olej Odnawialnej Jean Laigret

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 11/09/08, 19:56

Christophe napisał:Podejście to nie polega na konkurowaniu z ropą, ale na pokazaniu, że w 2008 r. Można z niej zrobić „zielony”, odnawialny i konkurencyjny ekonomicznie olej syntetyczny!


Myślę, że jest tam trochę sprzeczności? „Jeśli jest ekonomicznie konkurencyjny”, z konieczności będzie „konkurował z obecną ropą”, prawda? dlatego niebezpieczeństwo ...
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.
Linux jest odwrotnie ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 11/09/08, 19:59

Widzisz sprawę zbyt wielką... Co więcej, koncerny naftowe będą w pełni zainteresowane rozwojem ropy Laigret... z nami lub bez nas...

Ale na razie musimy już pokazać, że możemy mieć rezultaty!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 12:04

Dwa inne artykuły o Laigrecie opublikowane w 1947 roku (przepraszam za jakość):

a) We Francji Soir, sierpień 1947

Obraz
Obraz
Obraz

b) W „Carrefourze”, wrzesień 1947

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 12:41

Oto aktualność lub potwierdzenie „ważnych” informacji zawartych w tych dokumentach:

a) Artykuł z France Soir

- Mamy dokładną datę eksperymentu Laigreta: 15 czerwca 1947 r
- Pojawia się nowe nazwisko: pan Laugrier, rektor Akademii Algierskiej.
- Źródło jest identyczne z informacjami, które już posiadaliśmy (prawdopodobnie źródłem jest CR Akademii Nauk)
- Biometan niekoniecznie jest pochodzenia celulozowego! (ważny)
- Metan Laigret nie zawiera CO (w przeciwieństwie do konwencjonalnego biogazu)
- Najlepsze efekty daje kwas oleinowy
– Analiza przeprowadzona przez Służbę Górniczą w lipcu 1947 r.! Dokumentacja, której warto szukać!
- 1 g mydła = 1 cm3 oleju (w innym artykule mieliśmy 4 gramy na 3 cm3)
- Aspekt czasowy: bardzo szybka przemiana (w przeciwieństwie do oleju mineralnego, z którego wynika fałszywe, powszechne przekonanie, że ropa potrzebuje milionów lat!)
- I wreszcie to, co wnosi do projektu wiele nadziei: Laigret zachował dyskrecję w stosunku do prasy (a więc źródeł informacji, którymi w tej chwili dysponujemy) w wielu kwestiach ze względów ekonomicznych. Co prawdopodobnie oznacza, że ​​niektóre wyniki (najciekawsze?) nigdy nie zostały opublikowane.
Jest to kolejny powód, aby przeprowadzić ważne badania dokumentacyjne na temat Laigret i dlatego jest taki temat: https://www.econologie.com/forums/projet-lai ... t6118.html

b) Artykuł Carrefour:

- Profesor Mailhe: syntetyczna ropa naftowa pod koniec lat dwudziestych
- Profesor Chavanne: etanoliza oleju = prawdopodobnie diester etanolowy (obecnie klasyczny diester to metanol, produkt pochodzenia naftowego)
- Roger Francois: karbonizacja i piroliza nasion oleistych w celu uzyskania benzyny lekkiej
- Doktor Zobell, olej fermentacyjny z bakterii desulfowibrio

ps: wspomniany niemiecki olej syntetyczny to diester wytwarzany z oleju roślinnego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162




przez Remundo » 15/09/08, 15:09

Nie mogę Ci pomóc, bo i tak mam o wiele więcej pracy, niż mogę wykonać.

Z drugiej strony cieszę się, że w ramach projektu łączy się wiele umiejętności. Można wiele zrobić z biomasą w ten sposób (zgazowanie poprzez termolizę) lub w inny (upłynnienie biologiczne).

