olej Odnawialnej Jean Laigret

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162




przez Remundo » 15/09/08, 16:18

Nie ma nic! 8)

I ponawiam całą zachętę do twojego projektu Obraz
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 15/09/08, 17:51

cześć

caracole napisał:
Christophe napisał:Podejście to nie polega na konkurowaniu z ropą, ale na pokazaniu, że w 2008 r. Można z niej zrobić „zielony”, odnawialny i konkurencyjny ekonomicznie olej syntetyczny!


Myślę, że jest tam trochę sprzeczności? „Jeśli jest ekonomicznie konkurencyjny”, z konieczności będzie „konkurował z obecną ropą”, prawda? dlatego niebezpieczeństwo ...


Nie alarmując się, nadal istnieje ryzyko, że złośliwi ludzie będą chcieli dołączyć do grupy analitycznej. i że swoimi interwencjami hamują projekt lub kierują nim w ślepe zaułki.
le forum na ten temat powinno być bardziej „prywatne” i zachować tylko post-it do ujawniania streszczeń.

kontrola nad tymi, którzy chcą być jego częścią oraz ich motywacja i zaangażowanie w pracę dla dobra wszystkich

-------------

ten temat zupełnie mnie przerasta i nie mam zamiaru być jego częścią, chciałem tylko budzić obawy, nic więcej, jak "caracole"

Jeff
0 x
J'o kasety
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/08, 13:08




przez J'o kasety » 15/09/08, 17:53

Witam wszystkich! Ten proces jest więcej niż cudowny, czytam książki wskazane na dole artykułu, a ten proces jest najlepszym pytaniem o rentowność i optymalizację. Europa ma astronomiczne ilości odpadów i produkuje je codziennie. Ten projekt musi zostać zrealizowany. Jestem tylko studentem TS, ale liczę na wpływowych i kompetentnych ludzi. Jak jednak podać ten projekt do wiadomości publicznej? skontaktować się z prasą? jak to zrobić
(przepraszam za błędy ortograficzne ....)
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 15/09/08, 18:04

coucou789456 napisał:Nie alarmując się, nadal istnieje ryzyko, że złośliwi ludzie będą chcieli dołączyć do grupy analitycznej. i że swoimi interwencjami hamują projekt lub kierują nim w ślepe zaułki.
le forum na ten temat powinno być bardziej „prywatne” i zachować tylko post-it do ujawniania streszczeń.

kontrola nad tymi, którzy chcą być jego częścią oraz ich motywacja i zaangażowanie w pracę dla dobra wszystkich

-------------

ten temat zupełnie mnie przerasta i nie mam zamiaru być jego częścią, chciałem tylko budzić obawy, nic więcej, jak "caracole"

Jeff

Cześć Jeff
To rzeczywiście ryzyko (choć moim zdaniem bardzo ograniczone), ale nadal mamy pewną ilość danych w artykułach, które posiadamy. Zapewniamy, że będziemy czujni.

Ponadto wolę, aby stanowisko pozostało publiczne (przynajmniej początkowo), ponieważ jeśli inna grupa lub firma wiedziała o tym projekcie i była zainteresowana pomocą lub przeprowadzeniem innych eksperymentów, to tylko załatwić sprawy.

Z poważaniem
C moa
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 18:07

coucou789456 napisał:Nadal istnieje ryzyko, że złośliwi ludzie będą chcieli dołączyć do grupy analitycznej. i że swoimi interwencjami hamują projekt lub kierują nim w ślepe zaułki.


W jaki sposób?

Projekt zostanie zrealizowany w perspektywie Open Source: znaleziono informacje o miejscu, w którym dokonywane jest doświadczenie (przez każdego, kto chce uczestniczyć i dzielić się swoimi odkryciami), jest nadawany na tych forums i każdy może to przekazać, w takich warunkach trudno mi zrozumieć, JAK lobbyści mogliby blokować informacje. W najgorszym (dla nas) mogliby ją zdyskredytować, tak jak to zrobili już w przypadku dopingu wody Gillier Pantone. Teraz znamy ich metody ...

A im więcej ludzi jest zmotywowanych do dodania przymrużenia oka, tym bardziej „oni” będą mieli trudności z „kontrolowaniem” informacji!

