Kto płaci za odzysk zużytych olejów roślinnych?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5

Kto płaci za odzysk zużytych olejów roślinnych?




przez ojal » 10/01/09, 11:46

Witam,

Duże firmy recyklingowe „wyświetlają” (niejasno) ceny za usługę odzyskiwania zużytych olejów roślinnych…

A co w rzeczywistości?

Przypadek McDo: hipotezy do potwierdzenia, zakupy McDo i jego podwykonawców wyniosłyby 17.000 7.000 ton ropy rocznie… McDo odrzucałby we Francji XNUMX XNUMX ton ropy rocznie…

- Myślisz, że Mc Do płaci 0,30 €/l za recykling swoich olejów, czyli porządną sumę z ogólnej sumy 2 milionów euro?

- Myślisz, że McDonald's usuwa oleje za darmo?

- Myślisz, że Mc Do może odsprzedać zużyte oleje za milion euro?

PS: nie mów mi, że już zbierasz olej od swojego sąsiada McDo, nie o to chodzi... Mówię o McDo jako całości we Francji?

PS2: Byłbym szefem Mc Do France, mój wybór byłby dokonany bardzo szybko ;-) Niestety (lub na szczęście nie wiem) to nie ja ;-)
Ostatnio edytowane przez ojal 11 / 01 / 09, 14: 58, 1 edytowany raz.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 10/01/09, 12:04

mac nie wiem
z drugiej strony na pewno nie jest to 0.30 ct/l (jest ogromne)
to około 20 do 30 euro za 200 litrów (dla małych ilości)
tj. od 0.1 do 0.2 ct/l maks
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/01/09, 11:25

To dobra debata: rynek odpadów to soczysty rynek… zwłaszcza rynek ropy.

W 2003 roku wykonałem projekt/raport na temat: kogeneracja mocy (>100kW) z HVB (ropa naftowa) lub HUA (ropa z recyklingu). Częściowo zmaterializował się w Belgii w 2005 roku. Dlatego trochę wiem na ten temat.

Istnieje potrójny bałagan z olejami, które spuszczamy do kanalizacji:

a) degradacja rur kanalizacyjnych, które ostatecznie zatykają się… z ogromnymi kosztami zbiorowymi.

b) koszt uzdatniania pomyj, na ogół o niewielkiej wartości energetycznej (ale kilka projektów jest w toku)

c) oczywiście zmarnowana czysta energia oleju...

d) firmy skupujące ropę są, wbrew oficjalnym liczbom, całkiem, nawet bardzo dochodowe.

Jeśli nie w twoich obliczeniach, o czym mówisz? €/l czy c€/l? boubka, 20 do 30 € za 200L jest już ogromne, ale przede wszystkim między 0.1 €/L a 0.15 €/L...

Dziś zbiórka jest na ogół bezpłatna: ponieważ prośby tłustych zawodowców nie dają się już oszukać, nie płacą już za zbiórkę.
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 11/01/09, 12:14

Mówię w €/l.
Mówiąc jasno:
Jeśli jesteś właściwym „oszustem”, firmy ratownicze naliczają opłaty…
Jeśli jesteś „inteligentnym” klientem i masz minimalny wolumen, te same firmy nie pobierają od ciebie żadnych opłat ani nawet nie proponują zapłaty… A priori, byłoby to zrobione w ukryty sposób przez nie wiem co za zasada, ale łatwo sobie wyobrazić...

Firmy zajmujące się recyklingiem wydają się sprzedawać po dobrej cenie firmom, które następnie produkują biodiesel...

Dziwny rynek, na którym jedni płacą, a inni płacą za tę samą usługę, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/01/09, 12:16

Tak, dziwne, szkoda, że ​​jest tak wiele „minusów”… oznacza to głównie, że niektórzy zamieniają olej w kulki w złoto…

Wydaje mi się, że w Belgii odzyskiwanie (dla zawodowców) jest teraz obowiązkowe od 2006 r. (to znaczy, są nawet kampanie reklamowe w telewizji!)… we Francji nie wiem…

ps: jeśli mówisz w €/L, to musisz poprawić swoją wiadomość (przycisk Edytuj), ponieważ zanotowałeś 0.3 ct/L...
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 11/01/09, 15:00

Myślę, że duże firmy recyklingowe robią złoto w sztabkach...
Sprzedają je producentom biodiesla.
Poza tym, kim są te firmy, które kupują ropę, aby przekształcić ją w biodiesel?
Przerzucają się na olej do smażenia, ponieważ nie mogą już kupować nowego oleju ze względu na dość wysokie ceny zbóż, a cena oleju spadła...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 207