Przyjmij więc moją szczerą zachętę :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 15:14

Ben Remundo, czy od wczoraj zmieniłeś zdanie na temat zgazowania? :zaszokować: Wreszcie tym lepiej! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162




przez Remundo » 15/09/08, 15:23

Nie, Christophe... Świetne żarty. :P W mini instalacji zgazowanie nie jest możliwe: wymagana jest duża instalacja, a i tak jest ona bardzo słabo rozwinięta...

Był wtedy post, w którym mówiłem o tym z pełnymi plikami na ten temat: https://www.econologie.com/forums/thermolyse ... t5012.html
et najnowocześniejszy stan zgazowania

Kiedy to przeczytasz, zdasz sobie sprawę, że zgazowanie przy pomocy instalacji domowych jest utopią. Natomiast doskonale wiemy jak palić pelletem i czyścić kominek, Stirling czy nie.

Zgazowanie i skraplanie biologiczne to z mojego punktu widzenia dwie uzupełniające się i niekonkurencyjne ścieżki.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 15:44

Remundo napisał:Nie, Christophe... Świetne żarty. :P W mini instalacji zgazowanie nie jest możliwe: wymagana jest duża instalacja, a i tak jest ona bardzo słabo rozwinięta...

Był wtedy post, w którym mówiłem o tym z kompletną dokumentacją na ten temat...


A pokładowy generator gazu? To jednak dowód na to, że zgazowanie można „łatwo” zminiaturyzować, prawda?

W przypadku braku kogeneracji jest to trochę energetyczny absurd, z którym się zgadzamy, ale działało bez elektroniki i czegokolwiek... więc w to wierzę.

ps: fajny temat i .pdf. Brakowało mi tego wtedy! Trzeba przyznać, że nie ma zbyt wiele wiadomości!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162




przez Remundo » 15/09/08, 16:05

Tak, jest to kogeneracja bez mieszania.

Jednak nie jest to pewne... Tabela na stronie 33 podsumowuje mocne i słabe strony generatorów gazu.

„Najmniej najgorsze” byłoby współprądowe. Nie ma jednak nic lepszego na zatykanie smołą i klinkierem, szczególnie z niesortowanej biomasy.

Natomiast Twój rozmówca powiedział, że chce zrobić gazyfikator, bo proces spalania pelletu uważa za brudny i brudny. Wybaczcie, ale to trochę tak, jakby stwierdzić, że toalety publiczne są czystsze niż zdezynfekowany stół operacyjny. :D

Przeciwprąd jest jeszcze gorszy.

Wszystkie inne, bardziej wydajne techniki mają progi techniczne i finansowe powyżej 20 MWelec... Naprawdę duży dom trzeba mieć... nawet fabrykę!

Jesteśmy trochę HS... dla mnie Stirling w połączeniu ze spalaniem biomasy, a raczej pelletu, jest w pełni grywalny, zarówno w małych, jak i dużych instalacjach. A goście, którzy nie zaczynają od tego, nie znają dobrze swojej branży. To wszystko.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 15/09/08, 16:14

No wiesz, powtarzam tylko informację przekazaną mi przez KWB. Myślę, że mają swoje (dobre) powody, aby preferować koksownicę gazogenną od stirlingu… pierwszym musi być rentowność.

Sprawdź moje aktualności: https://www.econologie.com/module-stirli ... -3919.html

W najlepszym przypadku (5000€ za 2kW i 0.1€/kWh) zajęłoby 25 000 godzin, aby zacząć zarabiać 1€, zakładając, że drewno jest BEZPŁATNE! W rzeczywistości rentowność wynosi zatem od 50 000 do 100 000 godzin… możesz sobie wyobrazić? Oto problem: zwrot z inwestycji większy niż żywotność systemu.

Dzięki gazyfikatorowi, jeśli mamy od 5 do 10 kW, rentowność może być 5 razy większa!

Przyjrzę się szczegółowo plikowi .pdf. Dziękuję Szefie Kuchni!

Tak, to HS, więc będzie to ostatnia wiadomość od Stirlinga po ponownym Laigrecie. Resztę proszę Remundo: https://www.econologie.com/forums/post95832.html#95832
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 09 / 08, 16: 20, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80