Przykład pisania „Projekt Laigret” w Google :

Wyniki 1 - 10 z łącznie około 616 dla „projekt laigret” (0,17 sekundy)


Co oznacza, że ​​niektórzy blogerzy i webmasterzy już przekazali informacje, które nie mają nawet tygodnia! Wyobraź sobie tę liczbę za 3 lub 6 miesięcy, jeśli projekt naprawdę się rozpoczyna?


coucou789456 napisał:le forum na ten temat powinno być bardziej „prywatne” i zachować tylko post-it do ujawniania streszczeń.


Wspomniałem o powyższym pomyśle: większość była przeciwna i nie bez powodu stoi w sprzeczności z otwartym oprogramowaniem i rozpowszechnianiem informacji ...


coucou789456 napisał:ten temat całkowicie mnie przerasta i nie zamierzam być jego częścią, Chciałem tylko wzbudzić obawy, nic więcej, jak „Caracole”


Co z tego Samo rozmawianie ze znajomymi i kontaktami pomaga w dalszym rozwoju projektu! Czy znasz umiejętności i motywację przyjaciół znajomych (znajomych znajomych itp. Itd.)?
0 x
J'o kasety
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/08, 13:08




przez J'o kasety » 17/09/08, 15:52

Dobra, chodźmy, dam z siebie wszystko
Powodzenia ..... powodzenia tego projektu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 19/09/08, 11:08

10% zapotrzebowania na paliwo dzięki bakteriom

Podczas ogólnej konferencji mikrobiologicznej w Trinity College w Dublinie naukowcy zgodzili się na następującą hipotezę: Gdyby bakterie - takie same jak te znajdujące się w hałdach kompostu - zostały użyte do przetworzenia odpadów w etanol, wówczas możliwe byłoby zaspokojenie do 10% zapotrzebowania na energię w sektorze transportu w Wielkiej Brytanii.

Naukowcom z Guildford udało się opracować nowy szczep bakterii, który ma zdolność do trawienia słomy, resztek roślin rolniczych, kartonu, zrębków i innych odpadów komunalnych w celu przetworzenia ich w paliwo. odnawialne przydatne w branży transportowej.

Nowy szczep bakterii umożliwia wytwarzanie znacznie większej ilości etanolu w bardziej wydajny i opłacalny sposób w porównaniu z tradycyjnymi drożdżami fermentacyjnymi, powszechnie stosowanymi w komercyjnej produkcji bioetanolu.

Naukowcy szacują, że prawie 7 milionów ton nadwyżki słomy jest dostępnych w Wielkiej Brytanii każdego roku. Zamieniony w etanol, zamiennik ten mógłby zastąpić 10% benzyny zużywanej w kraju.

„Nasz nowy mikroorganizm, zwany TM242, może wydajnie przekształcać cukry zawarte w biomasie drzewnej w etanol. Ta bakteria termofilna działa w wysokich temperaturach, między 60 a 70 ° C i bardzo szybko trawi szeroką gamę surowców” - powiedział dyrektor ds. Rozwoju fermentacji dla TMO Renewables.


http://www.renewableenergyworld.com/rea ... y?id=53581

Oto fajny projekt biopaliw drugiej generacji!
60 do 70 ° C jest ogromne dla bakterii.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 19/09/08, 11:24

Witam,
Tak, jest już bardzo wysoki jak T °
Prawie „ekstremofile”
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 22/09/08, 11:02

Otrzymałem 1 nowy artykuł + komunikat naukowy.

Co więcej, żeby trochę wyjaśnić: będę pisać różne artykuły w dziale "Pétrole artificial Laigret" bezpośrednio na stronie!

a) Artykuł opublikowany 28 sierpnia 1947 r. w Algiers Républicain (Mam również ten artykuł w formacie .doc, więc nie łamaj oczu, próbując go rozszyfrować)

Obraz

Obraz

Obraz

b) Raport z kongresu na temat mikrobiologii (docenimy źródło: IFP ...)

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 23/09/08, 22:53

Poszedłem dziś do Instytutu Pasteura, jest osłonięty jak bank z kontrolą dostępu, odznakami, motywem żądania ...

wiesz, jak przekonujący jestem :D

https://www.econologie.com/forums/groupe-de- ... 2-200.html
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 54