Silnik z czystym alkoholem?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19

Silnik z czystym alkoholem?




przez vassago076 » 09/04/08, 17:53

witam,

tylko orientujecie się czy ktoś próbował uruchamiać silnik na czystym alkoholu i co wiecie, myślę, że jest to możliwe, ale pod jakimi warunkami? Jest pytanie! :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/04/08, 19:01

Osobiście dolałem kierowcy alkoholu, ale policji się to nie podoba! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 09/04/08, 20:18

Tak, Indicary działają na etanolu. Wcześniej był to metanol.

http://www.indycar.com/news/?story_id=8257

Co nie znaczy, że będzie działać w każdym silniku.
0 x
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19




przez vassago076 » 10/04/08, 14:36

heeeeeuuuux, czy nie masz tego samego po francusku, proszę??? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

silnik na etanol




przez tigrou_838 » 10/04/08, 15:13

właśnie zrobiłem krótką wycieczkę po witrynach z ograniczonymi modelami, wszystkie silniki działają na metanolu, a zatem na bazie roślinnej, z dodatkiem oleju od 2 do 4%.

Pierwotnie był to olej rycynowy, obecnie zastąpiony olejem syntetycznym.

a dla konkurencji nitrometanu od 0 do 25%, w zależności od przepisów.


No cóż, trochę nie na temat, wiem.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 10/04/08, 16:52

Do lat pięćdziesiątych samochody wyścigowe nadal napędzane były alkoholem, ponieważ pozwala on na zwiększenie mocy o ~50%, ale zużywają o 10% więcej ze względu na niższą gęstość energii... Alkohol został wówczas zakazany zwłaszcza ze względów bezpieczeństwa (w przypadku ogień, płomienie są prawie niewidoczne)
W Brazylii biedronki często jedzą już od dawna na czystym alkoholu, ale przy odpowiedniej diecie (szczególnie na paliwie brązowym) i że tam nigdy nie jest zimno, co ułatwia rozruch...
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 10/04/08, 18:21

Tak więc amerykańskie samochody wyścigowe napędzane są etanolem, a wcześniej metanolem, podczas gdy samochody Formuły 1 napędzane są benzyną. Nie mówi, które jest najlepsze, ponieważ samochody Formuły 1 to technologiczne klejnoty, które podlegają wszelkim ograniczeniom w celu zmniejszenia ich osiągów, podczas gdy amerykańskie samochody są znacznie bardziej prymitywne, Amerykanie chcą pokazu, a nie zawodów inżynieryjnych.
0 x
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19




przez vassago076 » 10/04/08, 19:29

ok i dziękuję za odpowiedzi, jeśli dobrze zrozumiałem, jedyną przyczyną techniczną, która mogłaby uniemożliwić nam jazdę po alkoholu (oprócz zaopatrzenia się w czysty alkohol) byłoby rozpoczęcie jazdy od temperatury, bo prawdę mówiąc myślę o zrobieniu układ wstępnego podgrzewania mieszanki alkoholowo-powietrznej na poziomie rury dolotowej, więc tuż przed wejściem do komór spalania warto jednak wiedzieć, przy ilu stopniach alkohol może wejść w fazę samozapłonu i uniknąć przedwczesnej eksplozji, a nawet jeśli w końcu porzucę pomysł alkoholu, w najgorszym przypadku myślę, że przyda się to mojej 309, która mimo wszystko jeździ na etanolu, w zależności od rozruchu w ujemnej temperaturze
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164