składowisk.Teraz my też
mamy benzynę.

Wysłałem raport do yousendit, ale będzie on trwał tylko 7 dni
Byłoby miło, gdyby miłosierna dusza mogła przechowywać go w mniej niezniszczalnym miejscu.

http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=3OA8 ... KQIHTWGGSW

Jest inny artykuł w gazecie na ten sam temat, ale muszę
weź go ponownie w swoje ręce.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 07/03/06, 11:03

Mój mały króliczku,

Słyszałem o tym już jakiś czas temu, ale wydaje mi się, że ci, którzy wytwarzają paliwo z odpadów, mają trudniejsze życie niż ci, którzy robią je z ropy, a potem wszystko działa wolniej, trochę jak przy robieniu tego z oleju pochodzącego z recyklingu.
Niektórzy nawet wytwarzają paliwo ze zwłok zwierząt, odpadów roślinnych itp. (Biomasa na ciecz)
Jeśli chodzi o emisję CO2, nie wiem, czy to dobrze, bo w tym przypadku emitowany CO2 pochodzi z ropy naftowej... A ile to jest plastiku? prawdopodobnie mniejsza niż ilość oleju użytego jako paliwo.

Ale ostatecznie lepiej jest używać plastiku jako paliwa, niż pozostawiać plastikowe butelki w naturze na kilka tysięcy lat lub je palić (=wolny CO2)...

Może to być przydatne dla użytkowników oleju, którzy upierają się przy używaniu butelek 1L : Evil: : litr w zbiorniku i opakowanie, które można poddać recyklingowi na paliwo... to proste :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Paliwo z plastiku




przez Christophe » 07/03/06, 11:48

Królik napisał:Złożyłem raport do yousendit, ale będzie on trwał tylko 7 dni, jeśli dobroczynna dusza będzie mogła przechowywać go w mniej nietrwałym miejscu, które byłoby miłe.


Cóż, zdecydowanie widziałbym to w dziale „filmy i dokumenty”. :)
W przeciwnym razie tak, informacje nie są aż tak nowe, wydaje mi się, że w tamtym czasie była to technologia indyjska…

ps: Znalazłem temat, o którym mowa, jest z kwietnia 2004 (2 lata!! Mam wrażenie, jakby to było wczoraj!!) https://www.econologie.com/forums/l-inde-pou ... vt118.html

Przenoszę temat do paliw alternatywnych
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 01 / 15, 18: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 07/03/06, 16:33

Te dwie techniki nie wydają się być takie same, co wyjaśnia
że oba są opatentowane.
W tym, o którym mówię, wydaje się, że jest to tylko a
prosta destylacja i otrzymany produkt nadaje się bezpośrednio do użytku.
Do ekologa, jeśli chcesz, żebym gdzieś złożył raport
wyślij mi adres.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158